Vilniaus „Žalgiris“ susigrąžino Lietuvos taurę

LFF nuotrauka

Sekmadienio popietę Alytaus stadione paaiškėjo 2018 m. „SHARP LFF taurės“ turnyro nugalėtojai. Po dviejų metų trofėjų susigrąžino Vilniaus „Žalgirio“ klubas, kuris rezultatu 3:0 įveikė titulą gynusią Kauno „Stumbro“ komandą.

Jau 3 minutę vilniečiai turėjo puikią progą išsiveržti į priekį. Liviu Antalis perėmė kamuolį netoli aikštės vidurio ir spurtavo į kairįjį baudos aikštelės kraštą. Priešais rumuną liko tik varžovų vartininkas, bet smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį.

„Žalgirio“ futbolininkai rungtynių pradžioje daugiau kontroliavo kamuolį, o kauniečiai žaidė „antruoju numeriu“ ir naudojosi kontratakomis bei standartinėmis situacijomis oponentų aikštės pusėje. 14 minutę „Stumbras“ sukūrė pirmą pusprogę prie žalgiriečių vartų. Rafaelis Floro atliko pavojingą perdavimą iš krašto, bet varžovai neutralizavo pavojų. Po kampinio Lucasas Villela smūgiavo šalia vartų.

30 minutę kauniečių vartams pavojų sukėlė „Žalgirio“ kapitonas Tomašas Šimkovičius. Saugas galingai smūgiavo iš dvidešimties metrų, bet kamuolys nepasiekė tikslo. 34 minutę „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. T. Šimkovičius sulaukė perdavimo kairiajame baudos aikštelės krašte, techniškai persimetė kamuolį per jį gynusį Rimvydą Sadauską ir nestipriu smūgiu nuginklavo vartininką.

Prieš kėlinio pabaigą Valdo Urbono auklėtiniai padvigubino pranašumą ir tai padarė įspūdingu būdu. Marko Tomičius prie baudos aikštelės prieigų galingu šūviu užsuko kamuolį į kairįjį vartų kampą, taip nudžiugindamas gausiai susirinkusius savo komandos fanus.

Po pertraukos situaciją toliau kontroliavo „Žalgirio“ futbolininkai, nors kauniečiai po kurio laiko pradėjo valdyti kamuolį daugiau. 70 minutę arti tikslo buvo „Stumbro“ gynėjas R. Floro. Jis šalia baudos aikštelės stipriai smūgiavo į dešinį vartų kampą, bet kamuolys skriejo šalia virpsto. Vėliau savo taikiklio vos nesuderino po keitimo aikštėje pasirodęs Alseny Bah.

87 minutę vilniečiai įtvirtino savo pergalę dar vienu puikiu smūgiu. Marquinhosas atliko slalomą prie varžovų baudos aikštelės ir tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą.

„Žalgiris“ šventė pergalę 3:0. Sostinės klubas iškovojo jau dvyliktą Lietuvos taurės trofėjų savo istorijoje.

Rungtynių statistika:

„Stumbras“ – „Žalgiris“ 0:3 (0:2)

Alytaus stadionas, 1782 žiūrovai

Teisėjas – Jurijus Paškovskis

Įvarčiai: 34 min. T. Šimkovičius (0:2), 43 min. M. Tomičius (0:2), 88 min. Marquinhosas (0:3)

„Stumbras“: Rodrigo Josviaki, Matheusas Bissi, Andre Almeida, Lucasas Villela, Rafaelis Floro, Levanas Mačarašvilis (59 min. Antonio Belo), Lukas Čerkauskas, Rimvydas Sadauskas, Marcosas Junioras (73 min. Miguelis Piresas), Nasro Boucharebas, Dominykas Galkevičius (67 min. Alseny Bah)

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Donovanas Slijngardas, Mamadou Mbodjis, Slavko Blagojevičius, Liviu Antalis (71 min. Tomašas Malecas), Saulius Mikoliūnas (64 min. Domantas Šimkus), Jeremy Manzorro (82 min. Marquinhosas), Marko Tomičius, Rolandas Baravykas, Tomašas Šimkovičius, Louisas Ogana.