2015-10-25 | 32 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovai: 150

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai iškovojo įspūdingą pergalę „SMScredit.lt A lygoje“. 32-ojo turo mače Aleksandro Veselinovičiaus kariauna išvykoje net 8:1 (3:0) pamokė futbolo pradžiamokslio „Klaipėdos granitą“. Marijampoliečiai pagal pelnytus taškus, kurių turi 61-ą, susilygino su Klaipėdos „Atlantu“, tačiau dėl geresnio tarpusavio dvikovų rezultatų pakilo į trečią poziciją.

Šioje dvikovoje labiausiai spindėjo Ernestas Veliulis ir Tomas Radzinevičius. E. Veliulis buvusiai komandai pelnė net keturis įvarčius, o „hetriką“ įforminęs T. Radzinevičius savo sąskaitoje turi jau 26 įvarčius bei greičiausiai taps rezultatyviausiu šio sezono futbolininku.

Jau nuo pat akistatos pradžios svečiai perėmė iniciatyvą ir buvo akivaizdu, kad praretėjusiomis gretomis rungtyniavę klaipėdiečiai anksčiau ar vėliau trauks kamuolį iš savo vartų tinklo.

Nors po Admiro Kecapo smūgio „Klaipėdos granitą“ išgelbėjo vartininkas, tačiau 18-ą ir 20-ą minutę jam teko kapituliuoti prieš buvusį granitiečių atstovą. Tiek Franko Laličiaus klaida, tiek Valentino Baranovskio perdavimu pasinaudojęs E. Veliulis per trumpą laiką sugebėjo pasiekti dublį.

33-ą minutę „Sūduva“ dar labiau įtvirtino savo pranašumą, kai kamuolys baudos aikštelėje palankiai atšoko T. Radzinevičiui. Patyrusiam puolėjui beliko tik stipriu smūgiu iš arti nuginkluoti vartų sargą.

Marijampoliečiai sukėlė dar keletą gaisrų varžovų aikštės pusėje, o šeimininkai atsakė tik pavieniais ir netiksliais smūgiais. Vis dėlto tai toli gražu nebuvo viskas, ką pamatė sirgaliai.

Varžovų triuškinimą 47-ą ir 51-ą minutę pratęsė E. Veliulis ir nežinia, kiek dar šis futbolininkas pelnytų įvarčių, jei ne trenerio netrukus atliktas keitimas.

Klaipėdiečiai ir toliau žaidė atvirą futbolą, tačiau atakose pritrūkdavo sėkmės. Po Juro Pejičiaus stipraus smūgio iš 17 metrų „Sūduvą“ išgelbėjo virpstas.

Tiksliai 54-ą minutę iš arti smūgiavo ir antrą sykį sezone pasižymėjo Valentinas Baranovskis. Antro rato mače saugas taip pat pelnė įvartį į „Klaipėdos granito“ vartus.

Dar dvejas vinis į šeimininkų karstą įkalė T. Radzinevičius, kuris antroje vietoje snaiperių lentelėje žengiantį „Trakų“ puolėją Davidą Aršakianą lenkia jau penkiais įvarčiais.

Per likusį rungtynių laiką progų turėjo tiek naujoje komandoje „SMScredit.lt A lygoje“ dar nepasižymėjęs Karolis Laukžemis, tiek jo kolega Markas Kardokas. Šių futbolininkų bandymus atremdavo vartininkas, o kartais pritrūkdavo tikslumo.

Visgi 85-ą minutę „Klaipėdos granitas“ pelnė garbės įvartį. Marius Papšys pasinaudojo neapdairiai vartus palikusio Džiugo Bartkaus klaida, pasiųsdamas kamuolį į tuščius vartus.

Paskutinis šių rungtynių akordas buvo nemalonus – už spyrį varžovui iš aikštės buvo pašalintas Titas Vitukynas.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Po tokių rungtynių man labai gėda. Nežinau, kaip komandai – būti tokiems bevaliams ir abejingiems. Nežiūrint į visas objektyvias ir subjektyvias priežastis, komandai irgi turėtų būti gėda – to nelabai jutau. Nebuvo nei charakterio, nei valinių savybių. Gali pralaimėti: „Sūduva“ šiuo metu puikioje sportinėje formoje, reikia juos pasveikinti su pelnyta pergale, bet kada geras varžovas – pasitikrink, nenusileisk.“

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Pirmiausia, mus tenkina pergalė. Noriu pasveikinti savo futbolininkus, kurie visą laiką žaidė rimtai. Manau, kad rimta komanda turi žaisti taip pat iki galo, nebūti patenkinta rezultatu. Mūsų nusistatymas – pabandyti įmušti kuo daugiau. Rungtynės gavosi tokios, mes norime sukurti kuo daugiau momentų. Dabar pavojinga galvoti, kad esame stiprūs ir galingi. Rungtynės baigėsi, mūsų laukia dar keturi rimti susitikimai čempionate. Einame žingsnis po žingsnio ir rytoj galvosime apie kitas rungtynes.“

Ernestas Veliulis („Sūduva“): „Malonu, kad įmušiau keturis įvarčius, bet, svarbiausia, kad iškovojome pergalę. Įvarčiai – komandos draugų nuopelnas, man reikėjo tik vienu lietimu uždaryti. Ačiū komandos draugams už sukurtas progas. Rinktinė davė dar daugiau motyvacijos. Malonu, kai pakvietė. Dabar svarbiausios rungtynės, reikia atiduoti šimtą procentų. Išeiname susikaupę, atiduodame šimtą procentų, viskas sekasi gerai.“