2015-06-18 | 17 turas | Dariaus ir Girėno stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 1000

Senosios sostinės riteriai pasivijo Pakruojyje kluptelėjusį Vilniaus „Žalgirį“. Neįprasta gynėjų linija rungtyniavusi „Trakų“ komanda svečiuose be didesnių problemų nugalėjo Kauno „Spyrį“ rezultatu 3:0 (2:0) bei panaikino čempionų atotrūkį turnyro lentelėje. Dusyk pasižymėjęs Davidas Aršakianas snaiperių sąraše pakilo į trečiąją vietą.

Svečiai, kurių gynybos krašte teko rungtyniauti Aleksandrui Byčianokui, o centre - Nikolozui Apakidzei, nuo pirmųjų minučių ėmė dominuoti aikštėje ir įsikūrė varžovų aikštė pusėje. Trakiškiams padėjo ir „Spyris“, nusprendęs atiduoti iniciatyvą ir laukti progų greitoms atakoms.

„Trakai“ savo didžiulį žaidybinį pranašumą jau 15-ą minutę pavertė įvarčiu. A.Byčianokas baudos smūgiu kliudė gyvatvorę, uždirbdamas kampinį. Jį įžaidus, Jurijus Mamajevas perdavė kamuolį link vartų, kur aukščiau už visus iššoko D.Aršakianas ir galva pelnė pirmąjį įvartį.

Kėlinio viduryje svečiai buvo arti antrojo įvarčio. Lukas Kochanauskas parideno kamuolį Jevgenijui Zasavitskiui, kuris tolimu smūgiu vienu lietimu sudrebino vartų konstrukciją, pataikydamas į virpstą. Smūgis buvo netikėtas Deividui Mikelioniui, kuris tik žvilgsniu palydėjo kamuolį.

Netrukus antrąjį savo įvartį galėjo įmušti D.Aršakianas. Rusas po perdavimo iš aikštės gilumos krūtine susistabdė kamuolį baudos aikštelėje, bet stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Karolis Šilkaitis 35-ąją minutę privertė atsidusti stadione susirinkusius žiūrovus. Po kampinio jam nukrito kamuolys, bet stiprus saugo smūgis iš maždaug 17 metrų praskriejo virš skersinio.

„Spyrio“ legionieriui Giuseppei Palmai pasisekė, kad prieš save neišvydo raudonos kortelės 40-ą minutę. Tik ką už pražangą prieš L.Kochanauską įspėtas italas jau kitos atakos metu darsyk pavojingoje vietoje nugriovė „Trakų“ puolėją, bet arbitras apsiribojo žodiniu įspėjimu.

42-ą minutę Jevgenijaus Morozo pavojingas smūgis po nedidelio rikošeto galėjo įskrieti į Mariaus Rapalio ginamus trakiškių vartus, bet kamuolį iš tinklo teko išimti D.Mikelioniui. Po „Spyrio“ pakelto kampinio svečiai surengo žaibišką išpuolį. Prieš vartus iššokusio A.Byčianoko smūgį vartininkas atrėmė prieš save ir šalia buvęs L.Kochanauskas savo šanso nepraleido.

Po pertraukos „Trakų“ spaudimas ir žaidimo tempas sumažėjo, tačiau aikštės šeimininkams ir toliau nesisekė ilgiau palaikyti kamuolio ar surengti pavojingų atakų. Kauniečiai bandė savo laimę smūgiais iš toli, bet tiek Luko Sendžiko, tiek Dmitrijaus Rekišo tolimi šūviai skriejo virš vartų ir pavojaus M.Rapaliui nekėlė.

Riteriai stengėsi kontroliuoti kamuolį ir 71-ą minutę išsprendė visus rungtynių klausimus. J.Mamajevas eiliniu puikiu perdavimu prieš vartus išvedė D.Aršakianą. Ruso smūgį D.Mikelionis lietė, bet kamuolys vis vien atsidūrė vartų tinkle.

Rungtynėms baigiantis D.Mikelioniui teko gelbėti komandą po svečių įžaisto baudinio. Vartininkas negaudė pavojingo Artiomo Gurenkos smūgio pažeme ir nukreipė kamuolį už galinės linijos.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Pasiekėme rezultatą. Žaidimo kokybė irgi nenuliūdino, ypač pirmajame kėliny. Jautėsi, matėsi mintis, buvo geras judėjimas. Rungtynėmis esu patenkintas, rezultatu - irgi. Šiandien turėjome galimybę išbandyti žmones. Tai labai svarbu. Vienur, kitur pakeitėme pozicijas, bet, svarbiausia, visumos nesugadino. Džiugu, kad turime rezervą, žmones, kurie yra pasiruošę išeiti į aikštę, sudaryti konkurenciją. Tai irgi labai svarbus faktorius. Reikėtų žiūrėti į bendrą komandinį žaidimą, bet svarbus faktorius - kad priekinės linijos žaidėjai sugeba pasižymėti. Tai jiems yra teigiamas impulsas ir visai komandai, nes dirbame tam, kad pasiekti įvarčius ir iškovoti pergalę.“

Linas Klimavičius („Trakai“): „Viskas pavyko, kontroliavome žaidimą, visą eiga, todėl pelnytai nugalėjome. „Spyris“ Vilniuje daugiau spyriojosi pagal jų komandos pavadinimą. Šiandien mums geriaus sekėsi su jais tvarkytis. Rezultatas 2:0 buvo pakankamai geras, teliko jį išlaikyti atrajame kėlinyje. Sukuriame nemažai progų, svarbu jas išnaudoti. Kol kas atakoje viskas gaunasi.“

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Pirmajame kėlinyje mūsų vidurio saugai nesusitvarkė su gynybinėmis funkcijomis. Taip pat, ilgokai mąstė, per lėtai atiduodavo kamuolį į priekį, todėl susikūrėme tokias situacijas, kai varžovai turėjo keletą baudos smūgių ir to pasekoje praleidome įvarčius. Yra gan objektyvios priežastys. T.Bučma buvo išskridęs su jaunimo rinktine. Matomai kelionė jam sutrukdė deramai pasiruošti rungtynėms. Silpniau sužaidė mūsų legionierius iš Italijos. Nežinau jo nervingumo priežasčių. Po pertraukos buvome priversti jį keisti, bijodami, kad gaus antrą geltoną kortelę ir bus pašalintas iš rungtynių.“

Ignas Dedura („Spyris“): „Galime konstatuoti, kad šiandien tikrai „Trakai“ buvo geresnė komanda, įmušė tris įvarčius. Gal ta rinktinių pertraukėlė čempionate padarė savo - prieš tai visai neblogai žaidėme. Reikia pasveikinti priešininką su pergalę. Dirbsim toliau. Savo aikštėje tris - jau per daug prasileidome. Galbūt šiandien sėkmė nuo mūsų nusisuko.“