Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
2015-08-01 | 21 turas | Klaipėdos m. centrinis stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 500

Pirmoje sezone pusėje pasidalijusios po pergalę, puikiame trečiajame uostamiesčio derbyje „Atlantas“ ir „Klaipėdos granitas“ išsiskyrė taikiai – 1:1 (1:0). Be rezultatyviausių „SMScredit.lt A lygos“ snaiperių sąrašo viršuje esančio Andrejaus Paniukovo rungtyniavę aikštės šeimininkai sukūrė gausybę progų, tačiau svečius ne kartą gelbėjo vartų konstrukcija arba puikiai žaidęs vartininkas Tadas Norbutas.

Aktyviai rungtynes pradėjęs „Atlantas“, sužaidus vos penkias minutes, privalėjo išsiveržti į priekį. Pakėlus kampinį, Maksimas Maksimovas dusyk pataikė į tą patį virpstą . Iš pradžių rusas vartų konstrukciją sudrebino smūgiu galva, o po kelių sekundžių, kilus gaisrui, ten pat pataikė ir pakartotiniu bandymu.

Vis tik greitą įvartį aikštės šeimininkams pavyko įmušti kitos standartinės situacijos metu. 7-ą minutę komandą į priekį išvedė Ovidijus Verbickas, iš aštraus kampo sugebėjęs įsukti kamuolį į vartus baudos smūgiu nuo tolimo virpsto.

Netrukus M.Maksimovas privalėjo padvigubinti persvarą. Po pražangos O.Verbicko pakeltą kamuolį tiesiai visiškai laisvam šeimininkų legionieriui atmušė Tamirlanas Kozubajevas, bet puolėjas apmaudžiai į vartus nepataikė.

Pirmosios savo atakos metu „Klaipėdos granitas“ galėjo išlyginti rezultatą. 14-ą minutę Juro Pejičius iš aikštės gilumos įmetė kamuolį prieš vartus iššokusiam Dragomirui Duminkai, bet granitiečių gretose debiutavusio saugo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs Mindaugas Malinauskas.

Klaida gynyboje „Atlanto“ iš vėžių neišmušė, jis toliau kūrė progas. Įmušti galėjo Lukas Baranauskas ir Robertas Vėževičius. Pirmasis iššoko prieš vartus po labai tolimo Rolando Baravyko perdavimo, tačiau smūgiu pažeme į vartus nepataikė, antrasis sulaukė perdavimo iš krašto ir mušė galva, bet patikimai sužaidė Tadas Norbutas, nukreipęs kamuolį į kampinį.

Kėlinio viduryje dusyk meistriškumą teko demonstruoti ir M.Malinauskui. Šeimininkų vartininkas fantastišku šuoliu sugebėjo atremti labai pavojingą, tolimą Mariaus Papšio smūgį, o po kelių minučių neleido pasižymėti Alenui Stepanjanui greitos atakos metu.

Labai braškėjusi „Klaipėdos granito“ gynyba tik nedidelį stebuklą pademonstravusio T.Norbuto dėka ilsėtis išėjo nepraleidusi antrojo įvarčio. 40-ą minutę vartininkas sugebėjo atremti ne tik labai nepatogų tolimą O.Verbicko smūgį pažeme, bet ir pakartotinį atskubėjusio R.Vėževičiaus bandymą.

Antrojo kėlinio pradžioje „Atlantas“ tikėjosi baudinio po to, kai puikiai įsiveržusį į baudos aikštelę ir porą gynėjų suklaidinusio L.Baranausko reidą nutraukė kamuolį jam iš po kojų išmušęs Jegoras Potapovas. Teisėjo švilpukas tylėjo.

Po kelių minučių greitas svečių išpuolis baigėsi įvarčiu. D.Duminka baudos aikštelėje surado be priežiūros paliktą J.Pejičių, kuriam užteko laiko ne tik susistabdyti kamuolį, bet ir ramiai nukreipti jį į vartų kampą.

Išlyginęs rezultatą, „Klaipėdos granitas“ kuriam laikui perėmė iniciatyvą, Dusyk pavojingai vartams grasino D.Duminka, vėliau jis baudos aikštelėje geru perdavimu surado M.Papšį, bet kapitonui smūgis nepavyko.

Artėjant rungtynių pabaigai, „Atlantas“ vėl ėmė spausti varžovus. 78-ą minutę darsyk sudrebėjo svečių vartų konstrukcija, kai įspūdingu smūgiu, susistabdęs kamuolį krūtine ir neleidęs jam nusileisti ant žemės, ją sudrebino po keitimo aikštėje pasirodęs Dominykas Galkevičius

90-ą minutę dar vieną stebuklą pademonstravo T.Norbutas. Granitiečių vartininkas kažkokiu būdu sugebėjo neleisti pasižymėti prieš vartus iššokusiam M.Maksimovui, o po kelių akimirkų atrėmė ir pakartotinį Juliaus Kasparavičiaus smūgį.

Jau per arbitro pridėtą laiką idealios progos neišnaudojo D.Galkevičius, iš kelių metrų pasiuntęs kamuolį virš vartų, Andriui Bartkui laimėjus oro dvikovą.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Konstantintas Sarsanija („Atlantas“): „Esame „patenkinti“ rezultatu. Turėjome laimėti 20:0, bet sužaidėme lygiosiomis. Žinoma esu nepatenkintas, nusivylęs. Gaila, nes, nežinau ar tiksliai sukaičiavau, nes turėjome 12 puikių progų, ne šiaip progų, o tokių, po kurių įmušama, bet iš trijų - penkių metrų nepataikydavome. Negaliu dabar ramiai kalbėti. Reikėjo pirmajame kėlinyje pirmauti 3:0 ir ramiai baigti. Būna tokių rungtynių, norisi jas kuo greičiau pamiršti. Pasakiau vyrams, kad prarandame taškus prieš komandas, kurios yra turnyro lentelės apačioje. Rezultatas mums sunkus. Progos užsimirš, o rezultatas liks. „Klaipėdos granitas“ labai džiaugiasi, kad sužaidė lygiosiomis. Judėsime į priekį. Neatsimenu tokių rungtynių, kad tiek momentų turėtume. Sunku ką nors kalbėti.“

Vyr. treneris Gedeminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Mus lygiosios tenkina. Pirmiausia reikėtų padėkoti abiejų komandų žaidėjams. Tai buvo vyriška, kieta, bet korektiška kova. Tai buvo tikras derbis. Buvo tokių momentų, kad griebdavomės už galvos tiek treneriai, tiek žaidėjai - tai, ko reikia žiūrovams, kurie ateina. Mums trūksta trijų savaičių, nes tarp žaidėjų nėra ryšių, kurių reikėtų. Reikia prie daug ko priprasti. Su „Žalgiriu“ buvo gerų momentų, šiandien - taip pat. Labiau klydome gynyboje ypač pirmajame kėlinyje. Antrasis kėlinys nuteikė pozityviai. Žinome, ką reikia taisyti ir mums tai pavyks. Ne visi nauji žaidėjai šiandien patenkino, bet keletas jų įnešė gerą indėlį.“

Tadas Norbutas („Klaipėdos granitas“): „Rezultatas tenkina, nepralošėme, tai svarbiausia. Žaidimas buvo kietas, pabaigoje - iki įvarčio, bet pavyko ištempti ir esame tuo patenkinti. Darbo turėjau nemažai. Gaila, kad pirmas įvartis - ir mano įvartis, bet komanda įmušė ir mane išgelbėjo. Mes visąlaik treniruojamės ant sintetinės dangos, tik vakar priešvaržybinę treniruotę padarėme ant žolės, tai sunku priprasti, kamuolys šokinėja, nepripratęs. Klaipėdos du klubai, tai norisi vaikščioti iškėlus galvą, todėl lygiosios mus tikrai tenkina. Buvo gera kova, daug emocijų, daug kovos. Geros rungtynės, žiūrovams turėjo patikti.“