Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 17:00 , Gargždai

„Šiaulius“ Pakruojyje nužudė greiti įvarčiai ir traumos (komentarai)

Du greiti įvarčiai ir traumos, dėl kurių rungtynes teko baigti ne pilnos sudėties, nubraukė „Šiaulių“ viltis pakoreguoti kovą dėl medalių „SMScredit.lt A lygos“ čempionate Pakruojyje. Dar pirmajame kėlinyje susikrovusi solidžią persvarą, „Kruoja“ savo pranašumu suabejoti neleido ir turnyro lentelėje aplenkė pagrindinius konkurentus „Trakus“, kurie savo XXIX-ojo turo rungtynes žais rytoj – 4:1 (3:1). Dublį šiame mače pasiekė Robertas Vėževičius.

Viena efektyviausių komandų lygoje „Kruoja“ pateisino savo vardą jau dvikovos pradžioje, dusyk pataikydama į vartų stačiakampį ir įmušdama du įvarčius. Pirmasis jų į šiauliečių vartus krito po standartinės situacijos. Pakėlus kamuolį į baudos aikštelę, Valdas Pocevičius numetė jį link vartų, kur gynėjų be priežiūros paliktas R.Vėževičius pasinaudojo suteikta dovana 10-ąją minutę ir aplenkė vartininką, pasižymėdamas trečiajame mače paeiliui.

Rezultatui esant 0:0 iš labai patogios situacijos galva smūgiavęs virš vartų, Ričardas Beniušis savo šanso nepraleido 15-ąją minutę, puikiai išnaudodamas idealų Nerijaus Mačiulio perdavimą, po kurio komandos kapitonas atsidūrė vienas prieš „Šiaulių“ vartininką Andrei Stincą ir padvigubino „Kruojos“ persvarą.

Įvarčiai pakruojiškių, kurie ir toliau užtikrinai laikė iniciatyvą savo rankose, entuziazmo neatvėsino, tuo tarpu „Šiaulių“ situacija darėsi vis blogesnė. Dėl traumos rungtynių tęsti nebegalėjo ir vos po 18 minučių buvo pakeistas svečių kapitonas Edvinas Jasaitis.

33-ąją minutę Tautvydas Eliošius perėmė kamuolį aikštės viduryje ir puikiu perdavimu vieną prieš vartus dešinėje pusėje išvedė R.Beniušį. Link virpsto į tolimą vartų kampą nukreiptą puolėjo smūgį pataisė atskubėjęs R.Vėževičius.

Solidžia persvara „Kruoja“ džiaugėsi labai trumpai. Mindaugas Strauka išsaugojo kamuolį kairėje pusėje po perdavimo iš aikštės gilumos, parideno jį atskubėjusiam Jevgenijui Morozui, kuris tolimu smūgiu sušvelnino rezultatą

Antrajame kėlinyje žaidimas tapo atviresnis. Nenorėdami susitaikyti su pralaimėjimu, „Šiauliai“ ėmė atakuoti didesnėmis pajėgomis, atverdami erdves link savų vartų aikštės šeimininkams, kurie ėmė rengti pavojingus išpuolius.

Grubiai suklydus šiauliečių vartininkui, R.Beniušis perėmė jį prie pat galinės linijos, tačiau iš labai aštraus kampo nukreipti į vartus nesugebėjo, A.Stinca savo klaidą ištaisė, krisdamas puolėjui po kojomis.

Vėliau R.Vėževičius buvo labai arti trečiojo savo įvarčio 64-ąją minutę, bet po puikaus slalomo pro keturis varžovus labai stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš vartų.

68-ąją minutę „Šiaulių“ situacija dar labiau pablogėjo. Dėl traumos rungtynių tęsti nebegalėjo ir Stjepanas Babičius. Kadangi svečiai jau buvo išnaudoję visus tris leistinus keitimus, jiems teko be vieno žaidėjo.

Netrukus į svečių vartus krito įvartis po dar vienos standartinės situacijos, tačiau rungtynių arbitras užfiksavo pasiuntusio kamuolį į tinklą Radanfaho Abu Bakro pražangą prieš Tamirlaną Kozubajevą.

Galimybę įmušti turėjo ir perdavimų komandos draugams negailėjęs N.Mačiulis. Puikioje pozicijoje sulaukęs kamuolio iš T.Eliošiaus, saugas įsiveržė į baudos aikštelę, bet stipriu smūgiu nepataikė į artimą vartų kampą.

Tašką rungtynėse padėjo Tomas Birškys. Po keitimo aikštėje pasirodęs saugas vienu lietimu „uždarė“ tikslų Aivaro Bagočiaus perdavimą iš kairės 86-ąją minutę.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Analizavome ir ruošėmės šioms rungtynėms. „Šiaulių“ komanda gali pateikti siurprizų. Analizavome rungtynes su „Žalgiriu“, kuriose jie atrodė gerai. Žaidžia kombinacinį futbolą, aštrina žaidimą, todėl nusprendėme žaisti pirmu numeriu ir spausti. Taip sukūrėme pakankamai daug momentų, juos pavertėme įvarčiais. Praleidome, kai atsipalaidavome, nes įmušę tris nusprendėme, kad rungtynės jau išspręstos.  Antrąjį kėlinį sužaidėme tinkamu lygiu, sukūrėme didelį skaičių momentų, neleisdami varžovui įsižaisti, įsibėgėti centrinei zonai. Įmušę ketvirtą, išsprendėme rungtynių baigtį.“

Ričardas Beniušis („Kruoja“): „Džiaugiamės pergale, nebuvo taip lengva kaip atrodė. Malonu, kad greitai įmušėme įvarčius. Pasiteisino taktika, malonu, kad mūsų standartai veikia. Džiaugiamės, mums labai reikėjo tų trijų taškų. Neleidome žaistų jų žaidimo. Kai jų liko 10, kaip tik sunkiau - toks atsipalaidavimas gavosi lengvas, gal rezultatas davė savo. Gintis buvo lengviau. Dažniausiai įmušę įvartį pasimetame, gal atsipalaiduojame. Šį kartą žaidėme iki galo.“

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Kaip ir kalbėjau prieš rungtynes ir ko labiausiai bijojau, šiandien pasimatė, kad po „Žalgirio“ buvo keturi traumuoti žaidėjai. Pralaimėjome rungtynes per 10 minučių, prasileidę tuos įvarčius. Po to viskas buvo „Kruojos“ rankose. Reikia juos pasveikinti, palinkėti iškovoti prizinę vietą. Jie sėkmingai ir paprastai baigė rungtynes. Abiejų keitimų reikėjo, nes aname krašte buvo tragiška, o E.Jasaičiui - trauma. Jis treniravosi labai mažai ir, nors pats veržėsi į aikštę, reikėjo jį pasaugoti. S.Babičiui trauma, ji atsinaujino ir N.Tokičiui. Bandysime kažkaip juos atgaivinti. Kai pralaimi, tai ieškoti teigiamų dalykų labai sunku. Žinoma, J.Morozas įvartį įmušė, bet tai jokia paguoda.“

Agnius Juozapaitis („Šiauliai“): „Prastai sužaidėme rungtynes. Penkios minutės buvo tragiškos. Praleidus tris įvarčius, buvo sunku atsigauti. Po to - traumos E.Jasaičio ir S.Babičiaus. Viskas susidėjo. Likome dešimty, buvo sunku ką nors pakeisti. Atrodo, prieš rungtynes viskas gerai buvo, prieš tai su „Žalgiriu“ neblogai sužaidėme, nuotaikos buvo geros. Ne mūsų diena. Sunku vertinti. Padarysime peržiūrą, analizuosime savo klaidas. Manau, nugalėjo stipresni. Pabaigoje pritrūko jėgų, nes tik gynėmės. Aš tik po kokių dešimties minučių pamačiau, kad likome dešimtyje, nelengva buvo „susirinkti“ žmones.“