15 turas / Rug 16 , Gargždai
16 turas / Rug 20 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 , Vilnius
17 turas / Rug 27 , Gargždai
17 turas / Rug 27 , Vilnius
17 turas / Rug 27 , Marijampolė
18 turas / Spa 02 19:00 , Vilnius
18 turas / Spa 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Spa 03 17:00 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 17:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 18:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 19:00 , Vilnius
19 turas / Spa 20 20:00 , Marijampolė
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys

Pirmosios sezono dalies apžvalga: "Sūduva"

Pirmosios sezono dalies apžvalga: "Sūduva"
Valdas Knyzelis

"SMScredit.lt A lyga" išėjo vasaros atostogų. Sužaidusios daugiau nei pusę sezono, komandos rugpjūčio pradžioje grįš atnaujinusios gretas, o alyga.lt kol kas apžvelgia tai, ką klubai nuveikė iki šiol. Šįkart - apie Marijampolės "Sūduvą".

Vieta. Penkta - 28 taškai, vienu  mažiau už Pakruojo "Kruoją", penkiais daugiau už Gargždų "Bangą". Už abi šias komandas "Sūduva" yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Kreivė. "Sūduvos" rezultatai bangavo. Sezono pradžioje komanda namuose ne tik nelaimėjo, bet ir neįmušė į Klaipėdos "Atlanto" bei "Šiaulių" vartus. Tuoj po to buvo septyni taškai ir 12 įvarčių per trejas rungtynes, o lygiosiomis su marijampliečiais sužaidė tik paskutinėmis rungtynių sekundėmis išsigelbėjęs šalies čempionas Panevėžio "Ekranas". Tačiau surasti ritmo, kuris leistų laikytis greta "SMScredit.lt A lygos" lyderių, Dariaus Gvildžio treniruojamai komandai iki vasaros atostogų nepavyko.

Skaičiai. Per septynerias rungtynes su sezono lyderiais Vilniaus "Žalgiriu", "Atlantu" ir "Ekranu" Suvalkijos klubas sukrapštė vos du taškus. Ryškiausias "Sūduvos" šviesos spindulys - saugo Nerijaus Valskio žaidimas. 13 įvarčių įmušęs futbolininkas čempionato snaiperių klasifikacijos viršūnę dalijasi su lenku Kamiliu Bilinskiu iš "Žalgirio". "Sūduvos" gynėjas Maximiliano Ugge pirmauja "SMScredit.lt A lygoje" pagal raudonas korteles. Iš aikštės jis buvo vytas dukart: abusyk - rungtynėse su "Atlantu", abusyk - marijampoliečiams pirmaujant. Kartą galutiniame rungtynių protokole buvo užfiksuotos lygiosios, sykį klaipėdiečiai išplėšė dramatišką pergalę.

Jėga. To, kas priblokštų varžovus, "Sūduva" kol kas neatrado, nors, vertinant sudėtį, potencialas, ko gero, dar neišnaudotas. Gerą sezoną žaidžia N.Valskis, vienomis kitomis sėkmingomis rungtynėmis galėtų pasigirti Audrius Brokas, Valentinas Baranovskis. Tačiau aiškiai matyti, kad komandinio ryšio marijampoliečiai aikštėje vis dar ieško.

Trūkumai. Stabilumo stygius, kurį galima būtų sieti ir su traumomis, negailestingai pjovusiomis komandą visą pirmą sezono dalį.

Atkarpa. Aukštyn - žemyn. Lygiosios, pergalė, pralaimėjimas, vėl lygiosios. Nelabai ką ir įmanoma išskirti.

Lyderis. N.Valskis. Į klausimą: "Kodėl?" šiame tekste jau atsakyta anksčiau.

Perspektyvos. Perėjimų laikotarpį "Sūduva" praleido gana ramiai. Karjerą baigė Nerijus Radžius, komandą paliko vis mažiau laiko aikštėje leidęs Rafaelis Ledesma, atėjo Tomas Radzinevičius ir Tomas Snapkauskas. Traumas išsilaižę marijampliečiai lieka pajėgūs kovoti su lyderiais, bet ne itin smagūs komandai skaičiai dabartinėje turnyro lentelėje sako, kad pagrindinis "Sūduvos" tikslas turėtų būti ketvirtoji vieta šiame "SMScredit.lt A lygos" čempionate.