2015-07-22 | 20 turas | Dariaus ir Girėno stadionas | Teisėjas: Darius Petraška | Žiūrovai: 300

Užtikrinta pergale antrąją sezono pusę pradėjo Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai. „SMScredit.lt A lygos“ 20-ojo turo akistatoje Aleksandro Veselinovičiaus treniruojama ekipa 4:0 (1:0) sutriuškino Kauno „Stumbrą“ ir, iškovojusi devintą pergalę, pagal pelnytus taškus susilygino su Klaipėdos „Atlantu“.

Šiame mače ryškiausiai žibėjo du „Sūduvos“ futbolininkai – Tomas Radzinevičius ir Nerminas Jamakas. Tiek puolėjas, tiek legionierius iš Bosnijos ir Hercegovinos pasiekė dublius ir svariausiai prisidėjo prie komandos pergalės. T. Radzinevičius savo sąskaitoje turi septyniolika įvarčių bei pagal šį rodiklį susilygino su „Atlanto“ snaiperiu Andrejumi Paniukovu.

Dvikovos pradžioje kauniečiai surengė keletą aštrių išpuolių, o aktyviausiai rungtyniavo dešiniajame krašte varžovų gynybą terorizavęs Klaudijus Upstas.

Būtent šis saugas greitos kontratakos metu buvo visiškai laisvas baudos aikštelėje, tačiau vietoje smūgio perdavė kamuolį link Artūro Rimkevičiaus. Visgi nuo K. Upsto sumanymo apsigynė laiku suskubęs „Sūduvos“ gynėjas.

Kiek vėliau svečiai perėmė kamuolio kontrolę, tad „Stumbro“ futbolininkams teko ilgesnį laiką praleisti savo aikštės pusėje. Marijampoliečiams nepavyko rimčiau pagrasinti šeimininkų vartams, tačiau apmaudi vartininko klaida lėmė pirmą praleistą įvartį.

18-ąją minutę Giedrius Kvedaras nesėkmingai išmušė kamuolį bei suteikė progą svečiams surengti pavojingą išpuolį. Baudos aikštelėje T. Radzinevičius suklaidino varžovą ir tiksliai smūgiavo kaire koja.

Kauniečiai kėlinio pabaigoje buvo aktyvesni ir patys galėjo pasinaudoti Džiugo Bartkaus neužtikrintu žaidimu. Vartininkas standartinės padėties metu neapdairiai paliko vartus, o tuo pasinaudojęs A. Rimkevičius smūgiavo galva. Visgi puolėjas mušė iš gana aštraus kampo, tad kamuolys skriejo pro šalį.

Po pertraukos šeimininkai nenusileido „Sūduvai“, todėl kova buvo ganėtinai atkakli. Visgi įtakos akistatos baigčiai turėjo individualus svečių žaidėjų meistriškumas – būtent T. Radzinevičius ir N. Jamakas paskandino „Stumbrą“.

56-ąją minutę legionierius iš Bosnijos ir Hercegovinos apsikeitė perdavimais su pirmojo įvarčio autoriumi ir tiksliai smūgiavo iš 15 metrų. Tai – debiutinis saugo įvartis „SMScredit.lt A lygoje“.

Šeimininkai kėlinio viduryje rankų nenuleido, o prie to itin prisidėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Mohamedas Djabrailovas. Netrukus apie save ir priminė ir kiti „Stumbro“ futbolininkai, sukurdami du pavojingus epizodus po pakeltų kampinių.

Pirmame epizode tik laiku tinkamoje vietoje buvęs Marko Živkovičius išmušė kamuolį nuo vartų linijos, apsigindamas nuo nesėkmingo Vilmanto Bagdanavičiaus epizodo. Netrukus galva mušė Ainas Bareikis, privertęs D. Bartkų rodyti savo meistriškumą. Vartų sargui taip pat teko atremti ir pavojingą Eriko Skripkino baudos smūgį.

Entuziastingai varžovų vartus atakavę šeimininkai 82-ąją minutę buvo nubausti: T. Radzinevičius sulaukė Valentino Baranovskio perdavimo ir tiksliai smūgiavo kaire koja.

Galutinį tašką šiame mače 90-ąją minutę padėjo N. Jamakas. Bosnis galingai mušė vienu lietimu po perdavimo iš kairiojo krašto.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Emocijų daug, kunkuliuoju kol kas. Vaikinams pasakiau, kad sužaidė neblogas rungtynes, rezultatas tikrai neatspindi to, kas vyko aikštėje. Keturi smūgiai – keturi įvarčiai. Viską išsprendė žaidėjai turintys klasę – tai patyręs Radzinevičius ir atraminis saugas Jamakas. Turėjome progų, išėjimų kraštais, atrodo, trūko paskutinio perdavimo, ramybės. Pralaimėjome visi, atgal nesižvalgome ir žiūrėsime į „Spyrį“. Manau, bus dar daug gerų rungtynių, gavosi tiesiog nesėkminga diena.“

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Kaip visada, po pauzės – pirmos rungtynės – sunkios. Mes, treneriai, nemėgstame, kai neturime pakankamai laiko pasiruošti, bet pabandėme per dvi savaites kiek tik įmanoma daugiau atidirbti. Pas mus keletas naujokų, dėl to darbo buvo daugiau. Šiandien rezultatas geras, sveikinu savo futbolininkus ir visus „Sūduvos“ narius. Noriu pasveikinti varžovų komandą ir savo kolegą, linkiu jiems sėkmės. Žaidėme su labai rimtu varžovu, kuris daugeliui komandų kels daug rūpesčių. Rezultatas 4:0, bet situacija aikštėje klostėsi kitaip.“

Karolis Laukžemis („Sūduva“): „Iki pirmo ir antro įvarčio buvo nelengvos rungtynės, rezultatas tikrai neatspindi rungtynių eigos. Kai Tomas (Radzinevičius – alyga.lt. past.) įmušė trečią įvartį, tada pavyko perlaužti, varžovai atsivėrė ir žaisti tapo lengviau, o iki pirmų dviejų įvarčių buvo tikrai sunki kova. Buvo keletas pasiūlymų, bet „Sūduvos“ sąlygos mane labiausiai tenkino – treniruočių sąlygos labai geros, dėl to ir norėjau atvykti į komandą.“