Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas

Pirmoje pusfinalio dvikovoje „Žalgiris“ išplėšė lygiąsias su „Stumbru“

Pirmose 2015/16 m. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės pusfinalio rungtynėse nedaug trūko iki sensacijos.

Pusfinalio debiutantas Kauno „Stumbras“ pirmavo prieš Vilniaus „Žalgirį“ nuo antro kėlinio vidurio, tačiau daugkartiniai taurės laimėtojai išplėšė lygiąsias per pridėtinį laiką (1:1).

Pirmajame kėlinyje „Žalgiriui“ nepavyko primesti savo žaidimo varžovams ir nemažai kovos vyko aikštės viduryje – abiejų komandų vartininkams darbo buvo mažai. Smūgiais iš toli laimę pabandė aikštės šeimininkų žaidėjai Saulius Mikoliūnas, Linas Pilibaitis, Mamadou Mbodjis, svečių saugas Vilius Armanavičius, bet atakoms trūko tikslumo.

Po pertraukos „Žalgiris“ daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau įvartį greitoje kontratakoje įmušė „Stumbras“. 66 min. po Tomo Snapkausko perdavimo „Stumbro“ puolėjas Giorgo Russo atsidūrė laisvas baudos aikštelės krašte ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

LFF taurės turnyre „Žalgiris“ nebuvo pralaimėjęs ketverius metus ir vilniečiams pavyko pratęsti šią seriją. Rungtynių pabaigoje šalies čempionai surengė varžovų vartų šturmą ir išplėšė lygiąsias.

Antrą pridėtinio laiko minutę po Bahrudino Atajičiaus perdavimo iš krašto Lino Klimavičiaus galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos atmušė Aleksandras Sikorskis, tačiau kamuolys atšoko tiesiai Linui Pilibaičiui ir patyręs saugas nesuklydo.

Kitose pusfinalio rungtynėse rytoj, balandžio 13 d., 19 val. LFF stadione susitiks „Trakai“ ir Marijampolės „Sūduva“. Atsakomosios pusfinalio dvikovos vyks balandžio 23–24 dienomis, o LFF taurės finalas –  gegužės 15 dieną Telšiuose.

Rungtynių statistika

Vilniaus „Žalgiris“ – Kauno „Stumbras“ 1:1 (0:0)
LFF stadionas, 600 žiūrovų
Teisėjas – Edmundas Gaigalas (Klaipėda)
Įvarčiai: 90+2 min. Linas Pilibaitis („Žalgiris“), 66 min. Giorgio Russo („Stumbras“)
Įspėtas: 32 min. Mamadou Mbodjis („Žalgiris“).

„Stumbras“: Aleksandras Sikorskis, Francisco Floresas Zapata, Martynas Zaleckis (77 min. Ainas Bareikis), Rimvydas Sadauskas, Lukas Čerkauskas, Tomas Snapkauskas, Robertas Vėževičius (57 min. Kennedy Eriba), Klaidas Janonis, Vilius Armanavičius, Klaudijus Upstas, Giorgio Russo (66 min. Matas Radžiukynas).

Atsarginiai: Evan Aleksandrow-Ridley, Audrius Račkus, Erikas Skripkinas, Lukas Baranauskas.

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Donovanas Slijngardas, Linas Klimavičius, Marius Žaliūkas, Egidijus Vaitkūnas, Mamadou Mbodjis, Linas Pilibaitis, Saulius Mikoliūnas (75 min. Lucasas Gaucho), Jorge'as Chula (55 min. Vytautas Lukša), Tautvydas Eliošius (66 min. Eltonas), Bahrudinas Atajičius.

Atsarginiai: Saulius Klevinskas, Marinas Matošas, Justas Lasickas, Simonas Stankevičius.