„Riteriai“ ir „Kauno Žalgiris“ nugalėjo kontroliniuose mačuose

Elvio Žaldario nuotr.

Pirmose pasiruošimo naujajam sezonui kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ 3:1 įveikė šiemet A lygai besiruošiančią Telšių „Džiugo“ ekipą. Įvarčius nugalėtojams pelnė Rokas Filipavičius, Dovydas Virkšas ir Lukas Kochanauskas.

„Riteriams“ dėl įvairių priežasčių neatstovavo Angelis Lezama, Dominykas Kodzis, Justinas Marazas ir Juozas Lubas, o starto sudėčiai buvo pasirinkti žaidėjai, kurie klubo marškinėlius vilkėjo ir praėjusiame sezone.

Pirmosiomis dvikovos minutėmis telšiškiai „Riteriams“ pasiūlė aukštą žaidimo tempą ir šie tokį pasiūlymą nedvejodami priėmė. Toks žaidimas aikštės šeimininkams davė greitą rezultatą. Mindaugas Grigaravičius po efektingo reido iš kairiojo krašto į baudos aikštelę numetė kamuolį R. Filipavičiui, kuris užtikrintu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Vos po keturių minučių tas pats tandemas vos nesukūrė antrojo įvarčio. M. Grigaravičius vėl pamatė atsidengusį R. Filipavičių, tačiau šįsyk puolėjo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš skersinio. Panašiu epizodu tryliktą minutę galėjo pasigirti ir telšiškiai, kai po standartinės situacijos įžaisto kamuolio buvo sukurtas gana rimtas pavojus.

Žaidimas išsilygino, tačiau prie varžovų vartų „Riteriai“ buvo tikslesni. Vienas epizodų, sužaidus beveik pusvalandį, virto įspūdingu įvarčiu. Beveik pusei komandos sudalyvavus atakoje, pasižymėjo D. Virkšas. Pastarasis iš keliolikos metrų galingu smūgiu kamuolį pasiuntė į tolimąjį viršutinį vartų kampą. M. Grigaravičius atliko antrą rezultatyvų perdavimą.

Dar po minutės galėjo pasižymėti ir pats M. Grigaravičius. Jo smūgiuotas kamuolys pralėkė visiškai šalia virpsto. „Džiugo“ vartininkas išgelbėti komandos būtų negalėjęs.

Pirmąjį keitimą „Riteriai“ atliko sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį. Darbo beveik neturėjusį vartininką Luką Paukštę pakeitė jaunasis Geraldas Širvinskas. Pastarasis darbo turėjo ne daugiau. „Džiugo“ ekipa po antrojo praleisto įvarčio iki pertraukos prie „Riterių“ vartų praktiškai nebeapsilankė. Išskyrus paskutinę kėlinio minutę, kai po galingo smūgio kamuolys sudrebino vartų skersinį.

Po pertraukos „Riteriai“ pakeitė dešimt žaidėjų. Žaidimas tapo nebe toks užtikrintas, o tai lėmė ir pagausėjusį klaidų skaičių. Vis tik, pirmas pavojingas epizodas ir vėl buvo sukurtas prie telšiškių vartų. Deividas Malžinskas puikiu perdavimu šansą sukūrė Rokui Masenzovui, tačiau šis smūgiavo netiksliai.

Abi komandos keitėsi atakomis, abi kūrė pusproges, kol 68 minutę po kontratakos pasižymėjo telšiškiai. Ką tik į aikštę žengęs Armantas Vitkauskas buvo bejėgis prieš iš kelių metrų smūgiavusį Ronaldą Misiūną.

Po šešių minučių sostinės ekipa atstatė dviejų įvarčių persvarą. L. Kochanauskas uždirbo baudinį ir pats jį užtikrintai realizavo.

Per likusį laiką komandos apsikeitė pusprogėmis, tačiau rimtesnio pavojaus nei prie vienų, nei prie kitų vartų sukurta nebuvo.

„Riterių“ sudėtis: L. Paukštė (32 min. G. Širvinskas, 65 min. A. Vitkauskas), V. Borovskis (46 min. J. Kemppaineinas), R. Šveikauskas (46 min. A. Kalermo), D. Barauskas (46 min. P. Kalimavičius), A. Levšinas (46 min. D. Malžinskas), T. Dombrauskis (46 min. V. Jeriomenka), D. Virkšas (46 min. R. Masenzovas), V. Paulauskas (46 min. K. Beršta), M. Grigaravičius (46 min. M. Ramanauskas), R. Filipavičius (46 min. A. Dolžnikovas) , G. Paulauskas (46 min. L. Kochanauskas).

***

„Kauno Žalgirio“ futbolo klubas sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes pasirengimo cikle. Roko Garasto auklėtiniai Kaune rezultatu 10:2 sutriuškino Gargždų „Bangos“ ekipą. Tiesa, rungtynės buvo kiek neįprastos – komandos sužaidė tris kėlinius po 45 minutes, o dvikovoje abi komandos į aikštę metė ir gausias jaunų žaidėjų pajėgas.

Dvikovos pradžioje pirmą pavojingą progą sukūrė svečiai iš Gargždų, tačiau tada keliomis itin pavojingomis atakomis atsakė ir kauniečiai. Jų smaigalyje atsidūręs kapitonas Linas Pilibaitis varžovų vartininko įveikti nesugebėjo, o 25-ąją minutę „Banga“ išsiveržė į priekį.

Ilgai persvaros jiems išlaikyti nepavyko, nes 33-iąją dvikovos minutę išlyginamąjį įvartį puikiu tolimu smūgiu pelnė Philipas Otele. Pirmosios rungtynių dalies pabaigoje L. Pilibaitis ir Lukas Odincovas dar neišnaudojo savo progų, o pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 1:1.

Vos prasidėjus antram kėliniui „Kauno Žalgiris“ persvėrė rezultatą po Deivido Šešplaukio įvarčio, kurį futbolininkas pelnė atėmęs kamuolį iš varžovų vartininko.

Kauno komandos pranašumą netrukus padidino Egidijus Vaitkūnas, o baudinį realizavęs L. Pilibaitis prieš palikdamas aikštę kamuolį į varžovų vartus pasiuntė ir antrą kartą – 5:1.

Varžovams smūgiu iš toli pavyko sušvelninti atsilikimą, o per paskutines 10 antrojo kėlinio minučių žalgiriečiai atsakė dar trimis įvarčiais. Iš pradžių Renato smūgį atrėmė varžovų vartininkas, tačiau pakartotiniu smūgiu kamuolį į vartus vis tiek pasiuntė Benas Anisas, įvartį pridėjo Deitonas Vinckus, o po jo paties perdavimo pasižymėjo ir Renato.

Per likusias 45 minutes abi komandos turėjo daugybę progų, o „Kauno Žalgirio“ gretose įvartį dar pelnė Renato, o vieną kartą kamuolį varžovai į savo vartus nukreipė patys.

Sausio 20 dieną „Kauno Žalgiris“ išmėgins jėgas su sugrįžimui į A lygą besirengiančiu Kėdainių „Nevėžiu“.

Startinė „Kauno Žalgirio“ sudėtis: D. Mikelionis, D. Vitkus, M. Dapkus, S. Thicot, P. Nainys, E. Vaitkūnas, K. Šilkaitis, L. Odincovas, D. Šešplaukis, L. Pilibaitis ir Ph. Otele.

Po keitimų į aikštę žengė: A. Mickevičius, D. Vilkas, R. Sadauskas, G. Sirgėdas, Choco, Renato, D. Vinckus, D. Putrius, B. Anisas, A. Jurkevičius, D. Ževžikovas, E. Ugbo, A. Opeyemi.