10 turas / Geg 03 , Telšiai
10 turas / Geg 04 , Marijampolė
10 turas / Geg 04 , Kaunas
11 turas / Geg 09 , Vilnius
11 turas / Geg 09 , Telšiai
11 turas / Geg 10 , Panevėžys
Tiesiogiai 11 turas / Geg 11 17:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Geg 11 18:25 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 16 20:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 17 15:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 12 turas / Geg 17 17:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 12 turas / Geg 17 17:25 , Kaunas
Tiesiogiai 12 turas / Geg 18 16:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 23 19:30 , Gargždai

Žalgiriečiai išbandė neįprastus treniruočių metodus

Žalgiriečiai išbandė neįprastus treniruočių metodus
foto: zalgiris-vilnius.lt

Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komandos žaidėjai ir „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo šokėjos išmėgino jėgas sporto salėje. Iš aikščių į „Gemma“ sporto terapijos klubą persikėlusius futbolininkus ir šokėjas nustebino treniruočių pobūdis. Įprastus treniruoklius pakeitė įvairūs pratimai, kurie atliekami pasitelkiant savo kūno svorį. Suskirstyti į grupes, sportininkai lavino silpnąsias raumenų grupes, dalyvavo pilvo preso, viršutinės ir apatinės kūno dalies treniruotėse.

Trenerius pakeitė kineziterapeutai

Futbolininkus ir šokėjas nustebino, jog pratybas vedė kineziterapeutai, prižiūrėję, kad visi sportuotų taisyklingai.

„Neįprasta sporto klube treniruotis vadovaujant medicinos specialistams. Dėl šios priežasties atlikome nestandartinius pratimus“, - pažymėjo „Žalgirio“ gynėjas Georgas Freidgeimas.

„Kineziterapeutų pagalbos profesionaliems sportininkams reikia nuolat. Jų patarimai ir konsultacijos vertingos visiems sportuojantiems", - pabrėžė „Lietuvos ryto“ šokėjų vadovė Natalija Devyžienė.

„Treniruočių metu naudodamas tik savo kūno svorį žmogus stiprėja fiziškai, išmoksta labiau pažinti ir valdyti savo kūną. Visame pasaulyje vis labiau populiarėja tokios fizinio aktyvumo kryptys, kaip kineziterapija, joga ar pilatesas, kur judesiai atliekami be papildomo svorio. Kiekvieno pratimo metu, dėl įvairovės, tai pačiai raumenų grupei galima parinkti skirtingus pratimus, ar pritaikyti skirtingas pagalbines priemones - gumas, kamuolius, kamuoliukus, svarelius“, - futbolininkų ir šokėjų išbandytos treniruočių specifikos subtilybes aiškino „Gemma“ sporto terapijos klubo vadovas bei Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komandos kineziterapeutas Tadas Puzara.

Tyrimai parodo silpnąsias vietas

Sportininkai ne tik liejo prakaitą treniruočių salėse, bet ir įvertino savo fizines galimybes. Specialistai, atlikę raumenų diagnostiką, pastebėjo, jog kai kurių sportininkų silpni kaklo lenkiamieji raumenys, ryškus disbalansas tarp kaklo tiesiamųjų ir lenkiamųjų raumenų grupių, tarp nugaros ir pilvo preso raumenų.

„Kiekvienas organizmas yra unikalus. Norint jį prižiūrėti, nepakanka atlikti standartinius pratimus. Norėdami, kad sportas būtų naudingas, o ne žalingas, pirmiausia turėtume įvertinti savo organizmo silpnąsias bei stipriąsias vietas, suprasti problemas ir teisingai užsibrėžti tikslus, kurių siekiame vykdydami treniruočių programą“, - savo įžvalgomis su profesionalais dalinosi T. Puzara.