Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas
2015-09-26 | 29 turas | Klaipėdos m. centrinis stadionas | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovai: 400

Klaipėdos „Atlanto“ trijų iš eilės pralaimėtų „SMScredit.lt A lygos“ rungtynių serija baigėsi. Uostamiesčio komanda iškovojo svarbius tris taškus kovoje dėl medalių, minimalia persvara įveikusi Utenos „Utenį“ – 1:0 (0:0). Po šios pergalės klaipėdiečiai grįžo į trečiąją turnyro lentelės vietą, aplenkdami rungtynėmis mažiau sužaidusią Marijampolės „Sūduvą“.

Pirmajame kėlinyje į stadioną atėję žiūrovai daug pavojingų momentų neišvydo. Rungtynes kiek aktyviau pradėjo svečiai, kuriems „Atlanto“ futbolininkai leido kontroliuoti kamuolį, laukdami jų klaidų ir progų atakoms.

Kėliniui įpusėjus, aikštės šeimininkų spaudimas aikštės viduryje „Uteniui“ ėmė kelti dideli problemų, pasipylė netaiklūs perdavimai, tačiau be tikro puolėjo rungtyniavusi uostamiesčio komanda dažnai nerasdavo kam perduoti kamuolį. Tolimi perdavimai link Ovidijaus Verbicko ar Skirmanto Rakausko naudos neatnešdavo.

28-ą minutę pirmą kartą į rungtynes teko įsijungti „Atlanto“ pagrindinėje sudėtyje debiutavusiam vartininkui Mariui Adamoniui. Jis atrėmė Roberto Freidgeimo smūgį galva, nesėkmingai kamuolį išmušus Andriui Jokšui.

Nerasdami kelių link varžovų vartų, klaipėdiečiai bandė laimę tolimais smūgiais. Pavojingai mušė, bet į vartus nepataikė Dovydas Norvilas ir O.Verbickas. Svečiai atsakė pavojingu Povilo Krasnovskio smūgiu šalia vartų kėlinio pabaigoje.

Iškart po pertraukos Linas Savastas po tolimo Luko Artimavičiaus perdavimo iššoko prieš vartus, tačiau iš labai aštraus kampo į vartus nepataikė. Netrukus, pakėlus kampinį, laisvas paliktas Jurijus Verščiakas to nesitikėjo ir į kamuolį nepataikė.

Sužaidus 15-a minučių antrajame kėlinyje, „Atlanto“ treneriai į žaidimą metė puolėją Luką Baranauską. Tačiau didesnėmis pajėgomis į priekį nuskubėję klaipėdiečiai  galėjo būti nubausti. Tik puikus Kazimiero Gnedojaus žaidimas neleido prieš vartus atsidurti Edgarui Mastianicai. Patyręs gynėjas krisdamas sugebėjo taip išmušti kamuolį, kad jis aikštę paliko būtent nuo uteniškio.

Pavelui Leusui teko šuoliu gaudyti kamuolį po pavojingos varžovų atakos, kai Andrius Bartkus perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį D.Norvilą. Klaipėdiškis mušė į tolimą vartų kampą, bet „Utenio“ vartininkas tam buvo pasiruošęs.

Įvarčių sausra rungtynėse baigėsi 80-ą minutę. Užsitęsus aikštės šeimininkų atakai, S.Rakauskas atidavė kamuolį D.Norvilui, kuris puikiu smūgiu iš po Gabrieliaus Zagursko kojų nepaliko P.Leusui jokių šansų.

„Utenio“ vartininkas sužaidė labai patikimai už keturių minučių, atremdamas pavojingą Marko Benetos šūvį iš baudos aikštelės krašto, o gynėjai pakartoti smūgį varžovams neleido.

Rungtynių pabaigoje kamuolys atsidūrė „Atlanto“ vartų tinkle. P.Krasnovskio pusiau smūgį, pusiau perdavimą „uždarė“ J.Vereščiakas, tačiau uteniškių džiaugsmas truko vos porą sekundžių, nes arbitro asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Sveikinu savo vaikinus ir komandos gerbėjus su pagaliau iškovota pergale. Buvo labai sunkios rungtynės. Rūbinėje jiems pasakiau rusišką patalę - „lengva pamesti, sunku surasti“. Kai laimėdavome, vaikinai priprato, kad taip bus visada ir nebeišpildydavo kai kurių dalykų. Po to jau sunku rasti, todėl šiandien buvo labai sunku psichologiškai, pralaimėjus trejas rungtynes. Džiaugiuosi, kad vaikinai parodė charakterį, stengėsi ir galiausiai įmušė tą įvartį, kuris atnešė mums pergalę. „Utenis“ - mums nepalanki komanda, kovojanti, turinti greitų žaidėjų atakoje. Todėl turėjome būti labai susikaupę ir nepraleisti kontratakos. Tai jau ketvirtos rungtynės per dvi savaites, todėl esu patenkintas vaikinais. Judėsime  į priekį ir kovosime dėl trečiosios vietos. Tokiam klubui kaip „Atlantas“ triskart pralaimėti yra katastrofa.“

Aurimas Jurgelevičius („Atlantas“): „Susiėmėme. Būtinai reikėjo laimėti, taškus pasiimti, nes nebegalime klysti ir turime imti pergales, jei norime kovoti dėl prizinių vietų. Mes prieš „Utenį“ jau buvome praradę keturis taškus, dabar pasisekė, kad laimėjome. Mažai smūgių į vartus buvo, todėl toks rezultatas. Jie progų beveik neturėjo, tik tas įvartis, kur buvo nuošalė. Atakoje reikia padirbėti, nes priartėjame prie vartų, bet nėra smūgių, nėra užbaigimo.“

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Prieš rungtynes pasiruošėme gerai, bet daug ko pritrūko. Trūko agresyvumo ginantis, agresyvumo einanį į kontaktą. Poziciniame žaidime planavome ne taip žaisti. Žaidėjuose atsirado nepasitikėjimas, nenoras priiminėti kamuolio ir strigimas, išeinant į ataką. Vienas iš pagrindinių dalykų - nebuvo aistros. Šiandien akyse nemačiau aistros, nemačiau atsidavimo, nemačiau, kad komanda aukotųsi dėl rezultato. „Atlantui“ galbūt reikėjo, tačiau nepasakyčiau, kad ir mums nereikia taškų. Mes irgi einame, kaunamės, turime savo užduotis, bet šiandien - vienos iš tokių rungtynių, kurias norėtųsi kuo greičiau užmiršti. Turiu daugiau klausimų, negu atsakymų.“