2015-11-10 | 34 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Edmundas Gaigalas | Žiūrovai: 100

Gerą žaidimą sezono pabaigoje demonstruojantis Utenos „Utenis“ dar pirmajame kėlinyje įmušė du įvarčius, kurių užteko pirmą kartą „SMScredit.lt A lygos“ čempionate įveikti „Klaipėdos granitą“. Įveikusi varžovus rezultatu 2:1 (2:0), Aukštaitijos komanda pakilo į šeštąją turnyro lentelės vietą, aplenkdama Kauno „Stumbrą“. Pralaimėjimą patyrę uostamiesčio futbolininkai pakilti iš aštuntosios vietos galimybių nebeturi.

Neįmuši tu, įmuša tau. Auksinė futbolo taisyklė pasitvirtino pačioje rungtynių pradžioje. Suklydus Juliui Aleksandravičiui pirmosios aikštės šeimininkų atakos metu prieš vartus iššoko Marius Papšys, bet smūgiu į atvirą kampą įmušti nesugebėjo.

Neišnaudojusi puikios progos „Klaipėdos granito“ komanda netrukus buvo nubausta. Kelyje į Klaipėdą ratą pametęs svečių autobusas nenumalšino uteniškių kovingumo. Pagirtinai sužaidęs Darius Kazubovičius iškrapštė kamuolį iš po Jegoro Potapovo kojų, po to suklaidino dar vieną varžovą ir perdavimu surado netoliese buvusį Edgarą Mastianicą. Saugo smūgis pažeme į tolimą vartų kampą buvo tikslus.

Praleidę įvartį klaipėdiečiai perėmė iniciatyvą ir surengė keletą pavojingų išpuolių. Vienos jų metu gražiai suklaidinęs varžovą ir įsiveržęs į baudos aikštelę apmaudžiai į kamuolį nepataikė Levas Sonas.

Nuskubėję į priekį aikštės šeimininkai užmiršo apie savo vartų saugumą ir buvo nubausti kėlinio viduryje. Įvartį uteniškiams sukūrė brolių tandemas. Mykolas Krasnovskis puikiu perdavimu iš gilumos išvedė prieš vartus Povilą Krasnovskį, kuriam beliko pergudrauti Tadą Norbutą.

Kėliniui baigiantis, Pavle Sušičius tikėjosi baudinio, kai po jo dvikovos su Aurimu Tručinsku svečių gynėjas krito baudos aikštelėje ir ranka lietė kamuolį, tačiau arbitras užfiksavo paties legionieriaus pražangą prieš varžovą.

Iškart po pertraukos M.Krasnovskis dar vienu puikiu perdavimu surado prieš vartus iššokusį D.Kazubovičių. Puolėjas smūgiavo tiksliai, bet įvarčiu džiaugėsi vos keletą sekundžių, nes teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Sužaidus 10 minučių, labai neatsargiai sužaidė J.Aleksandravičius. Svečių gynėjas pernelyg silpnai parideno kamuolį P.Leusui. Vartininkui teko jį paimti į rankas, nes visai šalia buvo net du varžovai. Skyrus laisvą smūgį visiškai šalia vartininko aikštelės, M.Papšiui nepavyko įveikti galingos gyvatvorės. Iškart po to, pakėlus kampinį, smūgiu galva į virpstą pataikė Deividas Lukošius.

„Utenio“ vyr. trenerio Mindaugo Čepo kantrybė išseko, kai kamuolį šalia baudos aikštelės gavo visiškai laisvas Almantas Eidėjus. Lygoje debiutavęs jaunasis puolėjas mušė nestipriai ir pavojaus P.Leuso ginamiems vartams nekilo, tačiau jau netrukus ne pačias geriausias rungtynes sužaidęs J.Aleksandravičius buvo pakeistas.

Atlikus sudėties perstatymus, uteniškių žaidimas gynyboje pagerėjo. Nors kamuolį ir toliau daugiau kontroliavo aikštės šeimininkai, tačiau gaisrų prie aukštaičių vartų nebeliko. Vis tik „Klaipėdos granitui“ pavyko sušvelninti rezultatą jau per teisėjo pridėtą laiką. Pavojingos greitos atakos metu į priekį nuskubėję uteniškiai be priežiūros paliko Nikitą Peretiatko. Sulaukęs Deivido Lukošiaus perdavimo iš gilumos legionierius šaltakraujiškai perkėlė kamuolį per jį pasitikusį P.Leusą.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Rungtynės sunkios, kokių ir laukėme, ir tikėjomės. Šiandien komandai gynyboje kėlėme tikslą neutralizuoti jų priekinę liniją, neutralizuoti saugus, kur, jei jiems leisi, gali žaisti gana kokybiškai, ir perėmus kamuolį kaip įmanoma greičiau išeidinėti į ataką. Perėjus į pozicinį žaidimą, „Klaipėdos granito“ komanda ginasi pakankamai kompaktiškai, uždarydama laisvas erdves ir tada būna labai sunku. Šiandien pirmas kėlinys buvo tikrai kokybiškas. Po antrojo įvarčio pradėjome skubėti, kai reikėjo palaikyti kamuolį, nuraminti patį žaidimą, nes rezultatas 2:0 - varžovas yra priverstas pulti, eiti į priekį. Reikės su vaikinais pasišnekėti, kodėl taip yra. Antrajame kėlinyje paprasčiausiai reikėjo užbaigti rungtynes. Įmušėme du įvarčius - puiku, bet prasileidome, o norėjosi užbaigti „ant nulio“. Kažkur pačiame gale vėl gi nesužaidėme taip, kaip turėjome sužaisti.“

Pavelas Leusas („Utenis“): „Rungtynės buvo kovingos. Pirmą pusę rungtynių mes viską kontroliavome, įmušėme įvarčius. Antrame gal buvo įtampa. „Klaipėdos granitui“ reikėjo lyginti, jie gal daugiau atakavo, stengėsi įmušti. Tas jiems gale ir pavyko. Nepasakyčiau, kad jie turėjo daug momentų, bet kiekviena komanda su bet kuo žaisdama kažkokį momentą sukuria. Įvarčio metu gal šiek tiek pasikarščiavau, reikėjo eiti iki galo. Ką darysi. Kas įmuša tas ir laimi. Mes įmušė du, o jie - vieną ir laimėjome.“

Vyr. treneris Gedeminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Kaip nebūtų keista - pralaimėjome, bet aš rūbinėje padėkojau komandai. Antrą kėlinį mes sužaidėme vienu kvėpavimu ir jauni, ir patyrę žaidėjai ir jį laimėjome, tai aš buvau patenkintas tuo, ką mes darėme, ką žaidėme, turėjome momentų. „Utenį“ reikia pasveikinti, jie turi patyrusių žaidėjų, o pas mus buvo tokių, kurie žaidė pirmą kartą, gal kojytės šiek tiek drebėjo, bet tiek rungtynės, tiek antrasis kėlinys mane nuteikė pozityviai, ypatingai jauni vaikinukai. Gaila, kad pralaimėjome, turėjome šanselį. „Utenis“ visą sezoną buvo gerai subalansuota komanda, kuri kaunasi, kuri neleidžia laisvės. Mūsų vaikinukams tai buvo gera pamoka žaisti prieš vyrus. Kada tu žinai, su kokiomis pajėgomis žaidi, tada tai, ką mes sukūrėme antrajame kėlinyje, kai turėjome ir iniciatyvą, ir kamuolio kontrolę, yra gerai. Pirmajame kėlinyje žaidėme taip, kaip mums leido, o antrajame žaidėme taip, kaip galime ir norime. Jauniems žaidėjams tai buvo tikrai gera pamoka ir jie ją visai garbingai išlaikė.“