„Žalgirio“ puolimo mašina pervažiavo „Sūduvą“

V.Knyzelis/LFF.lt

Vilniaus „Žalgiris“ pademonstravo pavydėtiną puolimą „SMScredit.lt A lygos“ čempionato devintojo turo rungtynėse. Lietuvos vicečempionai išvykoje 5:0 (0:2) sutriuškino praėjusio sezono bronzos medalių laimėtoją Marijampolės „Sūduvą“ ir pakilo į turnyrinės lentelės viršų aplenkdami vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Klaipėdos „Atlantą“.

Į „Bangos“ vartus įmušę keturis įvarčius, žalgiriečiai jau 1-ąją dvikovos minutę galėjo išsiveržti į priekį po Manto Kuklio tolimo smūgio. Rezultatyvios atakos rungtynėse laukti ilgai nereikėjo. 11-ąją minutę Po Jakubo Wilko aštraus perdavimo Pavelas Komolovas pirmasis atskubėjo prie kamuolio ir savo šanso nepraleido.

Po įvarčio svečiai atsitraukė prie savo vartų, atiduodami teritorinę persvarą „Sūduvai“, ir rengė kontratakas. 39-ąją minutę P.Komolovas, išbėgęs vienas prieš vartininką, turėjo puikią progą įmušti antrąjį savo įvartį, tačiau uždelsė ir į vartus nepataikė. Visgi prieš pertrauką „Žalgiris“ persvarą padvigubino po idealaus M.Kuklio baudos smūgio.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. 53 min. Kamilis Biliniskis sulaukė J.Wilko perdavimo ir privertė komandos draugus griebtis už galvų, kai „Sūduvos“ vartininkas Pavels Davidovs pademonstravo puikią reakciją atmušdamas kamuolį.

Puikiai komandos draugams šiame sezone asistavęs J.Wilkas pademonstravo, kad pats gali ne prasčiau užbaigti atakas. 56-ąją minutę legionierius iš Lenkijos puikiu baudos smūgiu pelnė pirmąjį savo įvartį rungtynėse. Dar po keturių minučių J.Wilkas sulaukė idealaus komandos draugo perdavimo ir iš dešinio krašto galva įmušė ketvirtąjį komandos įvartį.

„Sūduva“ pirmą realią progą įvarčiui pasiekti sukūrė tik 78-ąją minutę, kai tik antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Armandas Breivė pavojingai smūgiavo po Nerijaus Valskio perdavimo iš kairiojo krašto.

Rezultatyviausias svečių žaidėjas Kamilis Bilinskis nepaliko aikštės be įvarčio. 83-ąją minutę puolėjas techniškai perkėlė kamuolį per marijampoliečių vartininką, sulaukęs įdealaus Luka Peričiaus perdavimo iš aikštės gilumos.

Rungtynių pabaigoje vilniečiai turėjo dar porą progų rezultatyvios atakoms, tačiau Vaidoto Šilėno ir K.Bilinskio smūgiai tikslo nepasiekė.