2019-05-17 | 11 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Darius Petraška | Žiūrovai: 350

Vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ Lietuvos futbolo A lygoje neužtruko sugrįžti į pergalingą ritmą.

Puikią kelių minučių atkarpą sužaidę žalgiriečiai 11-ojo turo rungtynėse namuose 3:0 (3:0) sutriuškino šeštoje turnyro lentelės vietoje žengiantį Klaipėdos „Atlantą“.

Per pirmą rungtynių pusvalandį kovingai žaidę svečiai neleido varžovams šeimininkauti. Nors vartininkui Lukui Paukštei teko gelbėti savo komandą po pavojingų Mevlano Adili ir Ertono Fejzullahu smūgių, tačiau kitoje aikštės pusėje ne statistais buvo ir atlantiečiai, porą sykių pagrasinę Armanto Vitkausko ginamiems vartams.

Vis dėlto nuo 38-osios mačo minutės viskas pakrypo tik „Žalgiriui“ naudinga linkme. Tolimą Sauliaus Mikoliūno smūgį L. Paukštė atrėmė, tačiau oponentų baudos aikštelėje primirštas Tomislavas Kišas savo šansu pasinaudojo ir nukreipė kamuolį į vartus.

Tai buvo 10-asis legionieriaus iš Kroatijos įvartis šiame sezone.

40-ąją minutę šeimininkai padvigubino rezultatą. Po tikslaus Pau Morerio perdavimo iš kairiojo krašto savo pirmą įvartį A lygoje smūgiu galva pelnė kelių progų ankstesniuose mačuose nerealizavęs E. Fejzullahu.

Galutinis smūgis „Atlantui“ buvo suduotas 45-ąją minutę, o šio kirčio autoriumi tapo puikų įvartį į tolimąjį vartų kampą pelnęs gynėjas Donovanas Slijngardas. Legionierius iš Nyderlandų ir jo komandos draugai šį epizodą šventė itin audringai, kadangi D. Slijngardas pelnė įvartį pirmą kartą per 112 mačų A lygoje.

Antrasis dvikovos kėlinys tebuvo tik formalumas. Atlantiečiai prie šeimininkų vartų nieko įsimintino nesukūrė, o Klaipėdos klubo vartus kelis sykius gelbėjo geras rungtynes sužaidęs L. Paukštė.

Šiame mače „Atlanto“ ekipoje debiutavo legionierius iš Nikaragvos Jose Carrionas. Futbolininkas dešiniajame gynybos krašte sužaidė visas 90 minučių.

„Žalgiris“ su 25 taškais po šios pergalės pakilo į pirmą turnyro lentelės poziciją, savo ruožtu, klaipėdiečiai, savo sąskaitoje turintys 8 taškus, žengia šešti.