Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 17:00 , Gargždai
2015-08-30 | 25 turas | Dariaus ir Girėno stadionas | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovai: 200

Reto grožio Vaido Slavicko įvarčio užteko blankiai žaidusiai Marijampolės „Sūduvai“ pratęsti pergalių „SMScredit.lt A lygos“ čempionate seriją ir nelesti atitrūkti trečioje vietoje esančiam Klaipėdos „Atlantui“. Suvalkiečiai minimalia persvara 1:0 (1:0) įveikė turnyro lentelės kaimyną Kauno „Spyrį“, kuris po šio pralaimėjimo, panašu, traukiasi iš kovos dėl medalių.

Abi komandos savo gretose neturėjo pagrindinės jėgos puolime. Marijampolės ekipos gretose dėl geltonų kortelių rungtynes praleido Tomas Radzinevičius, aikštės šeimininkams padėti negalėjo traumuotas Andrius Velička.

Pirmajame kėlinyje persvara priklausė svečiams, tačiau itin pavojingų momentų patikimai žaidusi kauniečių gynyba jiems sukurti neleido. Iki įvarčio „Sūduva“ stengėsi atakas regzti kraštais, labai aktyviai žaidė Admiras Kecapas. Legionierius galėjo pasižymėti 10-ą minutę, bet stipriu smūgiu į vartus nepataikė, kai po Marko Živkovičiaus perdavimo jam atšoko kamuolys.

Kiek anksčiau pavojus buvo kilęs ir prie sūduvių vartų. Po Karolio Šilkaičio aštraus perdavimo Lukas Sendžikas apmaudžiai pataikė į netoliese buvusio Maximiliano Uggės kojas, o pakartotinis smūgis Dmitrijui Rekišui nepavyko.

Nerasdami kelių link „Spyrio“ vartų, svečiai bandė savo laimę tolimais smūgiais, bet Karolio Laukžemio, Karolio Chveduko bandymai jokios grėsmės vartams nesukėlė. Deividui Mikelioniui darbo praktiškai nebuvo. Pavojingiausiai galva į vartus mušė A.Kecapas, bet aikštės šeimininkų vartininkas kamuolį sugavo.

„Sūduvą“ lydėjo sėkmė 17-ą minutę, kai standartinės situacijos metu Dmitrijus Rekišas labai pavojingai perdavė kamuolį į baudos aikštelę. Čia jį lietęs Marius Miškinis nesugebėjo nukreipti į vartus. Vėliau, kėlinio viduryje, svečių gynyba porą kartų sužaidė labai neatidžiai, prarasdama kamuolius ir sukeldama keletą gaisrų prie savo vartų, tačiau patikrinti Džiugo Bartkaus meistriškumo „Spyrys“ nesugebėjo.

Į priekį Suvalkijos komanda išsiveržė 33-ą minutę. Kampinio metu po rikošeto kamuolys nukrito be priežiūros paliktam Vaidui Slavickui, kuris puikiu smūgiu per save pelnė pirmąjį savo įvartį šiame sezone.

Nors iškart po pertraukos svečių gretose pasirodė du nauji žaidėjai, norėtų permainų „Sūduvos“ žaidimui jos neįnešė. Į puolimo grandį pastumtas A.Kecapas perdavimų nesulaukdavo, o Valentinui Baranovskiui erdvės kauniečiai taip pat daug nesuteikė. Negana to, pamažu iniciatyvą perėmė „Spyris“, o kurti greitas atakas svečiams visiškai nesisekė.

Vis tik, pačioje kėlinio pradžioje „Sūduva“ galėjo padvigubinti persvarą, kai po individualaus reido flangu kamuolį į vartus smūgiu į baudos aikštelės prieigų pabandė įsukti E.Veliulis. Kamuolys atsimušė į skersinį.

Pirmoje mačo pusėje neatsargiai perduodavę kamuolį, suvalkiečiai gausiai klydo ir toliau. Jų laimei, 68-ą minutę Roko Krušnausko smūgiuoto kamuolio kelyje atsidūrė Ilja Cyvilka, nutraukęs labai pavojingą ataką, kurios kaltininkas – prie savo baudos aikštelės labai atsainiai sužaidęs Marko Živkovičius.

Vis didesnėmis pajėgomis link svečių vartų nuskubėjęs „Spyris“ nerado sprendimo, kaip pralaužti Marijampolės komandos gynybos bastioną. Rungtynių pabaigoje dar vieną šansą standartinės situacijos metu turėjo M.Miškinis, tačiau gynėjas smūgiu galva į vartus nepataikė.

Retos greitos atakos metu jau per teisėjo pridėtą laiką „Sūduva“ privalėjo įtvirtinti pergalę, bet, Povilui Kiselevskiui atmetus kamuolį, į baudos aikštelę įkirtęs E.Veliulis mušė tiesiai į D.Mikelionį. Vartininkas smūgį nukreipė virš vartų.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Manau, kad nusipelnėme trijų taškų. Tuo pačiu noriu pastebėti, kad nugalėjome labai kompaktišką ir organizuotą komandą. Matosi, kad mano kolega dirba labai kokybiškai ir ši komanda jau daugelį rungtynių demonstruoja kokybišką žaidimą, labai gerai slepia savo trūkumus ir išnaudoja savo privalumus. Mes šiandien išplėšėme tris taškus, sukūrėme dar keletą momentų, tačiau mūsų žaidimas kažkiek priminė itališkų komandų žaidimą, bet aš nesu tokio futbolo mėgėjas ir esu nepatenkintas puolimo grandimi. Pirmajame kėlinyje žaidėme taip, kaip norėjome, nežiūrint į tuščias 10 minučių jo viduryje. Negaliu pasakyti, kad „Spyris“ sukūrė rimtų momentų, bet antrajame kėlinyje jam priklausė iniciatyva. Tai pirmas kartas čempionate, kai „Sūduva“ žaidė „antruoju numeriu“. Jautėsi psichologinis spaudimas, nes mums reikėjo šių trijų taškų, o po pertraukos „Spyris“ neleido mums žaisti taip, kaip planavome.“

Vaidas Slavickas („Sūduva“): „Pirmas kėlinys buvo mūsų naudai, o antrasis - kažkoks pasimetimas. „Spyris“ perėmė iniciatyvą ir buvo pakankamai sunku. Gera komanda, organizuota, bet atsigynėme, viskas gerai. Trūko palaikyti kamuolį, neišėjome į priekį, neužsikabinome. Kada „Spyris“ atakuoja, sunku gintis, kiekviena ataka kažkas pavojingo. Klaida po klaidos ir, ačiū Dievui, apsigynėme, trys taškai. Kaip treneris sako, žingsnis po žingsnio einame. Kiekvienos rungtynės, kiekviena kova, trys taškai - šiuo metu svarbiausi, nes iki čempionato pabaigos liko ne daug. Kartais nors ir negražiai žaidi, bet imi tuos tris taškus ir važiuoji toliau. Vilčių nelaidojame, žiūrime į priekį. Po rinktinės laukia sunkus ciklas, žaisime kas tris dienas, bus įtemptos rungtynės, žiūrėsime, kaip seksis. Tikimės, viskas bus gerai.“

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Geros, smagios rungtynės. Manau, žiūrovams buvo smagu žiūrėti, daug azarto, daug emocijų, bet mūsų komandai pritrūko truputį meistriškumo. Padarėme tokią klaidą, varžovas įmušė įvartį, po to jau buvo sudėtinga. Teritorinę persvarą turėjome, tačiau labai aštrių situacijų nepavyko sukurti. Žaidėjai patys puikiai suprato, norėjo, kad čempionate išliktų intriga kovoje dėl ketvirtosios vietos. Papildomai nuteikti žaidėjų nereikėjo, jie patys buvo nusiteikę. Paprašėme, kad kaip ir pirmajame kėlinyje laikytųsi žaidybinės drausmės. Nepasakyčiau, kad pirmasis kėlinys buvo labai jau prastas. Epizodais sužaisdavome gan neblogai. Prieš čempionatą nebuvo tikslo užimti ketvirtą vietą. Šiuo metu buvo tokia situacija, kad galėjome kovoti, ir žaidėjai atidavė visas jėgas. Tuo esu patenkintas.“

Karolis Gvildys („Spyris“): „Bandysime toliau kovoti, užsikabinti už ketvirtosios vietos. Šiandien tokios nelemtos rungtynės. Žaidimas, visas antras kėlinys, lyg ir mūsų, ir pirmajame nepasakyčiau, kad jie labai valdė kamuolį, bet išėjo kaip išėjo. Neišnaudojome progų - ir rezultatas 1:0. Esu daug laiko žaidęs vidurio saugu, tai nėra man naujiena. Man labiau patinka atakuojantis žaidimas, tai komfortabiliau jaučiuosi viduryje, o ne gynyboje. Nepasakyčiau, kad mes užsidarėme, bandėme atakuoti, nebuvo kur trauktis. Deja, nepavyko.“