Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 17 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 16:00 , Širvintos
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 18:00 , Panevėžys
2015-07-22 | 20 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Robertas Šmitas | Žiūrovai: 250

Kauno „Spyris“ ir po pertraukos nemažina apsukų „SMScredit.lt A lygoje“. Debiutantai svečiuose trečią kartą sezone įveikė „Šiaulių“ klubą, neleisdami Marijampolės „Sūduvai“ sumažinti atotrūkio turnyro lentelėje. Visas tris pergales prieš čempionato autsaiderius kauniečiai iškovojo identišku rezultatu 2:1.

Jau 6-ą rungtynių minutę Povilui Valinčiui teko pademonstruoti savo meistriškumą ir atremti be priežiūros palikto Roko Sikorskio smūgį, suklydus šiauliečių gynybos linijai po Dmitrijaus Rekišo prasiveržimo į baudos aikštelę.

Ne daug darbo pirmoje dvikovos pusėje turėjęs Deividas Mikelionis sužaidė patikimai 16-ą minutę, į kampinį nukreipdamas labai pavojingą Maksimo Ivanovo perdavimą link vartų standartinės situacijos metu.

Kėlinio viduryje iniciatyva priklausė „Spyriui“, kuris kontroliavo kamuolį ir rengė pavojingas atakas. Iš pradžių po gaisro prie aikštės šeimininkų vartų, stipriu smūgiu pažeme tiesiai į vartininką kamuolį pasiuntė Jevgenijus Morozas. Netrukus pavojingai iš toli savo laimę pabandė Andrius Velička.

29-ą minutę nelaimė ištiko neįprastoje sau gynėjo pozicijoje rungtyniavusį Donatą Petrauską. Šiaulietis galva nukreipė kamuolį į savo vartų tinklą po aukšto J.Morozo perdavimo.

Vėliau būtent D.Petrauskas išgelbėjo komanda nuo antrojo įvarčio, kai prieš vartus iššokęs D.Rekišas išvengė jį pasitikusio vartininko, tačiau jo smūgį į tuščius vartus sugebėjo atmušti laiku vartininkui į pagalbą suskubęs „Šiaulių“ gynėjas.

Kėlinio pabaigoje gerą progą rezultatui išlyginti sukūrė Ramūnas Radavičius, bet įsiveržęs į baudos aikštelę ir suklaidinęs du varžovus futbolininkas smūgiu pažeme nepataikė į tolimą vartų kampą.

Antrąjį kėlinį šiauliečiai pradėjo labai aktyviai. Dar vienos galimybės neišnaudojo R.Radavičius, pasiuntęs kamuolį virš skersinio po E.Tamulevičiaus perdavimo. Kitos atakos metu įspūdingą Roko Gedmino reidą flangu nutraukė Paulius Daukša, sužaidęs labai patikimai ir paskutinę akimirką išmušęs kamuolį iš po „Šiaulių“ komandos puolėjo kojų.

Tačiau aikštės šeimininkų pastangas perniek pavertė klaida perduodant kamuolį. Jį perėmę kauniečiai surengė rezultatyvią ataką. A.Velička tiksliu perdavimu prieš vartus išvedė D.Rekišą, kurio smūgio P.Valinčiui atremti nepavyko.

Po antrojo įvarčio „Šiauliai“ metėsi į priekį, atverdami daugiau erdvių, kurias į gynybą atsitraukusi Kauno komanda stengėsi išnaudoti greitais išpuoliais.

75-ą minutę labai arti įvarčio buvo po keitimo aikštėje pasirodęs Donatas Stulga, smūgiu iš krašto sudrebinęs varžovų vartų konstrukciją. Dar po dešimties minučių D.Rekišas vėl iššoko prieš vartus, tačiau šįkart nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio P.Valinčiaus.

Šiauliečiai nenuleido rankų ir jų pastangos buvo vainikuotos per pridėtą arbitro laiką. Pakėlus kampinį, kamuolys atšoko savo debiuto lygoje sulaukusiam Deividui Šešplaukiui. Jaunojo futbolininko smūgis buvo ir stiprus, ir taiklus.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Varžovai tikrai stengėsi, kovojo. Planavome ieškoti jų gynyboje spragų, klaidų. Taip ir atsitiko - varžovai keletą kartų grubiai suklydo ir mums pavyko įmušti įvarčius. Bandėme žaidimą kontroliuoti. Tai pasiteisino, tik paskutinėje atakoje bereikalingai prasileidome įvartį. Galbūt mūsų žaidėjai buvo jau šiek tiek pavargę, o jie atliko keitimus. Jų jauni žaidėjai labai neblogai suaktyvino žaidimą ir sukūrė problemų prie mūsų vartų. Reikia sužaisti rungtynes iki galo. Turėjome daugiau galimybių pelnyti trečią įvartį, bet savo vartus tokiose rungtynėse reikia išsaugoti sausus.“

Karolis Gvildys („Spyris“): „Gavome gero presingo. Komanda įvykdė savo užduotis, neleido tarp tarpų mėtyti kamuolių. Protarpiais tai buvo, bet visumoje uždarėme gerai. Treneris liepė žaisti ramiai, kad neatsinaujintų trauma. Džiaugiuosi, kad gavau šansą, kad integruoja į komandą. Labai džiugu po truputį įsivažiuoti, sugrįžti. Labai džiaugiuosi už komandą, kad jai taip neblogai sekasi, tikiuosi papildyti ir nepagadinti žaidimo.“

Vyr. treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Visų pirma mūsų fizinis stovis nėra pakankamas, kad galėtume kovoti su „Spyriu“. Noriu padėkoti vyrams, kad atidavė visas jėgas, bandė, stengėsi, kovojo. Kai kas gavosi, kai kas nesigavo. Kai kur pritrūkome žaidybinės drausmės. Nebuvo laiko tam tikrus dalykus apšlifuoti. Šiandien laimėjo stipresnė komanda. Akcentuosime drausmingą žaidimą, greitą išėjima į ataką. Turime tikrai greitų, jaunų kraštinių žaidėjų. Šiandien vienos užduoties nepavyko įvykdyti. D.Petrauskas viduryje žaidė ne iš gero gyvenimo, laukiame kol sugrįš S.Kožanis. Taip pat žaidė ir nauja saugų pora, abu 19-mečiai, jiems buvo sunku fizine prasme, todėl „Spyris“ valdė centrą ir sukūrė daugiau momentų.“

Deividas Šešplaukis („Šiauliai“): „Matėsi, pirmą kėlinį buvo sunku. Buvome susikaupę, bet šiek tiek pritrūko sėkmės, visi vyrai kovojo. Gal nebuvome pavargę, pabaigoje įmušėme įvartį, bet neužteko laiko. Treneris sakė atlikti daugiau gynybinio darbo, bet taip gavosi, kad daugiau puolėme. Įvarčiu debiutuoti labai smagu. A lygoje įmušti įvartį - labai geras jausmas.“