11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė
2015-06-30 | 19 turas | Dariaus ir Girėno stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 521

Išnaudojęs didžiules skylęs varžovų gynyboje Kauno „Spyris“ iškovojo jau 10-ą pergalę „SMScredit.lt A lygoje“. Čempionato debiutantai savo žiūrovų akivaizdoje dar pirmajame kėlinyje įmušė tris įvarčius ir anksčiau laiko išsprendė visus dvikovos prieš „Klaipėdos granitą“ klausimus – 4:1 (3:0). Iškovoti trys taškai leido kauniečiams pakilti į trečiąją turnyro lentelės vietą, aplenkiant trejomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Klaipėdos „Atlantą“.

Atostogų nuotaikomis gyvenusią uostamiesčio komandą „Spyris“ nubaudė jau 6-ą minutę, kai, perėmęs kamuolį aikštės viduryje, L.Sendžikas baudos aikštelėje surado Dmitrijų Rekišą. Nesunkiai išvengęs dviejų varžovų priežiūros baltarusis smūgiavo tiksliai.

„Klaipėdos granitas“ netrukus galėjo išlyginti rezultatą. Po perdavimo iš krašto kamuolio sulaukęs Karolis Laukžemis atmetė jį atskubėjusiam Liutaurui Rimkui, bet stiprus klaipėdiškio smūgis praskriejo visai šalia vartų.

Po dar vienos klaidos 15-ą minutę kauniečių persvara padvigubėjo. Jevgenijus Morozas baudos smūgiu pataikė į gyvatvorę, tačiau svečių gynėjai nesuskubo prišokti prie Tomo Bučmos, kuriam atšoko kamuolys. Saugas savo šansą išnaudojo.

Kėlinio viduryje reakciją pademonstruoti teko Deividui Mikelioniui. Laikinosios sostinės vartininkas šuoliu už galinės linijos nukreipė K.Laukžemio į apatinį vartų kampą pasiųstą kamuolį.

Po poros minučių neįtikėtiną įvartį įmušė D.Rekišas. Sulaukęs perdavimo netoli baudos aikštelės, legionierius iš Baltarusijos fantastišku reidu pro penkis varžovus atsidūrė vienas prieš vartus ir nepaliko Tadui Simaičiui jokių šansų.

Kėliniui baigiantis, svečiai surengė keletą aštresnių išpuolių. Gerą progą po kampinio turėjo Rokas Borusas, bet stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Sužaidus 16-ą minučių antroje rungtynių pusėje, „Klaipėdos granitas“ sukūrė idealią progą rezultatui sušvelninti. Titas Vitukynas puikiu perdavimu iš gilumos prieš vartus išvedė K.Laukžemį, bet puolėjas po dvikovos su gynėju kiek per toli atleido kamuolį ir jį pasitikęs D.Mikelionis ataką nutraukė, krisdamas varžovui po kojomis.

Ne už ilgo Jegoras Potapovas sužaidė lengvabūdiškai ir visai be reikalo nugriovė į baudos aikštelę įsiveržusį Andrių Veličką. Skirtą baudinį realizavo pats „Spyrio“ veteranas, lengvai pergudraudamas T.Simaitį. Vartininkas griuvo į vieną pusę, o puolėjo smūgiuotas kamuolys atsidurė kitame vartų kampe.

Komandoms laukiant rungtynių pabaigos, „Klaipėdos granitui“ pavyko įmušti garbės įvartį priešpaskutinę mačo minutę. M.Papšys įsiveržė į baudos aikštelę, išvengė nepersistengusio gynyboje Klimo Gusočenkos priežiūros ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimą vartų kampą.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Gedeminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Bandėme pažadinti kažkokį azartą, norą. Nepavyko. Reikia pripažinti tiesiai. Iš kitos pusės, labai greitai prasileidome, bet čia jau tampa liga. Po tokių rungtynių nesinori šaukti, kalbėti, nes vis tiek išeiname atostogu. Mes, treneriai, aiškinsimės, galvosime, bet akivaizdžiai matosi, kad reikalingas šviežias kraujas, pastiprinimas. Taip toliau tęsti negalima, nes koks tikslas dirbti? Šita komanda jau pervargusi, tie žaidėjai, kurie šiandien buvo, neša pagrindinį krūvį. Kūnas jau signalizuoja, kad laikas pailsėti.“

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Rungtynės mums - tikrai vykusios. Greit įmušėme įvartį, antrą, trečią ir pirmajame kėlinyje pasiekėme tokį rezultatą, kad ir mums, ir varžovams tapo aišku, kad šiandien būsime nugalėtojai. Visą laiką norisi iš žaidėjų profesionalaus požiūrio sužaisti iki galo, nežiūrint į rezultatą. Tai kartais pavykdavo, kartais ne. Norėtųsi, kad žaidėjai suprastų profesionalumo svarbą. Žaidėjai profesionaliai įvertina situaciją ir atostogų metu tikiuosi, kad neužmigs ant laurų ir po atostogų ateis pasiruošę. Ta užimama vieta veikia psichologiškai, žaidėjai labiau pasitiki savo jėgomis kiekvienose rungtynėse. Labiau sugebdame užvaldyti vidurio aikštę ir susikurti daugiau situacijų prie varžovų vartų.“

Dmitrijus Rekišas („Spyris“): „Laimėjome, nes komanda labiau to norėjo. Susikaupėme, žinojome, kad pergalės dėka pakilsime į trečiąją vietą. To labai norėjome ir dėl to noro viskas sekėsi. Rezutlatas tai atspindi, šiandien atrodėme tikrai gerai. Geras žaidimas, geras žaidėjų supratimas aikštėje ir štai ji - pergalė. Turėjau nemažai erdvės, daug kas sekėsi. Tai varžovų klaida, nes aš darau tai, ko iš manęs reikalaujama. Šiek tiek kartumo pridėjo praleistas įvartis, norėjosi laimėti „sausai“, bet varžovas vieną įvartį užsidirbo, todėl viskas dėsninga.“