Svarbios favoritų pergalės ir skambia gaida į pertrauką žengęs „Panevėžys“ (turo apžvalga)

Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Po 17-ojo turo kovų dvi pirmaujančios Lietuvos futbolo A lygos komandos nuo artimiausių varžovų dar labiau atitrūko.

Pikas. Lietuvos čempionate kurį laiką gana blankiai rungtyniavęs Marijampolės „Sūduvos“ puolėjas Mihretas Topčagičius prieš artėjančias Čempionų lygos kovas pademonstravo, ko yra vertas. Legionierius iš Austrijos puikiai realizavo savo progas ir „Kauno Žalgiriui“ atseikėjo net 3 įvarčius. Iš viso 31-erių metų puolėjo sąskaitoje yra 8 tikslūs smūgiai, iš kurių 5 buvo pelnyti per praėjusias dvejas rungtynes.

Solidarumas. „Sūduva“ namuose rezultatu 3:0 įveikė ketvirtoje vietoje žengiantį „Kauno Žalgirį“ bei neleido Vilniaus „Žalgiriui“ priartėti turnyro lentelėje – komandas ir toliau skiria 2 taškai. Po dvikovos Marijampolės klubo strategas Vladimiras Čeburinas teigė, jog palaikys Kauno komandą debiutinėse Europos lygos rungtynėse, kurios vyks būtent „Arvi“ arenoje: „Sirgsime už jų sėkmingą startą Europos lygoje, kad viskas pasisektų. Tiktai teigiamos emocijos.“

Prisistatymas. Pirmą sykį su „Kauno Žalgirio“ marškinėliais A lygoje debiutavo buvęs Kauno „Stumbro“ vidurio gynėjas Rimvydas Sadauskas. Tiesa, šio futbolininko debiutas apkarto, tačiau gauta žaidybinė praktika pravers artėjančioms Europos lygos akistatoms.

Šviesulys. „Palanga“ praėjusiame mače ant atsarginių žaidėjų suolo turėjo keletą jaunų žaidėjų, o vienas jų – Dominykas Jakočiūnas – sulaukė debiuto. Nepaisant pralaimėjimo, šis 16-metis žaidėjas atliko rezultatyvų perdavimą ir keliose situacijose komandai davė daug naudos. D. Jakočiūnas taip pat sulaukė „Palangos“ stratego Artiomo Gorlovo pagyrų.

Patirtis. „Panevėžio“ veteranui Rafaeliui Ledesmai šiuo metu yra 36-eri metai, tačiau tai yra naudingiausias ekipos žaidėjas pagal „įvarčiai+rezultatyvūs perdavimai“ statistiką. Dvikovoje Palangoje A lygos legenda atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir padėjo savo komandai nelengvame mače nugalėti rezultatu 2:1. Po šio laimėjimo „Panevėžys“ aplenkė „Stumbrą“ ir su 16 taškų pakilo į penktą poziciją.

Debiutas. Visai neseniai prie „Žalgirio“ prisijungęs vartininkas Martinas Berkovecas sulaukė pirmojo šanso debiutuoti naujame klube. Nors čekui sykį teko traukti kamuolį iš ginamų vartų tinklo, tačiau žalgiriečiai sostinės derbyje 2:1 palaužė „Riterius“. Čekijos futbolininkai Lietuvos čempionate pasirodo ne taip dažnai, vienas tokių – 2003–2004 metais FBK „Kaunui“ atstovavęs puolėjas Martinas Opicas.

Superkeitimas. Esminiu sostinės derbio herojumi tapo 19-metis „Žalgirio“ saugas Matas Vareika. 71-ąją minutę į kovą mestas futbolininkas pelnė tiek išlyginamąjį, tiek pergalingą įvartį. Tai buvo pirmieji M. Vareikos taiklūs smūgiai šiame sezone, iki tol žalgirietis buvo pasižymėjęs 2 rezultatyviais perdavimais.

Padėka. Ne kartą savo susižavėjimą „Pietų-IV“ tribūna išreiškęs M. Vareika sulaukė įsimintinos ištikimiausių „Žalgirio“ sirgalių padėkos. „Pietų-IV“ tribūnos atstovai po pergalingo mačo skandavo dvikovos herojaus vardą bei pavardę, taip jį sugraudindami.

Dėmesys. Daugiau liepos mėnesį A lygos rungtynių neįvyks, tad po pertraukos Lietuvos čempionato kovos sugrįš rugpjūčio 3-iąją dieną. Pertraukos metu Lietuvos futbolo sirgalių akys kryps į keturių klubų pasirodymus tarptautiniame fronte. Pirmieji mūšiai – jau kitą savaitę.