15 turas / Rug 16 , Gargždai
16 turas / Rug 20 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 , Vilnius
17 turas / Rug 27 , Gargždai
17 turas / Rug 27 , Vilnius
17 turas / Rug 27 , Marijampolė
18 turas / Spa 02 19:00 , Vilnius
18 turas / Spa 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Spa 03 17:00 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 17:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 18:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 19:00 , Vilnius
19 turas / Spa 20 20:00 , Marijampolė
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys

Pirmosios sezono dalies apžvalga: "Banga"

Pirmosios sezono dalies apžvalga: "Banga"
Justas Niauronis

"SMScredit.lt A lyga" vis dar atostogauja. Sužaidusios daugiau nei pusę sezono, komandos rugpjūčio pradžioje grįš atnaujinusios gretas, o alyga.lt kol kas apžvelgia tai, ką klubai nuveikė iki šiol. Šįkart - apie Gargždų "Bangą".

Vieta. Šešta - 23 taškai, penkiais mažiau už Marijampolės "Sūduvą", šešiais daugiau už "Šiaulius". Už Marijampolės komandą gargždiškiai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau.

Kreivė. Po lygiųjų ir pergalės sezono starte "Banga" įkrito į šešių iš eilės pralaimėjimų smegduobę, kuri privertė pasitraukti iš posto trenerį Vaidą Žutautą. Jį pakeitęs Mindaugas Čepas situaciją stabilizavo - Gargždų komanda nekrėtė piktų pokštų lyderiams, bet rungtynėse su apatinės turnyro lentelės dalies klubais skynė pergalę po pergalės.

Skaičiai. Per aštuonerias pirmojo rato rungtynes "Banga" surinko keturis taškus. Per kitas 11 dvikovų - 19. Devynis įvarčius įmušęs puolėjas Aurelijus Staponka - ketvirtas "SMScredit.lt A lygos" snaiperių sąraše. Rezultatyvumu jis blykstelėjo būtent tada, kai prie komandos vairo stojo M.Čepas - per pirmąsias penkerias rungtynes snaiperis kamuolį į varžovų vartus tada siuntė penkissyk. Per 10 rungtynių su pirmojo penketo komandomis gargždiškiai sukrapštė vos tašką, bet rungtyniaudami su autsaiderių trejeto klubais prarado vos 5 taškus iš 27 galimų.

Jėga. Neprastas susižaidimas, leidžiantis "Bangai" demonstruoti kombinacinį komandinį futbolą, kuris silpnesniems varžovams dažnai yra neišsprendžiama mįslė. Taip pat - sustiprėję vienybė bei pasitikėjimas savimi atėjus M.Čepui.

Trūkumai. Rungtynių su lyderiais rezultatai rodo, kad nugalėtojų mentaliteto komanda dar nesuformavo.

Atkarpa. Išskirti galima dvi: neigiamą - šešių nesėkmių seriją pirmojo rato pabaigoje ir teigiamą - efektingą trijų pergalių seriją vienodu rezultatu 4:1 antrojo čempionato ketvirčio starte.

Lyderis. A.Staponka. 9 įvarčiai, 3 rezultatyvūs perdavimai - skaičiai, kuriems komentaro nelabai reikia. Suprantama, atskleisti geriausias savybes puolėjui padeda ir tie, kurie žaidžia šalia - Tamazi Čargeišvili, Mikas Kura, Evaldas Grigaitis.

Perspektyvos. Bus įdomu stebėti, kaip antroje sezono pusėje gargždiškiai kamšys spragas, atsirasiančias dėl to, kad "Bangą" paliko vienas kitas svarbus žaidėjas. Nuo to, ką atneš permainos, priklausys, ar Gargždų futbolininkai pagaliau taps konkurencingi "SMScredit.lt A lygos" lyderiams.  Kalbant apie autsaiderius, visi jie vasarą prarado tikrai ne mažiau nei "Banga".