2015-10-30 | 33 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Darius Petraška | Žiūrovai: 183

Eilinę, tačiau šį kartą turnyro lentelės atžvilgiu ne tokią svarbią pergalę „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo „Trakų“ ekipa. Valdo Urbono treniruojami futbolininkai 33-iojo turo dvikovoje namuose nesunkiai rezultatu 3:0 (2:0) nugalėjo nukraujavusį „Klaipėdos granitą“.

„Riteriai“ šiame sezone jau užsitikrino antrą vietą, savo ruožtu, Klaipėdos klubas pralaimėjo 18-ą kartą ir trimis taškais atsilieka nuo septintoje pozicijoje žengiančio Utenos „Utenio“.

Svečiai iš uostamiesčio pirmąsias 20 minučių gana užtikrintai gynėsi, tačiau vienos greitos atakos klaipėdiečiams sustabdyti nepavyko. Jurijus Mamajevas vienu lietimu perdavė kamuolį Nerijui Valskiui, kuris stipriu smūgiu iš maždaug 15 metrų pergudravo vartininką.

28-ą minutę „Trakai“ padvigubino rezultatą. Šį kartą įvarčio autorius buvo Davidas Aršakianas, pasinaudojęs eiliniu J. Mamajevo rezultatyviu perdavimu. Saugas šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone jų atliko net 25-is.

Per likusį kėlinio laiką Roko Stanulevičiaus iš 20 metrų stipriai muštą kamuolį už galinės linijos nukreipė Tadas Norbutas, o granitiečiai varžovams sugebėjo pagrasinti tik tolimais bei nepavojingais Mariaus Papšio smūgiais.

Antro kėlinio pradžioje šeimininkai galutinai įtvirtino savo pranašumą. 51-ą minutę D. Aršakianas buvo laiku ir vietoje, kai T. Norbutas atrėmė pavojingą Aleksandro Byčenoko smūgį ir arti – rezultatyviam puolėjui beliko palankiai atšokusį kamuolį pasiųsti į tuščius vartus.

Netrukus paplušėti turėjo „Trakų“ vartų sargas Marius Rapalis. Vienas iš „Klaipėdos granito“ lyderių Juro Pejičius gavo erdvės ir nedelsdamas smūgiavo iš toli, tačiau M. Rapalis legionieriaus smūgiuotą kamuolį nukreipė virš skersinio.

Per likusį mačo pusvalandį vienuolikės žaidė gana vangiai: klaipėdiečiams pavojingiau atakuoti trukdė nuovargis ir meistriškumo stoka, o „Trakų“ futbolininkai pozicinių atakų metu pernelyg neskubėjo su perdavimais į priekį.

Visgi T. Norbutui dar teko susitvarkyti su smūgiais, kuriuos atliko po keitimų aikštėje pasirodęs Ronaldas Solominas bei Donatas Šėgžda. Pačioje susitikimo pabaigoje standartinės padėties metu galva šalia vartų mušė Linas Klimavičius.

„Klaipėdos granito“ komanda Vilniuje rungtyniavo gerokai nukraujavusi. Pirmą sykį starto sudėtyje debiutavo Nikita Peretiatko, taip pat „SMScredit.lt A lygos“ parako pauostė ir po keitimo aikštėje pasirodęs 16-metis Rokas Mickūnas.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Reikia pasveikinti „Žalgirį“ tapus čempionu, palinkėti sėkmės. Ta preambulė įtakojo rungtynių foną – laukėme rezultato iš Klaipėdos. Žiūrėjome ir į rungtynių svarbą. Motyvavome tuo, kad kai kurie žaidėjai pastaruoju metu žaidė mažiau, jiems čia šansas parodyti, kad jie ne veltui yra komandoje. Svarbiausia, kad pasiekėme pergalę. Iki pirmo įvarčio buvo lygesnis žaidimas. Nebuvo daug momentų, bet daug kas priklauso nuo žaidėjų psichologijos. Jie patys gali save intensyviai nuteikinėti rungtynėms, bet pasąmonėje lieka atsargumas. Galvojame apie rungtynes su „Atlantu“, svarbiausia, kad žaidėjai būtų sveiki. Rungtynės mums svarbios, norime patekti į kitą etapą.“

Vaidotas Šilėnas („Trakai“): „Viltis miršta paskutinė. Skaičiavimas buvo iki paskutinių sekundžių, bet turėjome eiti žaisti iki paskutiniųjų. Treneris mums seniai akcentavo, kad reikia kiekvienose rungtynėse laimėti ir nieko neskaičiuoti, o kaip bus – pamatysime. Antra vieta nėra blogai. Gal būtų įdomiau, jei išlaikytume intrigą iki pat galo. Futbolas toks ir yra, kad negali nuspėti ir žinoti, kas bus iš karto.“

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Atvirai pasakius, važiuodami vilčių neturėjome labai daug – patys suprantate mūsų situaciją. Pagal protokolą matėte, kad buvo pusė jaunimo komandos. Buvo įdomu pasižiūrėti, kaip su vicečempionais sužais mūsų jaunieji žaidėjai, ar kažkas mums gausis, ar nieko nesigaus. Yra visokių minčių: kai kas gal net ir pavyko. Žinoma, labai daug kas ir nepavyko, bet tai yra natūralu. Šiai dienai mūsų meistriškumas yra skirtingas negu „Trakų“. Reikia juos pasveikinti su pelnyta pergale ir palinkėti jiems sėkmės taurės rungtynėse.“