Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
2015-05-02 | 11 turas | Klaipėdos m. centrinis stadionas | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovai: 200

11-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo akistatoje uostamiestyje – netikėtas rezultatas ir maloniai nustebinęs Utenos „Utenio“ žaidimas. Aukštaitijos ekipa išvykoje sugebėjo sužaisti lygiosiomis 1:1 (1:1) su Klaipėdos „Atlantu“, tačiau demonstravo geresnį žaidimą nei dėl prizinių vietų kovojantis pajūrio klubas.

Pirmieji pavojingiau atakavo šeimininkai. Po pakelto kampinio Andrius Bartkus smūgiavo galva, tačiau Pavelas Leusas sugebėjo nukreipti kamuolį už galinės linijos.

Visgi „Utenis“ kėlinio pradžioje buvo pranašesnis, o itin aktyviai kairiajame krašte rungtyniavo Mindaugas Grigaravičius. Sykį saugas po gražios kombinacijos perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten Edgarui Mastianicai pritrūko šiek tiek tikslumo.

14-ąją minutę M.Grigaravičius uždirbo kampinį po kurio svečiai išsiveržė į priekį. Standartinės padėties metu Mantas Fridrikas perdavė kamuolį link Dariaus Kazubovičiaus, o jaunasis puolėjas atmetė žaidimo įrankį komandos draugui. Robertas Freidgeimas gera proga pasinaudojo ir galingu smūgiu išvalė visus apatinio vartų kampo voratinklius.

Atlantiečiai galėjo atstatyti pusiausvyrą po Marko Benetos aštraus perdavimo, tačiau M.Fridrikas paskutinę akimirką likvidavo pavojų.

E.Mastianica turėjo puikią galimybę padvigubinti rezultatą. Saugas baudos aikštelėje nesuvaldė kamuolio, tad gera proga liko neišnaudota.

Atlantiečiai 31-ąją minutę nubaudė varžovus už prastą realizaciją ir išlygino rezultatą. Marius Kazlauskas perdavė kamuolį iš savo aikštės pusės, o gynėjus tarsi stovinčius aplenkęs Andrejus Paniukovas tiksliu smūgiu atstatė pusiausvyrą.

Kėlinio pabaigoje uteniškiai turėjo neblogą galimybę pelnyti antrą įvartį. Į baudos aikštelę įsiveržęs D.Kazubovičius buvo laisvas, bet smūgiavo nesėkmingai.

Po pertraukos keli atlantiečių bandymai privertė paplušėti P.Leusą. Veteranas su smūgiuotais kamuoliais susitvarkydavo užtikrintai.

Kiek netikėtai svečiai prie „Atlanto“ vartų surengė tikrą atakų škvalą. Dviejų puikių progų neišnaudojo E.Mastianica, o M.Grigaravičiaus smūgį iš arti atrėmė Edvinas Gertmonas.

Maža to, Utenos klubo futbolininkai gerai spausdavo varžovus ir versdavo juos klysti.

Rungtynėms artėjant į pabaigą tik sėkmė išgelbėjo klaipėdiečius. R.Freidgeimas baudos smūgio metu sudrebino vartų virpstą, o „Utenis“ buvo per plauką nuo antrojo įvarčio.

Paskutinėmis minutėmis aktyviau žaidė uteniškiai, tačiau iškovoti trijų taškų Klaipėdoje Mindaugo Čepo kariaunai nepavyko. Dėl krūvos neišnaudotų puikių progų svečiai gali kaltinti tik save.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Tai turbūt buvo blogiausios rungtynės, kokias žaidėme iki šiol. Gerai, kad nepralaimėjome. Blogas žaidimas iš mūsų pusės. Su jaunomis komandos taip būna: reikia viską pradėti nuo nulio. Blogiau žaisti negu šiandien negalima. Toks įspūdis, jog futbolininkai pirmą kartą išėjo į aikštę ir nepažįsta vienas kito, ir kaip žaisti. Šiandien buvo katastrofa. Tikiuosi, kad blogiau nesužaisime. Daug klausimų, darysime atitinkamas išvadas.“

Dovydas Norvilas („Atlantas“): „Rungtynės tikrai nesusiklostė taip, kaip mes norėjome. Buvo daug kovos, lietaus, slidi danga. Nepavyko kokybiškai sužaisti. Gerai, kad gale nepraleidome, nes „Utenis“ turėjo gerų momentų. Mums antrame kėlinyje nesigavo sukurti to, ko tikėjomės. Treneris akcentavo, kad nesusirinkome „antrų“ kamuolių, buvo per dideli tarpai tarp gynėjų ir saugų.“

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Jeigu būtų pasiekta pergalė prieš tokį varžovą kaip Klaipėdos „Atlantas“, manau, kad būčiau pilnai patenkintas rungtynių baigtimi. Norėčiau pasidžiaugti komanda, nes pralaimėjimai nepriduoda pasitikėjimo. Ne kartą jiems sakiau, kad  tik per juodą darbą, tikėjimą, gali pasikloti sau pamatus šiame čempionate. Daugiau ar mažiau apylygis čempionatas ir kova vyksta kiekvienose rungtynėse. Smagu už komandą, kad išvykoje pasiekė tašką. Realizacija šlubuoja, yra kur pasistūmėti ir ta linkme dirbsime likusį laiką iki ateinančių rungtynių.“

Robertas Freidgeimas („Utenis“): „Teigiamas rezultatas – nepralošėme. Neišnaudojome progų, to yra labiausiai gaila. Mes nesame tokie prasti kaip atrodo turnyro lentelėje. Man tikrai patiko šios rungtynes, aš jaučiau malonumą.“