Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai

Taurę trečius metus iš eilės iškovojo Vilniaus "Žalgiris"

Vilniaus MFD "Žalgiris" trečius metus iš eilės tapo Lietuvos taurės laimėtoju. 2013/14 metų Lietuvos futbolo federacijos „Druskininkų Hermio" taurės finale vilniečiai rezultatu 2:1 nugalėjo Gargždų „Bangą".

Nugalėtojams įvarčius pirmajame kėlinyje įmušė Jakubas Wilkas ir Linas Pilibaitis, o antrajame kėlinyje intrigą ir "Bangos" viltis buvo atgaivinęs Evaldas Grigaitis.

Sėkmingas "Žalgirio" kėlinys

Utenoje taurės finalas vyko po 11 metų pertraukos. Šių metų dvikova buvo pirmoji rekonstruotame "Utenio" stadione. Jis finalo rungtynių metu buvo sausakimšas.

"Žalgirio" ekipai šiose rungtynėse dėl diskvalifikacijos negalėjo padėti saugas Artūras Žulpa, tad jį startinėje sudėtyje pakeitė armėnas Artakas Jedigarianas. Vietoje traumuoto Kristis Andreou puolime rungtyniavo Andrius Velička.

„Žalgiris" aktyviau pradėjo rungtynes ir nuo pirmųjų minučių kontroliavo jų eigą. Vilniečiai ilgiau valdė kamuolį ir netrukus pradėjo kurti pavojingas progas. Jau 3-ąją minutę Linas Pilibaitis stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš vartų, o netrukus „Bangos" vartininkui teko gelbėti savo komandą, kai vienas prieš jį pabėgo Andrius Velička.

Savo „Žalgiris" pasiekė 13-ąją minutę, kai Gargždų komanda keletą kartų nesugebėjo išmušti aukštai pakilusio kamuolio. Jakubas Wilkas susistabdė jį už baudos aikštelės ribų ir tolimu smūgiu pasiuntė į vartų kampą - 1:0.

Vilniečiai nelėtino tempo ir toliau kontroliavo žaidimo eigą. J. Wilkas dar keletą kartų pabandė laimę smūgiais iš toli, bet pelnyti įvarčio dvynio nepavyko.

„Bangos" vartininkui gelbėti savo komandą nuo įvarčio teko ir po įspūdingo tolimo Artako Jedigariano baudos smūgio, o Algiui Jankauskui, keletą kartų po kampinių laimėjus oro dvikovas, pritrūko tikslumo.

Vis dėlto 38 min. „Žalgiris" dar kartą nuginklavo varžovų vartų sargą. Deividas Šemberas iš kairiojo krašto atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, o Linas Pilibaitis galva pasiuntė kamuolį į vartus.

"Bangos" įvartis intrigą išlaikė iki pabaigos

Po pertraukos „Banga" pabandė žaisti aktyviau ir Gargždų komandai pavyko perimti iniciatyvą. Žaidimo eiga visiškai pasikeitė 57 minutę, kai „Bangos" saugui Evaldui Grigaičiui pavyko pelnyti įvartį smūgiu iš 16 metrų atstumo.

Tuomet „Žalgiris" ėmė žaisti itin atsargiai, kad išvengtų dar didesnių nemalonumų. „Banga" pradėjo ilgai kontroliuoti kamuolį, bet vilniečių taktika pasiteisino - gargždiškiai daugiau pavojingų epizodų prie „Žalgirio" vartų taip ir nesukūrė.

Išsiskyrė tik Aleksandro Ruskicho smūgis iš toli. Patys vilniečiai keletą kartų galėjo pasižymėti po kampinių, bet A. Veličkai ir J. Wilkui pritrūko tikslumo.

Geriausio finalo žaidėjo prizą po rungtynių atsiemė J. Wilkas.

"Žalgiris" laimėjo LFF taurę 8 kartą klubo istorijoje ir pagal šį skaičių aplenkė Kauno "Inkarą", kuris taurę buvo laimėjęs 7 kartus. Vilniaus klubas taip pat tapo antruoju istorijoje, kuris iškovojo taurę trejus metus iš eilės. 1978-1980 metais tai buvo pavykę Kauno "Kelininkui".

Rungtynių statistika

Vilniaus MFD „Žalgiris" - Gargždų „Banga" 2:1 (2:0)

Utenos "Utenio" stadionas, 4000 žiūrovų
Teisėjas - Sergejus Slyva (Kaunas)
Įvarčiai: 13 min. J. Wilk, 38 min. L. Pilibaitis („Žalgiris"); 57 min. E. Grigaitis ("Banga").
Įspėti: 82 min. R. Radavičius, 90+2 min. A. Velička ("Žalgiris"), 86 min. E. Grigaitis ("Banga").

„Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Ramūnas Radavičius, Algis Jankauskas, Georgas Freidgeimas, Andro Švrljuga, Jakub Wilk, Linas Pilibaitis (83 min. Andrezinho), Artak Yedigaryan, Deividas Šemberas, Serge Nyuadzi (59 min. Vaidotas Šilėnas), Andrius Velička (90+2 min. Paulius Janušauskas). Atsarginiai: Aivaras Bražinskas, Rytis Leliūga, Mantas Fridrikas, Evaldas Baniulis.

„Banga": Soslanbek Aršijev, Artiom Stiožka, Davydas Arlauskis, Aleksei Epifanov, Mantas Gudauskas (46 min. Andrius Butkus), Sergej Ševčuk, Maksym Chablov (56 min. Aslanbek Tcallagov), Aleksandr Russkich, Karolis Urbaitis, Evaldas Grigaitis, Aurelijus Staponka. Atsarginiai: Šarūnas Jurevičius, Andrei Verbetchi, Mikas Kura, Zaurbek Karkusov.