„Sūduvos“ puolimo mašina pervažiavo „Kruoją“ (komentarai)

Marijampolės „Sūduva“ ir toliau demonstruoja įspūdingą žaidimą. Suvalkijos komanda iškovojo dar vieną puikią „SMScredit.lt A lygoje“. Marijampoliečiai XXIV ture nepasigailėjo Pakruojo „Kruojos“, nugalėdama rezultatu 4:0 (1:0). Du įvarčius nugalėtojams įmušė Nerijus Valskis.

Po aktyvios dvikovos pradžios, kai abi komandos keletą kartų pataikė į vartų plotą, pirmą realią progą įvarčiui susikūrė aikštės šeimininkai. Po N. Valskio smūgio galva 18-ąją minutę kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

„Sūduva“ pasirinko analogišką taktiką, naudotą prieš savaitę: atiduoti iniciatyvą varžovams ir rengti žaibiškas kontratakas. Taip pat marijampoliečiams pavyko eliminuoti „Kruojos“ krašto saugus. Todėl pirmąjį tikrai pavojingą momentą svečiai sukūrė tik 42-ąją minutę, kai po Andriaus Arlausko perdavimo iš dešiniojo krašto Ričardas Beniušis iššoko aukščiausiai, bet niekieno netrukdomas smūgiu galva į vartus nepataikė.

Aikštės šeimininkai jau kitos atakos metu išsiveržė į priekį. Tomas Radzinevičius, gavęs perdavimą baudos aikštelėje, parideno kamuolį atbėgančiam Mariui Šoblinskui, kuris tolimu ir labai tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

Antrajamė kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, kamuolį ilgiau valdė svečiai, tačiau įvarčius mušė suvalkiečiai. 54-ąją minutę „Sūduva“ surengė puikią ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Nerijus Valskis. T.Radzinevičiaus idealiu perdavimu vienas prieš vartininką išvestas puolėjas nestipriu, bet tiksliu smūgiu išorine pėdos dalimi nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą.

Po įvarčio „Sūduvos“ futbolininkai atsitraukė, visiškai atiduodami iniciatyvą svečiams, tačiau „Kruojos“ puolimas ir toliau buvo bedantis.  75-ąją minutę po dar vienos kontratakos uždirbę kampinį aikštės šeimininkai įmušė trečiąjį įvartį. Jį dideliam vietos sirgalių džiaugsmui smūgiu galva pelnė be priežiūros paliktas T.Radzinevičius.

Bandydami pasiekti bent paguodos įvartį, pakruojiškiai prie varžovų vartų kėlė vieną kampinį po kito, tačiau progų nesusikūrė. Dvikovos pabaigoje N.Valskis dar kartą išbėgo vienas prieš Marį Eltermanį, tačiau per toli atleido kamuolį ir „Kruojos“ vartininkas kojomis smūgį atrėmė. Pirmas prie atšokusio kamuolio atskubėjo Karolis Strolys. Jo smūgį į tuščius vartus blokavo gynėjas. Bandydamas sugauti aukštai į orą pakilusį kamuolį į vartus grįžtantis M.Elternamis nustūmė marijampolietį ir teisėjas nedvejodamas parodė į 11 metrų žymą.

Baudinį šaltakraujiškai realizavo N.Valskis, sugrįždamas į rezultatyviausių lygos futbolininkų sąrašo viršūnę.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Pirmas kėlinys kaip ir nesigavo, nes kai kurie žaidėjai nevykdė savo funkcijų. „Kruoja“ demonstravo normalų futbolą. Galbūt išmušė iš vėžių tai, kad pradžioje turėjome du momentus, bet neįmušėme. Po to „Kruoja“ perėmė iniciatyvą, nes mes leidome jiems žaisti. Rezultatu, aišku, patenkintas. Tai jau žingsnelis į priekį. Mes norime, kad vaikinai žaistų iki galo, kad žiūrovams būtų įdomu visas 90 minučių. Antrą kėlinį, kai įmušėme įvartį, atidavėme iniciatyvą ir, jeigu būtų šiek tiek ramesnis perdavimas, galėjo žymiai daugiau tų momentų būti. Šiai dienai mane nedžiugina ne tiek įmuštų įvarčių skaičius, kiek nepraleistų įvarčių skaičius. Aš tai irgi akcentuoju. Daug kalbėjome prieš rungtynes. Pagrindiniai dalykai - N.Mačiulis ir R.Beniušis. Taktiškai viską praktiškai susirinkome. Aišku, porą momentų Beniušį paleidome, bet sąlyginai galime sakyti, kad juos apžaidėme ir taktiškai.“

Marius Šoblinskas („Sūduva“): „Mes irgi tikėjomės sunkios kovos. Niekada su „Kruoja“ nėra lengva. Rezultatas 4:0 - atrodo, kad turėjo būti lengva, bet taip nebuvo. Pirmas kėlinys buvo toks nervingas. Antrajame pakrito įvarčiai, tuom ir baigėme, bet šiaip darbo buvo. Man tai pirmasis įvartis namie po daug mėnesių. Tai labai malonus jausmas įmušti prie savų sirgalių. Ir komandai geriau psichologiškai, nes prieš pat pirmo kėlinio pabaigą, ir pačiam lengviau žaidžiasi antrą kėlinį.“

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Daug žaidybinio broko. Jei darai tokias klaidas su tokia komanda kaip „Sūduva“, daug variantų laimėti nėra. Atrodė, vyrai buvo nusiteikę. Nepasakyčiau, kad „Sūduvos“ komanda yra aukštesnio lygio, bet pasinaudojo mūsų klaidomis ir rezultatas. Tokio rezultato tikrai nesitikėjome, važiavome galvodami apie pergalę. Sunku rinkti žodžius po tokio skaudaus pralaimėjimo. Pirmame kėlinyje viskas buvo normaliai, atlaikėme „Sūduvos“ šturmą pradžioje, kai buvo keletas momentų. Vėliau žaidimas išsilygino, progų buvo į abi puses. Bekompromisė kova. Gavome įvartį „į rūbinę“, nebebuvo kur trauktis, teko daugiau atakuoti, nes rezultatas buvo 1:0. Daug ką lėmė A.Arlausko trauma. Pakeitėme abu atraminius gynėjus, o tie, kas išėjo, kas atsistojo ju vietoje žaisti, sužaidė silpnai. Po grubių klaidų gavome vieną įvartį, antrą. Bandėme atakuoti, bet kontratakos metu gavome ir ketvirtą įvartį.“

Aleksandras Tiškevičius („Kruoja“): „Sunki diena. Neverta ieškoti pasiteisinimų po tokių rungtynių. Jos vyko iki įvarčio. Varžovui pasisekė. Prieš tai Beniušis turėjo progą smūgiuodamas galva. Jam įmušus, galbūt viskas būtų buvę kitaip. Dabar išėjo taip, kad jie įmušo nusipelnytą įvartį ir žaidimas persivertė. Mes atvėrėme jiems zonas, ko jiems ir reikėjo. Jie turi greitų žaidėjų, kurie ėmė bėgti, kai suteikėme laisvės, erdvės. Tokių dienų būna futbole, toks gyvenimas. Niekas nuo to nėra apsaugomas. Žinoma, apmaudu, kad pralaimėjome 4:0. Pabandysime reabiluotis kitose rungtynėse su „Atlantu“. Tikiuosi, padarysime išvadas ir viskas kitose rugntynėse bus gerai. Man pasirodė, kad šiandien žaidė lygūs, verti vienas kito varžovai, bet jų pusėje buvo sėkmė. Tai yra tik mano nuomonė, kuri gali būti subjektyvi.“