Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 17 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 16:00 , Širvintos
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 18:00 , Panevėžys
2015-08-05 | 16 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Saulius Atmanavičius | Žiūrovai: 700

Atidėtose 16-ojo turo „SMScredit.lt A lygos“ rungtynėse buvo užfiksuota viena didžiausių šio sezono staigmenų. Namuose rungtyniavę „Šiaulių“ futbolininkai iškovojo antrą pergalę čempionate, rezultatu 3:1 (1:0) įveikdami Vilniaus „Žalgiriui“ į nugarą turnyro lentelėje alsuojančius „Trakus“.

Tokiu būdu šiauliečius nuo priešpaskutinėje vietoje žengiančio „Klaipėdos granito“ skiria keturi taškai. Savo ruožtu Valdo Urbono treniruojami futbolininkai nuo žalgiriečių atsilieka aštuoniais taškais, tačiau vis dar turi vienerias rungtynes atsargoje.

Jau pačioje dvikovos pradžioje svečiai galėjo išsiveržti į priekį. „Trakų“ atakų lyderis Davidas Aršakianas sulaukė perdavimo, pabėgo nuo varžovo, bet iš arti smūgiavo tiesiai į laiku vartus palikusį Povilą Valinčių.

6-ąją minutę „Šiauliai“ sulaukė oponentų klaidos ir netikėtai pelnė pirmą įvartį. Rokas Gedminas perėmė kamuolį, įsiveržė į baudos aikštelę bei tiksliai smūgiavo į tolimą vartų kampą.

Praleistas įvartis neišmušė „riterių“ iš vėžių – jie ir toliau kontroliavo situaciją aikštės viduryje, bet išlyginti rezultato nesisekė. Gerą galimybę pasižymėti turėjo D. Aršakianas. Puolėjas technišku veiksmu suklaidino varžovą, bet nuo įvarčio „Šiaulius“ išgelbėjo P. Valinčius.

Vis dėlto net ir vartininkas niekuo nebūtų galėjęs padėti savo komandai, kai atakos smaigalyje 32-ąją minutę atsidūrė Deividas Česnauskis. Patyrusiam futbolininkui kamuolys atšoko po kojomis, tačiau gynėjo bandymas pataikyti į pustuščius vartus nebuvo sėkmingas.

Svečiai dar ne kartą pavojingai smūgiavo iš įvairių padėčių, versdami tiek vartininką, tiek „Šiaulių“ gynėjus pasiaukojamai gintis.

Iš karto po pertraukos „riteriai“ buvo priversti dar sykį traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. Edvinas Jasaitis uždirbo 11 metrų baudinį, kurį 50-ąją minutę realizavo patyręs Ramūnas Radavičius.

„Trakų“ atakų škvalas tęsėsi ir toliau: Ronaldo Solomino iš arti muštą kamuolį atrėmė vartininkas, o netrukus Jurijus Mamajevas iš dėkingos padėties smūgiavo virš vartų.

Visgi 60-ąją minutę svečiams pavyko sušvelninti deficitą. Nuo Justino Januševskio perdavimo neapsigynę šeimininkų gynėjai suteikė progą mušti laisvam Vaidotui Šilėnui, kuris pasinaudojo suteiktu šansu ir pelnė įvartį į savo buvusios komandos vartus.

Antram kėliniui įpusėjus, eilinį kartą savo meistriškumą pademonstravo P. Valinčius. Vartininkas parodė puikią reakciją, kai sugavo D. Aršakiano muštą kamuolį standartinės padėties metu.

Tiek vartų sargas, tiek likę komandos draugai pasiaukojamai griovė „riterių“ išpuolius ir kantriai laukė savo šanso kontratakose. Viena jų 84-ąją minutę padovanojo šiauliečiams antrą pergalę šiame sezone.

„Šiaulių“ didvyriu tapo R. Gedminas, pabėgęs nuo varžovų gynėjų ir antrą kartą šiame mače tiksliai smūgiavęs į tolimąjį vartų kampą. Du beveik identiški saugo įvarčiai leido Saulės miesto ekipai po ilgos pertraukos triumfuoti.

Per likusį laiką svečiai atrodė palūžę ir galimybėmis pakovoti dėl taškų šioje akistatoje jau nebetikėjo.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Buvo daug emocijų. Iš mūsų pusės – daug laimės, iš „Trakų“ pusės – daug nesėkmių. Džiaugiuosi vyrais, mūsų darbu gynyboje. Galbūt per daug davėme priešininkui sukurti progų, bet puikiai sužaidė Povilas (Valinčius – alyga.lt past.), kuris gelbėjo komandą ir pretenduoja į vieno geresnių lygos vartininkų titulą, todėl, kad mums sunku ir jis tikrai mus gelbėja. Žaidėjai turėjo daug kantrybės ir ta kantrybė buvo vainikuota trimis įvarčiais. Džiaugiuosi už savo komandą.“

Rokas Gedminas („Šiauliai“): „Sunkios rungtynės, nuo pat pradžių žaidėme „antru“ numeriu. Mūsų taktika pasiteisino: užpuolėme, įmušėme įvartį. Jiems reikėjo eiti į ataką, atsidarė erdvės – tuo pasinaudojome ir laimėjome. Atidavėme daug jėgų, gynėmės susispaudę – gal ir ne pats gražiausias futbolas, bet viskas pasiteisino. Tikslas buvo žaisti nuo gynybos ir laukti momentų. Sulaukėme ir po to buvo lengviau žaisti. Jie „lipo“ ir atsidarė erdvės.“

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Nuvylė rezultatas, kai kurių žmonių žaidimas. Galima ant rankos pirštų suskaičiuoti, kiek „Šiauliai“ kartų perėjo į mūsų aikštės pusę. Sugebame praleisti tris įvarčius – tie dalykai labiausiai nuvilia. Nubraukėme tą, ką gerai darėme visą pusmetį. Reikia ieškoti rezervų, sėkmės ir judėti į priekį. Jeigu mes suklystame ir duodame šansą – greitas žaidėjas pasinaudoja. Galiu tik pasveikinti. Tokiose rungtynėse reikia įmušti įvartį. Turėjome situacijų ir pirmame, ir antrame kėlinyje. Pats kamuolys neįkris, tą turime padaryti mes. Tenka konstatuoti faktą, kad neišnaudojome daug progų.“

Linas Klimavičius („Trakai“): „Daugybės progų neišnaudojome, praleidome gana kvailokus įvarčius, todėl toks ir rezultatas. Pralaimėjimas, deja. Kažkada „Šiauliai“ turėjo iššauti, negali jiems taip ilgai nesisekti. Pas juos jauna, ambicinga komanda, yra talentingų žaidėjų. Viskas dar prieš akis – tegul jie tik žaidžia ir kovoja, manau, tikrai pergalių dar pas juos bus. Praleistas greitas įvartis išmušė iš vėžių.“