Savaitės apžvalga: nesvetingas „Džiugas“ ir charakterį parodžiusi „Dainava“

Elvio Žaldario nuotr.

Praėjusią savaitę „Optibet A lygoje“ buvo užfiksuoti du gana netikėti rezultatai.

Istorija. Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ klubas ketvirtuoju bandymu atidarė pergalių sąskaitą Lietuvos čempionate – pirmenybių debiutantai namuose po Viliaus Armanavičiaus ir Levano Mačarašvilio įvarčių 2:0 įveikė Kėdainių „Nevėžį“.

Po šios pergalės Andriaus Skerlos treniruojama komanda pakilo į 6-ąją vietą turnyro lentelėje, o artimiausius keturis mačus žais su praėjusio sezono „Optibet A lygos“ dalyviais.

Netektys. „Nevėžis“ vis dar rungtyniauja be Evaldo Kugio ir Mindaugo Butkaus, vos vieną susitikimą yra sužaidęs Junioras Timite. Po praėjusios savaitės akistatos iš rikiuotės iškrito kapitonas Deividas Gražys bei vidurio gynėjas Karolis Rukuiža – vyr. treneris Vitalijus Stankevičius vėl buvo priverstas konstatuoti, kad jo kariauną retina traumos.

Atkarpa. Alytaus DFK „Dainava“ privertė suklupti ir antrą sostinės klubą – 5-ajame ture buvo sužaista 2:2 su Vilniaus „Riteriais“. Du baudinius sėkmingai realizavę dainaviečiai trečią sykį iš eilės dvikovą baigė lygiosiomis ir, likviduodami -3 taškų sankciją, aplenkė Gargždų „Bangą“, kuri dėl prastesnio įvarčių santykio rikiuojasi paskutinė.

Krikštas. Dvikovoje Vilniuje „Dainavos“ gretose pasirodė saugas Titas Buzas – vos 16 metų futbolininkas rungtyniavo pirmame kėlinyje ir per pertrauką buvo pakeistas. Vietoje jo į kovą buvo mestas Titas Vitukynas, pelnęs išlyginamąjį įvartį ir Alytaus ekipoje pasižymėjęs taikliu smūgiu po beveik 8 metų pertraukos.

Duetas. Pirmąjį savo įvartį „Optibet A lygoje“ pelnė Artūras Dolžnikovas, kuriam netrukus susitikimas su „Dainava“ apkarto – saugas dėl traumos buvo pakeistas. Vis dėlto vietoje A. Dolžnikovo pasirodęs Mindaugas Grigaravičius taip pat tuščias neliko.

Trečią sezoną iš eilės „Riterių“ garbę ginantis M. Grigaravičius pasižymėjo antrame kėlinyje, o pačioje mačo pabaigoje sukirto kamuolį į vartų konstrukciją.

Sugrįžimas. Lietuvos čempionate po poros sezonų pertraukos vėl rungtyniavo Serge'as Nyuiadzi, tik šį kartą saugas tą darė su Marijampolės „Sūduvos“ marškinėliais. Vicečempionų naujokas rungtyniavo 89 minutes ir džiaugėsi pergale – svečiuose 2:1 buvo įveikta „Banga“.

„Sūduva“ nugalėjo trečią kartą iš eilės, savo ruožtu, „Banga“ per trejas rungtynes nesurinko nė vieno taško.

Kampiniai. Ketvirtose šio sezono „Optibet A lygos“ rungtynėse Marijampolės klubas atskleidė savo kiek primirštą stiprybę. „Sūduva“ abu įvarčius pelnė po pakeltų kampinių – taikliais smūgiais pasižymėjo Semiras Kerla bei Kule Mbombo.

Pastarasis futbolininkas pelnė įvartį net trečiame mače iš eilės ir rezultatyvią seriją sieks pratęsti artimiausioje akistatoje su „Kauno Žalgiriu“.

Atspirtis. Nepaisant trečio iš eilės pralaimėjimo, „Bangos“ vyr. treneris Tomas Tamošauskas liko patenkintas komandos pasirodymu.

„Matėme tą „Bangą“, kurią norime matyti – drausmingą, disciplinuotą gynyboje, galinčią greitai išeiti į kontratakas. Pirmoms dvejoms rungtynėms kažkur sutrukdė pasiruošimas, o šiai dienai esame pilnai pasiruošę čempionatui ir turime atspirties tašką nuo kito turo rinkti taškus“, – apibendrino Gargždų ekipos strategas.

Drausmė. Telšių „Džiugas“ dar nė sykio čempionate neišlaikė „sausų“ vartų, tačiau vėl neleido varžovams sukurti daug pavojingų momentų savo baudos aikštelėje. Žemaitijos atstovai pelnė išlyginamąjį įvartį ir išsiskyrė taikiai su „Kauno Žalgiriu“ – 1:1.

Kauniečiams tai buvo pirmieji prarasti taškai, tačiau komanda su 10 taškų ir toliau rikiuojasi 1-oje turnyro lentelės vietoje.

Sugrįžimas. Balandžio 5-ąją 36-ąjį gimtadienį pažymėjęs Linas Pilibaitis vėl tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju – „Kauno Žalgirio“ lyderio sąskaitoje jau 4 taiklūs smūgiai per ketverias rungtynes.

Po tris kartus „Optibet A lygoje“ pasižymėjo L. Pilibaičio komandos draugas Philipas Otele ir „Sūduvos“ puolėjas K. Mbombo.

Egzotika. „Džiugo“ gretose įvyko debiutas: akistatoje su „Kauno Žalgiriu“ į kovą buvo mestas Bryanas Jimenezas – tai buvo pirmasis futbolininkas iš Dominikos Respublikos, rungtyniavęs Lietuvos čempionate.