Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
2015-05-27 | 14 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Saulius Atmanavičius | Žiūrovai: 500

„Šiaulių“ futbolininkai keturioliktame „SMScredit.lt A lygos“ ture pralaužė ledus ir iškovojo pirmąją pergalę. Tomo Ražanausko kariauna namuose 1:0 (0:0) nugalėjo Pakruojo „Kruoją“ bei antrą kartą iš eilės nepraleido nė vieno įvarčio.

Dvikovos pradžioje aktyvesni buvo svečiai. Klastingai iš 16 metrų atstumo smūgiavo Diogo Miranda, o kamuolys skriejo visai šalia viršutinio vartų kampo.

Dar geresnę progą išvesti savo komandą į priekį turėjo Ričardas Beniušis. Veteranas iš arti smūgiavo visiškai laisvas, tačiau į vartus nepataikė.

Pirmo kėlinio viduryje iniciatyvą perėmė šiauliečiai: šeimininkai ilgiau kontroliavo kamuolį, bet pavojingų atakų nesurengė. Maža to, „Šiauliai“ vos nebuvo nubausti už grubią klaidą gynyboje.

Vytas Gašpuitis sužaidė neapdairiai ir suteikė progą R.Beniušiui pabėgti vienam prieš vartininką. Visgi puolėjas neišnaudojo dėkingos galimybės bei smūgiavo tiesiai į Povilą Valinčių.

Dar kartą „Šiaulių“ vartų sargas komandą išgelbėjo po pertraukos. R.Beniušis atitrūkęs nuo varžovo mušė galva, bet P.Valinčius pademonstravo puikius refleksus ir nukreipė kamuolį už galinės linijos.

Netrukus kitoje aikštės pusėje šeimininkai gavo progą mušti 11 metrų baudinį, kai „Kruojos“ atstovas prasižengė prieš varžovą baudos aikštelėje. Kaip jau tapo įprasta, prie atžymos stojo Ramūnas Radavičius, bet šį kartą gynėjo smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą ir sustojo prie vartininko Martyno Matuzo.

Antrame kėlinyje gerai į žaidimą įsiliejo po keitimo aikštėje pasirodęs Edvinas Jasaitis. Būtent po saugo pradėto išpuolio buvo pelnytas vienintelis šių rungtynių įvartis. 61-ąją minutę atakos smaigalyje atsidūrė Jurijus Fomenka ir savo šansu pasinaudojo. Tai buvo antrasis naujoko iš Ukrainos įvartis šiame sezone, o puolėjui rezultatyvų perdavimą atliko Dovydas Medžiaušis.

„Kruoja“ po patirto šalto dušo perėmė iniciatyvą, tačiau pavojingas progas kurti sekėsi sunkiai. Vis dėlto svečių užduotis puolime 85-ąją minutę kiek palengvino Kirilas Nesterenka, kuris užsidirbo antrą geltoną kortelę ir buvo priverstas palikti aikštę.

Dvikovos pabaigoje pakruojiečiai keletą sykių pagrasino varžovų vartams. Arti tikslo buvo iš toli smūgiavęs Tomas Birškys, o paskutinę akistatos minutę Horia Crisano galva muštą kamuolį sugavo geriausias dvikovos žaidėjas P.Valinčius.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Andrejus Kupcovas („Šiauliai“): „Pagaliau „Šiaulių“ komanda keturioliktame ture iškovojo pergalę. Tai mus džiugina ir mes nuteikinėjome vaikinus sunkioms rungtynėms, nes „Kruoja“ – viena iš komandų, kuri taip pat yra apatinėje turnyro lentelės dalyje – jai labai reikėjo taškų. Žinojome, kad bus labai sunkios rungtynės. Galbūt viskas gavosi ne taip vaizdingai, kaip norėjosi sirgaliams ir mums. Buvo daug kovos, o šitose rungtynėse rezultatą pasiekė komanda, geriau išnaudojusi momentus. Deja, jų buvo mažai. Įmušėme, pasiekėme rezultatą.“

Tomas Rapalavičius („Šiauliai“): „Geros, kovingos rungtynės. Džiugu – gerbėjams atnešėme pirmą pergalę. Pirmas kėlinys nelabai klostėsi, bet antrame įsivažiavome, pradėjome žaisti savo žaidimą, kūrėme atakas ir dėl to realizavome vieną įvartį. Galėjome du, bet nepavyko. Po neįmušto 11 metrų baudinio išsilygino žaidimas, perėjome į gynybą, apsigynėme, realizavome įvartį – džiugu.“

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Rungtynės – kovingos. Neįmuši tu – įmuša tau. Ta taisyklė mums pasiteisino. Šlubuoja realizacija. Jeigu nesugebame įmušti patys, tai nieko nepadarysi. Ne vien Beniušis neišnaudoja progų ir kiti turi momentų. Nenuvertinant „Šiaulių“, buvome verti lygiųjų. Jie žaidė normaliai, bet mes turėjome daugiau momentų, juos reikia išpildyti iki galo.“

Diogo Miranda („Kruoja“): „Deja, mums tai buvo dar viena nesėkmė. Stengiamės kiekvienose rungtynėse įmušti, žaidžiame geriau, bet praleidžiame įvartį antrame kėlinyje ir pralaimime. Esame gera komanda, bet neturime gerų rezultatų, o tai – futbolas. Čia svarbiausia – rezultatai. Mums nelengva, nes sunkiai treniruojamės ir žaidžiame, bet nėra rezultato. Taip, žinau, kad per pastarąsias šešerias rungtynes iškovojome vos tašką. Sunkios rungtynės. Stengiamės visa tai pagerinti, sunkiai treniruojamės, bet nepavyksta. Tikiuosi, kitose rungtynėse bus geriau. Atvykome čia laimėti. Manau, žmonės tai matė, bet mes nepajėgėme.“