"Žalgiris" Dubline prasiskynė kelią į kitą etapą

Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" komanda ketvirtadienį Airijoje iškovojo pergalę, atvėrusią duris į antrąjį Europos lygos atrankos etapą. Palaikomi gausiai Dublino "Richmond Park" stadione susirinkusių lietuvių, žalgiriečiai rezultatu 2:1 (0:0) įveikė vietos "Saint Patrick's Athletic" ekipos futbolininkus.

Praėjusią savaitę Vilniuje vykęs pirmasis tarpusavio mačas baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2:2.

Dvikova Airijoje žaliai baltiems susiklostė sėkmingiau. Nuo pat pirmosios rungtynių minutės kantriai rungtyniavę vilniečiai didžiausią dėmesį skyrė gynybai bei laukė varžovų klaidos.

Jos sostinės vienuolikė pirmą kartą sulaukė prieš pat pertrauką. Per teisėjo pridėtą laiką Mantas Kuklys tiksliu smūgiu išvedė svečius į priekį.

Antrojo kėlinio pradžioje saugas inspiravo ir antrąją rezultatyvią "Žalgirio" ataką. Dešiniuoju kraštu prasiveržęs futbolininkus atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę Kamiliui Bilinskiui, iš kelių metrų atstumo nuginklavusiam Airijos ekipos vartininką.

Po gilaus nokdauno atsigavę šeimininkai 85 minutę susigrąžino viltį išsigelbėti šiose rungtynėse. Žalgiriečiams prasižengus baudos aikštelėje, airiai pasinaudojo proga baudos smūgiu sušvelninti atsilikimą. Nuo 11 metrų atžymos neklydo Killianas Brennanas.

Solidžiai susitikimo pabaigą sužaidę žalgiriečiai neatidavė iniciatyvos desperatiškai lygiųjų siekusiai "Saint Patrick's Athletic" komandai. Visus paskutiniuosius varžovų išpuolius neutralizavę vilniečiai nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui džiaugėsi pelnytai iškovota pergale.

"Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Luka Peričius, Andrius Skerla, Vaidotas Šilėnas (67' Paulius Janušauskas), Ramūnas Radavičius (46' Rytis Leliūga), Pavelas Komolovas (78' Eivinas Zagurskas), Artūras Žulpa, Mantas Kuklys, Andro Švrljuga, Kamilis Bilinskis.