„Šiauliai“ ir „Sūduva“ dar kartą sužaidė lygiosiomis

„SMScredit.lt A lygos“ čempionato pirmojo rato dvikovoje sužaidusios lygiosiomis Šiaulių „Šiaulių“ ir Marijampolės „Sūduvos“ ekipos dar kartą išsiskyrė taikiai – 1:1 (0:0). Pirmą kartą sezone ant natūralios vejos žaidę šiauliečiai neišlaikė persvaros ir nepasinaudojo galimybe aplenkti Suvalkijos klubą turnyrinėje lentelėje.

Komandoms įsibėgėti prireikė ketvirčio valandos pirmajame kėlinuke. Pirmąjį pavojingą smūgį į vartus susirinkę žiūrovai pamatė tik 16-ąją rungtynių minute, kai Nerijus Radžius į šeimininkų vartus atliko baudos smūgį iš 30 metrų atstumo.

„Šiauliai“ galėjo įsiveržti į priekį 19-ąją minutę po kampinio. Svečių komandos vartininkas Pavelas Dovidovas, bandydamas kumščiu atmušti kamuolį, į jį nepataikė, bet laiku į pagalbą atskubėjo gynėjai ir kilusį pavojų neutralizavo. Dar po trijų minučių pavojingai iš toli smūgiavo Arminas Vaskela.

Aikštės šeimininkams daug nemalonumų kėlė dešiniuoju kraštu nuolat reidus atlikęs Ren Xin, tačiau „Sūduvos“ gynėjui baigiamojoje atakos fazėje pritrūkdavo tikslumo ir jo perdavimai komandos draugų nepasiekdavo.

38-ąją rungtynių minutę jau Pauliui Pociui teko šuoliu palydėti pavojingai nuo žemės atšokusį kamuolį po Rafaelio Ledesmos baudos smūgio iš 35 metrų. Po legionieriaus iš Brazilijos dar vieno nestipraus, bet klastingo baudos smūgio antrojo kėlinio pradžioje šiauliečių vartininkui teko dar kartą pademonstruoti reakciją, išmušant kamuolį į kampinį.

Tik 61-ąją minutę pirmą galimybę pelnyti įvartį gavo rezultatyviausias „Šiaulių“ futbolininkas George Alaverdašvilis, tačiau Gruzinas, sulaukęs Filipo Zderičiaus perdavimo iš dešinio krašto, smūgiavo virš vartų.

Pirmasis rungtynių įvartis krito į „Sūduvos“ vartus. 65-ąją minutę A.Vaskela puikiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Niko Tokičių, kuris savo šansą išnaudojo ir pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą. Tai buvo vienas pirmųjų 61-ąją minutę aikštėje pasirodžiusio legionieriaus iš Kroatijos prisilietimų prie kamuolio.

Po įvarčio aikštės šeimininkai atsitraukė, atiduodami iniciatyvą svečiams. Atrodė, kad „Sūduva“ patirs dar vieną pralaimėjimą, tačiau 84-ąją minutę prie pat baudos aikštelės linijos taisykles pažeidė Deivydas Lunskis. Standartinių situacijų specialistas R.Ledesma dar kartą pademonstravo taiklumą ir puikiu šūviu į viršutinį kampą išlygino rezultatą.

Paskutinę pagrindinio dvikovos laiko minutę Valentinas Baranovskis galėjo išplėšti pergalę svečiams, tačiau, iššokęs vienas prieš „Šiaulių“ vartininką, į vartus nesmūgiavo ir pabandė atlikti perdavimą komandos draugams.

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Pažiūrėjęs rungtynių įrašą gal ir būsiu patenkintas tašku, tačiau kol kas galvoju ,kad galėjome išlaikyti persvarą ir laimėti. Prieš rungtynes kalbėjome, jog Rafaelis Ledesma yra itin pavojingas standartinėse situacijose, ką jis ir įrodė, pelnydamas įvartį iš baudos smūgio. Įmušę įvartį kiek atsitraukėme, mėginome saugoti rezultatą, tačiau nepavyko. Rungtynėse vyravo gynybinis futbolas, bet rungtyniaujant namie norėjosi pergalės. Pamėginome Niko Tokičių krašte, žaidėjas pelnė įvartį - manau sprendimas pasiteisino.“

Niko Tokič („Šiauliai“): „Esu laimingas jog įmušiau, tačiau tuo pačiu liūdnas, kad nepavyko išlaikyti persvaros. Žaidžiant prieš savo žiūrovus norėjosi pergalės. Tikiuosi, kitos rungtynės su „Žalgiriu“ bus geresnės ir mes laimėsime. Nepavyko išlaikyti koncentracijos visas 90 minučių. Manau, tai pagrindinė lygiųjų priežastis. Buvo sunku žaisti po keitimo, tačiau gerai, kad žaidžiau, tikiuosi ateityje gauti daugiau šansų ir penyti įvarčių. Esu rungtyniavęs dešiniame krašte ir anksčiau, taigi tai nebuvo man naujiena. Jei toliau mušiu įvarčius, galiu žaisti ir krašte“.