2019-06-23 | 15 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Donatas Šimėnas | Žiūrovai: 350

Lietuvos futbolo A lygoje vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ priartėjo prie pirmaujančios Marijampolės „Sūduvos“.

Sostinės ekipa 15-ojo turo susitikime namuose 3:2 (2:2) nugalėjo čempionato autsaiderę „Palangą“.

Vilniaus klubas užtikrintai pradėjo rungtynes ir jų neabejotinas pranašumas švieslentėje atsispindėjo jau 7-ąją minutę. Po į rikiuotę grįžusio Victoro Perezo perdavimo Liviu Antalis sulaukė daug erdvės, įsiveržė į baudos aikštelę bei tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.

Šeimininkai dar porą sykių buvo arti tikslo, tačiau netrukus rungtynės pakrypo gana netikėta linkme.

Vidurio gynėjo pozicijoje šį kartą rungtyniavęs Rolandas Baravykas nesėkmingai išmušė kamuolį, o tuo pasinaudojęs rusas Andrejus Miazinas atliko stiprų smūgį pažeme ir 16-ąją minutę išlygino rezultatą.

30-ąją minutę „Palanga“ netikėtai išsiveržė į priekį. Sigitas Olberkis standartinės padėties metu prasižengė prieš Thomasą Phibelą, tad teisėjo skirtą 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo Idrisas Umajevas.

Vis dėlto čempionato autsaideriai ilgai pranašumu nesidžiaugė. Pau Moreris privertė baudos aikštelėje prieš jį prasižengti Aurimą Skurdelį, o prie 11 metrų atžymos stojęs L. Antalis 34-ąją minutę smūgiavo nepriekaištingai.

48-ąją minutę „Žalgiriui“ pavyko išsiveržti į priekį. Saulius Mikoliūnas atliko puikų perdavimą iš dešiniojo krašto – nuo oponento atitrūkęs P. Moreris taikliu smūgiu vienu lietimu išvedė savo komandą į priekį.

„Žalgiris“ užtikrintai kontroliavo situaciją, savo ruožtu, „Palanga“ atsakė retomis kontratakomis. Kartą efektingą reidą kėlinio viduryje surengė S. Mikoliūnas, tačiau perkelti kamuolio per svečių klubo vartininką Jere Koponeną Vilniaus klubo kapitonui nepavyko.

79-ąją minutę šeimininkai galėjo įtvirtinti savo pranašumą. Justas Raziūnas baudos aikštelėje sužaidė ranka – teisėjas skyrė trečią 11 metrų baudinį. Savo šanso sulaukė buvęs „Palangos“ žaidėjas Simonas Urbys, tačiau futbolininko bei J. Koponeno akistatoje triumfavo vartų sargas iš Suomijos.

Per likusį laiką abi ekipos apsikeitė keletu aštresnių išpuolių, bet daugiau įvarčiais nepasižymėjo.

34 taškus savo sąskaitoje turintis „Žalgiris“ deficitą nuo 15-ajame ture suklupusios „Sūduvos“ sumažino iki 2 taškų.

„Palanga“ su 10 taškų turnyro lentelėje užimą paskutinę – aštuntąją – vietą.