2022-03-04 | 1 turas | „Sportima“ | Teisėjas: Kęstutis Bartuškevičius | Žiūrovai: 400

Penktadienį pakilo 2022 m. „Optibet A lygos“ sezono uždanga. Pirmosiose rungtynėse čempionų titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ nepaliko vilčių turnyro naujokei „Jonavai“ ir 1-ajame ture šventė triuškinamą pergalę 6:0 (3:0).

Rungtynių pradžioje abi komandos apsikeitė nepavojingais išpuoliais, bet vilniečiai išsiveržė į priekį 17 minutę. Francis Kyeremeh ties baudos aikštelės linija sėkmingai pasitaisė kamuolį ir įsūdė jį į viršutinį dešinį vartų kampą.

Nors „Žalgiriui“ priklausė kamuolio kontrolė, jonaviečiai ilgą laiką šeimininkams neleido sukurti galimybių įmušti. Visgi kėlinio pabaigoje sąlyginai sėkmingas „Jonavos“ žaidimas gynyboje subliūško. 40 minutę buvo skirtas tolimas baudos smūgis į svečių vartus, o Nicolasas Gorobsovas patvirtino standartinių situacijų specialisto etiketę ir paleido puikų šūvį į kairįjį vartų kampą.

Prieš pertrauką „Jonavai“ dar kartą teko traukti kamuolį iš savo vartų po abejotino žaidimo gynyboje. Į baudos aikštelę įsiveržęs F. Kyeremeh pirmuoju bandymu nenuginklavo vartininko Martyno Matuzo, bet sėkmingai pasitaisė ir pavertė rezultatą triuškinamu.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai sulaukė dar vieno skaudaus niukso. Jau pirmojoje atakoje „Jonava“ nesugebėjo neutralizuoti pavojaus prie vartų, o patogiai atšokusį kamuolį Ovidijus Verbickas nesunkiai pasiuntė į vartus.

Vėliau „Žalgiris“ toliau talžė varžovų gynybą. Pastebimai atakose žaidė čempionų naujokai Mathias Oyewusi ir Marko Miličkovičius, o pastarasis savo progą išnaudojo 73 minutę. Kontratakoje juodkalnietis pasinaudojo F. Kyeremeh perdavimu ir galingu šūviu nepaliko vilčių vartininkui.

Po keitimo aikštėje pasirodęs dar vienas žalgiriečių naujokas Donatas Kazlauskas taip pat įsirašė įvartį – 83 minutę jis kontratakoje pasinaudojo varžovų gynybos nesusipratimais ir užtikrintai realizavo gautą progą.

Rungtynės baigėsi triuškinama „Žalgirio“ pergale 6:0.