2015-06-19 | 17 turas | „Utenio“ stadionas | Teisėjas: Saulius Karka | Žiūrovai: 700

Nerezultatyviausių „SMScredit.lt A lygos“ komandų akistatoje buvo įmuštas vos vienas įvartis, o jo autoriumi tapęs Ilja Tračynskis padovanojo savo ekipai svarbią pergalę. Utenos „Utenio“ futbolininkai septynioliktojo turo dvikovoje po dramatiškos kovos namuose 1:0 (0:0) nugalėjo turnyro autsaiderę „Šiaulių“ ekipą.

Uteniškiai varžovus palaužė antrą kartą šiame sezone bei, iškovodami penktą pergalę, dar labiau įsitvirtino šeštoje turnyro lentelės pozicijoje. Savo ruožtu Saulės miesto atstovams tai buvo vienuoliktasis pralaimėjimas 2015 metų „SMScredit.lt A lygoje“.

Šeimininkai pirmoje kėlinio dalyje turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą, neleisdami varžovams įsitvirtinti savo aikštės pusėje ir suteikdami progų tik pavieniams išpuoliams.

7-ąją minutę uteniškiai galėjo išsiveržti į priekį: Mykolas Krasnovskis ataką pradėjo puikiu reidu, o po kelių perdavimų jos smaigalyje atsidūręs Robertas Freidgeimas iššoko prieš vartininką. Futbolininkui pavyko perkelti kamuolį per Povilą Valinčių, tačiau tinkamą poziciją užsiėmęs Sergejus Kožanas likvidavo pavojų.

Antroje kėlinio dalyje šiauliečiai perkėlė veiksmą į šeimininkų pusę bei ne kartą bandė laimę standartinių padėčių metu. Visgi rimtesnių išbandymų „Utenio“ vartininkas Pavelas Leusas nesulaukė.

Gana nykiame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko palepinti sirgalių efektingais momentais. Buvo akivaizdu, jog tarpusavyje kovojo dvi nerezultatyviausios pirmenybių komandos.

Po pertraukos vaizdas kiek pasikeitė: „Utenis“ kėlinio pradžioje perėmė iniciatyvą ir turėjo dvi geras progas pelnyti įvartį.

Pirmą sykį arti tikslo buvo Linas Savastas. Saugas, sulaukęs perdavimo iš dešiniojo krašto, pavojingai smūgiavo pažeme, bet tinkamą poziciją užsiėmęs P.Valinčius kamuolį sugavo. Netrukus vartininkas nesėkmingai sužaidė epizode, kai iš toli mušė Jurijus Vereščiakas, o atšokęs kamuolys nuskriejo iki Dariaus Kazubovičiaus. Vis dėlto puolėjas dėkinga proga nepasinaudojo ir smūgiavo tiesiai į vartų sargą.

Kiek vėliau po pakelto kampinio „Šiaulių“ baudos aikštelėje kilo sumaištis, kuria pasinaudojo Martynas Dūda. Gynėjas nedelsdamas mušė vienu lietimu, bet P.Valinčius buvo savo vietoje.

Atrodė, jog komandos išsiskirs taikiai, tačiau akistatos pabaigoje šeimininkams pavyko nubausti varžovus už neapdairumą ir pelnyti pergalingą įvartį. Edgaras Mastianica baudos aikštelėje surado laisvą I.Tračynskį, o baltarusis 89-ąją minutę puikiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą nepaliko vartininkui nė menkiausios galimybės.

Per teisėjo pridėtą laiką šiauliečiams išplėšti lygiųjų nepavyko. „Utenis“ patikimai valdė situaciją ir netgi galėjo įtvirtinti rezultatą, kai R.Freidgeimas baudos smūgio metu privertė P.Valinčių nukreipti kamuolį už galinės linijos.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Visų pirma noriu pasveikinti savo vaikinus su sunkia pergale. Sunkios rungtynės gavosi, tokios, kokių mes ir laukėme. Pasakysiu paprastai: tai yra vaikinų pergalė. Jie tikėjo, kantriai laukė savo šanso. Tą šansą gavo, juo pasinaudojo ir dėl to pelnėme gražuolę pergalę. Tai yra jų nuopelnas. Aš juos dar kartą sveikinu ir jais labai didžiuojuosi. Kiekvienas iš tų žaidėjų, kurie išėjo po keitimo, pagyvino žaidimą ir pačiame gale palaužėme varžovą.“

Ilja Tračynskis („Utenis“): „Rungtynės buvo labai sunkios, labai norėjosi laimėti. Visada sunku žaisti su komandomis, esančiomis turnyro lentelės apačioje – joms labai reikalingi taškai. Bet mums taip pat reikia taškų. Esu laimingas, jog pats įmušiau, bet dar labiau džiaugiuosi, kad komanda laimėjo. Turbūt pastebėjote, jog mūsų komanda mažai įmuša, dėl to kiekvienas įvartis pelnomas sunkiai. Nežinau kodėl, gal trečiame ir ketvirtame rate persilaušime. Stengiamės, treniruočių metu lyg ir gaunasi, ties tuo dirbame.“

Treneris Tomas Ražanauskas („Šiauliai“): „Rungtynių pabaigoje pritrūko koncentracijos. Visas rungtynes kovėmės, davėme vyrišką kovą, viskas buvo pagal planą. Kaip ir planavome, atidavėme iniciatyvą, žaidėme „antru numeriu“, bandėme išeiti į greitas kontratakas, bet rungtynių gale pritrūko koncentracijos. Du žaidėjai turėjo kamuolį, bet vienas žaidėjas neturėjo būti laisvas baudos aikštelėje. Dėl įvarčio kalta koncentracijos stoka.“

Eligijus Jankauskas („Šiauliai“): „Pirmas kėlinys buvo geras, nuteikė teigiamai. Išėjau į aikštę, bandžiau stiprinti priekį. Galbūt daugiau reikėjo smūgiuoti į vartus. Man reikėjo gavus kamuolį kuo greičiau jį perduoti į kraštus ir bėgti į baudos aikštelę „uždarinėti“ – tokios buvo mano užduotys. Kiekvienos rungtynės yra didelė patirtis ir ypač fiziškai man labai sunku, bet atlieku greitą perdavimą ir kol kas tas neblogai gaunasi.“