„Riteriai“ dramatiškai eliminavo pirmąjį varžovą

Elvio Žaldario nuotr.

UEFA Europos lygos pirmojo atrankos etapo rungtynėse „Riteriai“ po pratęsimo 3:2 nugalėjo „Derry City“ komandą iš Šiaurės Airijos bei pateko į antrąjį atrankos etapą. Sostinės komandai du įvarčius pelnė Gytis Paulauskas, vieną – Donatas Kazlauskas.

Svarbiausiose sezono rungtynėse Tommi Pikkarainenas buvo priverstas rungtyniauti ne tik be anksčiau traumas patyrusių Aleksandro Levšino ir Michaelo Thuique'o, tačiau ir be Valdemaro Borovskio, kuriam diagnozuotas inkstų uždegimas.

Tokio patyrusio žaidėjo kaip V. Borovskis dvikovos pradžioje ypač trūko. Aikštėje jautėsi milžiniška įtampa, buvo fiksuojamas didžiulis pražangų skaičius, o praktiškai kiekvienas teisėjo švilpukas buvo komentuojamas. Tiesa, verta pažymėti, kad tai dažniau darė „Derry City“ atstovai.

Pastarieji kiek greičiau prisitaikė prie rungtynių ritmo ir maždaug nuo penktos minutės užvaldė aikštės vidurį. Kelias minutes „Riteriai“ tik atsimušinėjo, o šiaurės airiai ieškojo savojo šanso. Tiesa, tas ieškojimas dažniausiai baigdavosi dar iki baudos aikštelės linijos.

Pajutę, kad varžovas nėra toks galingas, „Riteriai“ po truputį lygino žaidimą, tačiau... suklydo ir praleido įvartį. Šiame sezone toks scenarijus pasikartoja, deja, ne pirmą kartą. Varžovams per lengvai buvo leista iš krašto atlikti perdavimą, per lengvai jiems buvo leista mušti iš distancijos, kuri Tadui Simaičiui buvo per artima.

Dar blogiau, kad po šio praleisto įvarčio dar labiau pasimetė, klaidos kaina tapo per didelė, o žvilgsniai dažniausiai būdavo nukreipti ne į priekį, o atgal.

Įpusėjus kėliniui Vilniuje pradėjo lyti. Galbūt, sutapimas, tačiau netrukus vilniečiai surengė pirmą logišką ataką, kuri baigėsi smūgiu į vartus. Donatas Kazlauskas atmetė kamuolį Lajo Traore, tačiau šis smūgiavo, deja, netiksliai.

Dar viena akcentuota ataka buvo sukurta iki kėlinio pabaigos likus žaisti septynias minutes. Dešiniajame krašte Mindaugas Grigaravičius numetė kamuolį D. Kazlauskui, šis – į baudos aikštelę G. Paulauskui ir Gytis galingu smūgiu išlygino rezultatą.

Šis epizodas „Riterius“ tarsi pakeitė. Jie pradėjo pasitikėti savimi ir tas likusias septynias kėlinio minutes buvo geresnė komanda. Tą patį žaidimą T. Pikkaraineno auklėtiniai pratęsė ir po pertraukos. To gero žaidimo rezultato ilgai laukti nereikėjo. Po M. Grigaravičiaus atlikto perdavimo į baudos aikštelę dar kartą  galva pasižymėjo G. Paulauskas. 2:1.

Po šio sėkmingo epizodo „Riteriai“ atsitraukė kiek giliau, o „Derry City“ perėmė iniciatyvą. Padaugėjo ir standartinių situacijų prie šeimininkų vartų, tačiau nuo jų „Riteriai“ sėkmingai gynėsi. Iki 63 minutės, kai po kampinio „Derry City“ rezultatą išlygino.

Antrojo kėlinio pabaiga priklausė šiaurės airiams, keliose situacijose jie buvo pavojingai priartėję prie vilniečių vartų, tačiau rezultato nepasiekė.

Lemiamas rungtynių įvartis buvo įmuštas 27 pratęsimo sekundę, kai D. Kazlauskas fantastišku smūgiu varžovų vartininkui nepaliko jokių šansų. Tas pats D. Kazlauskas antrojo pratęsimo pabaigoje galėjo „uždaryti“ rungtynes, tačiau tuomet jo smūgis buvo netikslus.

Vos prasidėjus antrajam pratęsimo kėliniui „Derry City“ žaidėjas Conoras Cliffordas patyrė traumą ir rungtynės šešioms minutėms buvo sustabdytos. Ši pauzė „Riterių“ neišmušė iš ritmo ir jie pergalingai užbaigė rungtynes.

„Riterių“ sudėtis: T. Simaitis, A. Kalermo, D. Malžinskas, R. Šveikauskas, M. Grigaravičius (116 min. B. Godwinas), D. Kazlauskas, L. Traore (76 min. D. Kodzis), D. Barauskas, G. Paulauskas (101 min. R. Filipavičius), A. Lezama, T. Dombrauskis (88 min. M. Ramanauskas).