2015-03-23 | 5 turas | Marijampolės futbolo arenos stadionas | Teisėjas: Vijūnas Vasiliauskas | Žiūrovai: 1000

Pirmąją pergalę savų žiūrovų akivaizdoje iškovojo Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai, kurie penktajame „SMScredit.lt A lygos“ ture 3:1 (1:0) palaužė „Klaipėdos granito“ ekipos pasipriešinimą. Suvalkijos komanda iškovojo trečiąją pergalę bei nutraukė dviejų nelaimėtų rungtynių seriją.

Šeimininkai ryžtingai pradėjo rungtynes ir akivaizdžiai perėmė kamuolio kontrolę. Gedimino Jarmalavičiaus auklėtiniams kartais pavykdavo surengti pavienes atakas, tačiau iš tolimų smūgių ir standartinių padėčių naudos išpešti nepavyko.

Vis dėlto 15 minutę gana patikimai besigynę svečiai privalėjo traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. Ant vejos atsidūrė Jegoras Potapovas, tačiau žaidimas buvo tęsiamas toliau. Marko Živkovičius perdavė kamuolį iš dešiniojo krašto, o visiškai laisvas Tomas Radzinevičius be vargo atliko puolėjui įprastą užduotį. Baudos aikštelės viduryje atsivėrė plyšys, kurio niekas nespėjo pasaugoti.

Netrukus aktyviai rungtyniavęs serbas pasižymėjo ir iš neigiamos pusės. M.Živkovičius grubiai prasižengė prieš Mindaugą Strauką, kuris buvo išneštas iš aikštės ir netrukus pakeistas.

Sūduviečiai rezgė pavojingas atakas dešiniuoju kraštu, o jų smaigalyje atsidurdavo ne tik T.Radzinevičius. Būtent po savalaikio puolėjo perdavimo Karolis Chvedukas smūgiavo galva, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į Tadą Simaitį. Vartininkas antruoju bandymu susitvarkė ir išgelbėjo komandą nuo antrojo įvarčio.

Netrukus apie save priminė Marius Papšys. Dešiniajame krašte rungtyniavęs saugas suklaidino varžovą, bet futbolininko iš 18 metrų smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į Džiugą Bartkų.

Visgi po pertraukos svečiams pavyko kiek netikėtai smogti aikštėje dominavusiems marijampoliečiams. Baudos aikštelėje kamuolys palankiai atšoko Deividui Lukošiui, kuriam 48 minutę beliko tik pataikyti į tuščius vartus.

Aleksandras Veselinovičius ėmėsi permainų ir gana greitai į kovą metė buvusį „Klaipėdos granito“ lyderį Ernestą Veliulį.

Po labai gražiai įžaisto kampinio progą turėjo šeimininkų gynėjas Maximiliano Ugge, tačiau italas iš dėkingos padėties smūgiavo virš vartų.

Netrukus puikią galimybę nutildyti šeimininkų gerbėjus turėjo Karolis Laukžemis. Granitietis pabėgo nuo varžovo ir, įsiveržęs į baudos aikštelę, smūgiavo tiesiai į D.Bartkų.

Neišnaudoję dėkingos situacijos svečiai buvo nubausti. Po dviejų puikių atakų skirtingais kraštais, šeimininkams pavyko persverti bei įtvirtinti rezultatą. 70 minutę T.Radzinevičius atliko dublį, o 73 minutę – tiksliai vienu lietimu smūgiavo K.Chvedukas. Netrukus atakos smaigalyje atsidūrė tas pats Lietuvos rinktinės saugas, bet smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į T.Simaitį.

Savo progą turėjo ir K.Laukžemis, tačiau nuo kovingai žaidusio futbolininko atakos pavyko apsiginti vartininkui, o į pagalbą atskubėjęs gynėjas galutinai neutralizavo pavojų. Rungtynių pabaigoje „Sūduvos“ žaidėjai neskubėjo, o klaipėdiečiams varžovų vartų šturmo surengti nepavyko.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Dvejopos mintys. Kol prisitaikėme pirmame kėlinyje, buvo gana sunkoka ir nesiklijavo mums žaidimas. Antras kėlinys nors ir pralaimėtas, bet atakoje nuteikia visai neblogai. Patiko išėjimai į ataką. Grubios gynybos klaidos, kurias mes vis dar tebedarome, neleido pasiekti gero rezultato. Kontraversiškas pirmas įvartis – vis dėl to reikėtų laikytis „fair play“. Visi šaukėme, nes žaidėjas gulėjo. Gerbiant varžovą, reikėtų kamuoliuką išmušti kaip visur ir visada tai daroma. Straukos praradimas ypatingai psichologiškai įtakojo žaidimą, nes Mindaugas pagrindo žaidėjas, mes neturėjome šimtaprocentinės pamainos kairiajame krašte.“

Gediminas Kruša („Klaipėdos granitas“): „Mes sustojome žaisti. Nereikėjo sustoti, turi žaisti iki švilpuko, bet tikėjomės, kad solidi komanda „Sūduva“ išmuš kamuolį  į užribį, bet neišmušė ir gavome įvartį. Toks futbolas, reikia žaisti iki galo. Eilinį kartą praleidome kvailą įvartį, kitose rungtynėse, tikėkimės, nepraleisime. Ant natūralios dangos visai normaliai tiek fiziškai judėjome, tiek su kamuoliu. Maniau, bus sunkiau. Per apšilimą jautėsi tas perėjimas, bet rungtynių eigoje nebuvo labai sunku prie to priprasti. Marijampolėje visada būdavo kova, žiūrovai aistringi. Niekada nebūdavo lengva žaisti.“

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Šiandien pasitvirtino, kodėl futbolas yra įdomiausias žaidimas pasaulyje. Žinojome, kad bus sunkios rungtynės. Jaučiu, jog būtina pasveikinti savo futbolininkus ne tik su trimis taškais, bet ir su charakteriu, kurį mes šiandien parodėme. Mačuose su „Trakais“ ir „Uteniu“ atrodė, jog statistiškai mes buvome komanda, kuri verta daugiau nei tai, kas vyko tose rungtynėse. Šiandien buvo kažkiek spaudimo, aš jaučiau didelį savo futbolininkų norą. Žaidėme su komanda, kuri džiugina tuo, kaip žaidžia. „Klaipėdos granitas“ nuo pirmos iki paskutinės minutės žaidė atvirą futbolą, aš tą labai gerbiu. Noriu pasveikinti „Klaipėdos granitą“ ir kolegą, linkiu jiems sėkmės ir visada palaikysiu komandos požiūrį bei filosofiją, kuri siekia įmušti daugiau. Jie turėjo momentą, kai išlygino rezultatą. Šiandien pelnytai laimėjome ir buvome geresnė komanda aikštėje.“

Povilas Kiselevskis („Sūduva“): „Rungtynes vertinu teigiamai. Mano nuomone, svarbiausia yra iškovoti trys taškai. Šiai dienai aikštės kokybė mums neleidžia demonstruoti tokio futbolo, kokį norime žaisti, bet buvo neblogų kombinacijų ir aštrumų priekyje. Įvarčiai sukrito, svarbu pergalė. Jeigu aikštė būtų geresnė, mes kitaip dėstytume žaidimo planą. Per atostogas treneris davė tik vieną laisvą dieną, neatostogausime ir ruošimės kitoms rungtynėms. Laisvų pas mus nebūna.“