Turo apžvalga: vienodi rezultatai ir įspūdingi išsigelbėjimai

Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Lietuvos futbolo A lygos 5-ajame ture visos trejos rungtynės baigėsi vienodu rezultatu – 1:1.

Debiutas. Laikinajam „Panevėžio“ vyr. treneriui Dainiui Gleveckui pirmasis mačas stratego pareigose baigėsi sėkmingai. Iki tol visus keturis mačus pralaimėję panevėžiečiai išvykoje išplėšė lygiąsias akistatoje su Vilniaus „Riteriais“ bei iškovojo pirmąjį tašką šiame sezone. Tiesa, nuo pastarojo klubo turnyro lentelėje atsiliekama 3 taškais, o nuo „Kauno Žalgirio“ ir Gargždų „Bangos“ – 6 taškais.

Sudėtis. D. Gleveckas praeitame mače į starto sudėtį metė 7 lietuvius – daugiau negu tą įprastai darydavo buvęs vairininkas Aleksandras Kurtijanas. Išskirti galima  Igną Kružiką, kuris susitikimą A lygoje pirmą kartą pradėjo nuo pradžių.

„Jeigu po keturių pralaimėtų rungtynių išvykoje iškovojame tašką, manau, pasiteisino“, – taip apie pokyčius sudėtyje, palyginus su ankstesnėmis rungtynėmis, kalbėjo „Panevėžio“ atstovas.

Nusivylimas. Dar vieną skaudų smūgį mačo pabaigoje praleidę „Riteriai“ pirmąjį ratą baigė su kartėlio prieskoniu ir vos 4 iškovotais taškais. Antrame rate sostinės komanda net keturis kartus keliaus į išvykas.

Herojai. „Bangos“ ekipoje driokstelėjo dar vienas antrame kėlinyje į kovą mestas žaidėjas. Vilniuje Gargždų klubo herojumi tapo Paulius Lotužys, o akistatoje su „Kauno Žalgiriu“ – šiame sezone debiutavęs ir traumą užnugaryje palikęs Skirmantas Rakauskas. Būtent šio saugo prisilietimas prie kamuolio 96-ąją minutę leido „Bangai“ džiaugtis dramatiškai išplėštu tašku.

Vis dėlto dar daugiau stratego Tomo Tamošausko gerų žodžių sulaukė ekipos kapitonas Deividas Padaigis, kuris po skaudaus susidūrimo dvikovą baigė su raiščiu ant galvos.

„Karolis Urbaitis parodė, kad bus reikalingas keitimas – Edvinas Bračkus pasiruošė. Vienas iš vadovų nubėgo prie greitosios pagalbos automobilio ir sako: „Deivi, tave keičia“. O jis: „Kokį keičia? Aš pasiruošęs žaisti.“ Džiugu turėti tokius vyrus, kurie su praskeltomis galvomis eina ir kovoja už komandą, „Bangą“, Gargždus“, – kalbėjo T. Tamošauskas.

Sugrįžimas. Ilgametis „Bangos“ gynėjas E. Bračkus į Lietuvos čempionatą sugrįžo po 10 metų pertraukos. Gargždų komandos atstovas iki savo pirmojo pasirodymo šiemet pastarąjį kartą A lygoje žaidė dar 2010 metais.

Veteranas. „Kauno Žalgirio“ saugas Linas Pilibaitis jau septintame sezone iš eilės pelno bent po įvartį. 35-erių kretingiškis yra vyriausias šiemet A lygoje įvartį įmušęs futbolininkas.

Akistata. Centrinis turo mačas tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ baigėsi įspūdinga atomazga – išlyginamąjį įvartį Thomasas Salamonas įmušė 95-ąją minutę. Tiek šiam austrui, tiek žalgiriečiui Marko Karamarko tai buvo pirmieji taiklūs smūgiai šiame sezone.

Be to, mače Marijampolėje debiutavo prieš karantiną „Žalgirį“ papildęs legionierius iš Ganos – Francis Kyeremeh.

Persvara. „Sūduva“ pirmąjį ratą baigė be pralaimėjimų ir išliko vienintele nepralaimėjusia komanda. Titulą ginančių čempionų sąskaitoje šiuo metu yra 13 taškų, 3 taškais atsilieka „Žalgiris“, 6 taškais – „Banga“ bei „Kauno Žalgiris“.

Taškas. Oficialiai paskelbta, jog Davidas Ngogas paliko sostinės komandą ir baigia profesionalo karjerą, tad „Žalgiris“ yra priverstas ieškotis naujo puolėjo. Puikiai žinomas legionierius iš Prancūzijos A lygoje per dvejas rungtynes įmušė įvartį.