Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas
2015-06-25 | 18 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Donatas Šimėnas | Žiūrovai: 300

Turnyro lentelės apačioje įsikūrusių „Šiaulių“ ir „Klaipėdos granito“ akistata antrą kartą šiame „SMScredit.lt A lygos“ čempionate nugalėtojo neišaiškino. Pavojingais momentais žiūrovų nelepinusi dvikova baigėsi lygiosiomis 0:0. Paskutinį kartą nepraleidusiai įvarčio 3-jame ture uostamiesčio komandai išlaikyti sausus vartus prireikė daugiau nei trijų mėnesių.

Blankiame pirmajame kėlinyje abiejų komandų vartininkai darbo praktiškai neturėjo. „Šiauliai“ kiek aktyviau pradėjo rungtynes, daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau jokio pavojaus prie svečių vartų sukelti nesugebėjo.

Atsargiau rungtynes pradėjusio „Klaipėdos granito“ futbolininkais perdavimais iš savo aikštės pusės ieškojo atakos smaigalyje rungtyniavusio Karolio Laukžemio, keletą sykių pabandė laimę tolimais smūgiais.

Kėliniui įpusėjus, uostamiesčio komanda perėmė iniciatyvą ir vis daugiau laiko praleisdavo varžovų aikštės pusėje. Aštrūs perdavimai iš kraštų sukėlė keletą gaisrų jų baudos aikštelėje, kai šiauliečių gynėjams nepavykdavo išmušti kamuolio toliau nuo savo vartų.

„Šiaulių“ komandos treneriui Tomui Ražanauskui teko atlikti priverstinį keitimą, nes dėl sveikatos problemų rungtynių tęsti nebegalėjo Rokas Gedminas. Vietoje jo aikštėje pasirodė Eligijus Jankauskas.

Pavojingiausią ataką klaipėdiečiai surengė 43-ą minutę. Po Levo Sono aukšto perdavimo oro dvikovą laimėjo Marius Papšys, tačiau smūgis galva saugui nepasisekė.

Po pertraukos komandų atakos tapo šiek tiek pavojingesnės. Pirmieji, sužaidus trečdalį kėlinio, progą įvarčiui sukūrė „Šiauliai“. Greitos atakos metu E.Jankauskas tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado Ramūną Radavičių, tačiau antrajame kėlinyje į saugų liniją perstumtas gynėjas stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Netrukus jau Povilui Valinčiui teko gelbėti komandą po pavojingo „Klaipėdos granito“ išpuolio. Titas Vitukynas perdavimu per pusę aikštės sugebėjo prieš vartus išvesti iš varžovų priežiūros išsivadavusį Deividą Lukošių. Saugas pabandė permesti kamuolį per jį pasitikusį vartininką, bet P.Valinčius sužaidė labai patikimai.

Vėliau šalia vartų iš toli smūgiavo klaipėdiškiai K.Laukžemis ir Rokas Urbelis, Kitoje aikštės pusėje po gero R.Radavičiaus perdavimo be priežiūros paliktas Edvinas Jasaitis smūgiu galva nesugebėjo pataikyti į vartus.

„Klaipėdos granitas“ galėjo išplėšti pergalę jau per arbitro pridėtą laiką, bet dusyk meistriškumą pademonstravo šiauliečių vartininkas P.Valinčius. Iš pradžių jis sugebėjo į kampinį nukreipti pavojingą K.Laukžemio smūgį po rikošeto, o netrukus atmušti D.Lukošiaus smūgį galva kampinio metu.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Gedeminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Taškas gerai, bet norėjosi daugiau. Šiaip žiūrint, galbūt komandos buvo vertos pasidalinti po tašką. Mes sukūrėme truputį daugiau progų, bet kažko pritrūko. Trumpas suolelis mūsų, todėl jutau, kad žaidėjams nėra tos ugnelės, kuri turėtų būtų. Kūnai jau reikalauja poilsio, čia nieko nepadarysi. Žaidėjai stengėsi ir kovojo, kiek šiandienai mes galime. Daugiau išspausti yra sunku. Neskaičiuojam taškų, bet atstumą išlaikėme. Manome, kad sustiprėsime ir antra pusė bus geresnė. Antro penketo komandos niekur toli nepabėgo. Mes galime ir privalome kovoti bei žiūrėti į priekį.“

Tadas Simaitis („Klaipėdos granitas“): „Daug kovos, mažai techniško žaidimo. Ir viena, ir kita komanda stengėsi, norėjo laimėti, tad, manau, lygiosios nebuvo teigiamas rezultatas tiek vienai, tiek kitai komandai. Lygiosios - pagal žaidimą. Pirmą kėlinį atrodėme geriau, antrajame „pasėdo“ mūsų kojos ant žolės, nes pripratę prie dirbtinės dangos. Visa komanda buvo nuvargusi, todėl „Šiauliai“ žaidė aktyviau. Tokių rungtynių, kad tiek mažai turėčiau darbo, senokai nebuvo. Gynyboje šiandien sužaidėme solidžiai.“

Vyr. treneris Tomas Ražanauskas („Šiauliai“): „Gaila, kad nepavyko pasiekti įvarčio. Gynyboje susitvarkėme, neprasileidome. Tas yra teigiamas mūsų komandai dalykas. Gaila, kad per daug nieko nepavyksta sukurti priekyje, trūksta aštrumo, greičio. Reikia sužaisti rungtynes antradienį, tada atostogos ir spręsime, ką daryti toliau.“

Ernestas Pilypas („Šiauliai“): „Daug gynėmės, daug bėgome į priekį. Sunkiai kabinomės už kamuolių, tada atgal gauname kontratakas. Daug kovos. Gynyboje susitvarkome, išeiname į priekį ir nebežinome, ką daryti. Čia ne vien saugai, ar puolėjai - visa komanda taip, sunkokai judėjome. Norėjosi pergalės, reikėjo pergalės, būtume priartėję.Traumos padarinių jau nebejaučiu, viskas gerai.“