11 turas / Bal 27 , Telšiai
2015-06-01 | 15 turas | „Utenio“ stadionas | Teisėjas: Jurij Paškovskij | Žiūrovai: 550

Utenos „Uteniui“ nepavyko iškovoti trečiosios pergalės iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“. Aukštaitijos komanda savo žiūrovų akivaizdoje išsiveržė į priekį rungtynėse prieš Kauno „Stumbrą“, tačiau persvaros neišlaikė – 1:1 (0:0). Nutraukti ketverių pralaimėjimų seriją svečiams padėjo 10-asis Artūro Rimkevičiaus įvartis sezone, po kurio puolėjas rezultatyviausių lygos snaiperių sąraše pakilo į trečiąją vietą.

Nuo rungtynių pradžios abi komandos visų pirma rūpinosi savo vartų saugumu, aktyviu spaudimu neleido varžovams ilgai kontroliuoti kamuolio, bei uždarydavo erdves aikštės kraštuose. Nežymią persvarą turėjo aikštės šeimininkai.

Pirmasis pavojingas momentas kilo prie svečių vartų. 19-ą minutę Gabrieliaus Zagursko perdavimą link vartų gynėjai atmušė tiesiai Robertui Freidgeimui. Uteniškio stiprų smūgį už galinės linijos šuoliu teko nukreipti Giedriui Kvedarui.

Labiau saule, o ne akiai nepatraukliu futbolu besimėgavę žiūrovai atgijo 43-ą minutę, kai iki tol nieko nesukūręs „Stumbras“ pasiuntė kamuolį į tinklą. Mohamedo Djabrailovo perdavimą link vartų galva nukreipė Artūras Rimkevičius. Pirmasis prie kamuolio atsidūrė į baudos aikštelę įkirtęs Deividas Stradalovas ir smūgiavo taikliai, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Netrukus pasižymėti galėjo ir A.Rimkevičius. Rezultatyviausias kauniečių futbolininkas iššoko prieš vartus po Nerijaus Mačiulio perdavimo, bet nesugebėjo pasiųsti kamuolio pro patikimai sužaidusį Pavelą Leusą.

„Utenis“ atsakė pavojingu išpuoliu. Aurimo Tručinsko perdavimą iš krašto krisdamas pabandė „uždaryti“ Povilas Krasnovskis, bet griebėsi už galvos, kai pasiuntė kamuolį šalia virpsto.

Iškart po pertraukos G.Kvedarui darsyk teko demonstruoti savo meistriškumą po tolimo Gabrieliaus Zagursko smūgio. Vartininkas šuoliu atmušė į apatinį vartų kampą skriejusį kamuolį.

55-ą minutę kamuolys darsyk atsidūrė aikštės šeimininkų vartų tinkle, tačiau A.Rimkevičius įvartį po perdavimo iš krašto įmušė neleistinu būdu – ranka. Toks veiksmas rungtynių arbitro buvo įvertintas geltona kortele.

Kėlinio viduryje „Uteniui“ teko atlikti priverstinį keitimą, nes traumą patyrė ir rungtynių tęsti nebegalėjo Mantas Fridrikas.

Iškart po to Utenos komanda išsiveržė į priekį. Po kelių perdavimų vienu lietimu dešiniu flangu prasiveržė A.Tručinskas ir pasiuntė kamuolį link vartų. P.Krasnovskis jį praleido R.Freidgeimui, kuris stipriu smūgiu vienu lietimu nepaliko G.Kvedarui jokių šansų.

Persvara „Utenis“ džiaugėsi neilgai. Jau po trijų minučių kampinio metu oro dvikovą laimėjęs A.Račkus galva nukreipė kamuolį link vartų, A.Rimkevičiui. Puolėjo smūgis kliudė gynėją, pakeitė kryptį ir po rikošeto atsidūrė vartuose.

Po šių įvarčių žaidimas pagyvėjo. Galimybių įmušti po perdavimo iš krašto turėjo kamuolio nepasiekęs uteniškis P.Krasnovskis, iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo kauniečiai Ainas Bareikis ir M.Djabrailovas, bet rezultatas liko nepakitęs.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Darius Gvildys („Utenis“): „Rungtynėms ruošėmės, bet dvyliktokai po egzaminų - tiesiai į autobusą, turėjome mikro traumelių, tai man buvo daug galvos skausmo. Vaikinai šiandien neblogai sužaidė, kontroliavo kamuolį, momentų turėjo antrąjį kėlinį. Bet vėl išlenda ta problema, kad praleidžiame tokius įvarčius, kur, atrodo, turime persvarą baudos aikštelėje, bet truputį užmiegame. Džiugu, kad išlyginome ir toliau žaidėme futbolą. Mėginome dviem puolėjais, nes žinome, kad „Utenis“ bando žaisti futbolą, palaikyti kamuolį. Manau, aukštas puolėjų pakilimas to daryti nedavė.“

Martynas Dapkus („Utenis“): „Praleidau trejas rungtynes, labai norėjau sužaisti prieš čempionus, bet kaip buvo, taip. Šiandien buvo smagu sugrįžti. Jautėsi pradžioje šioks toks žaidimo brokas, kažkiek aikštė pridėjo, kamuolys šokinėjo. Tikiuosi ateity labiau padėti komandai. Pradžia buvo sunki, antrajame kėlinyje iniciatyva buvo mūsų, valdėme žaidimą viduryje, sudarėme pavojingesnių progų nei „Utenis“. Smagios rungtynės. Sunku buvo atiduoti kamuolį A.Rimkevičiui, nes „Utenis“ gynėsi viduryje gan susispaudęs, tai buvo nelengva.“

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Namie žaidžiant su turnyro lentelės vienas iš mūsų konkurentų, norėjosi pelnyti pergalę, bet, vertinant pagal visą žaidimo eigą, rezultatas buvo dėsningas. Trūko agresijos, greito išėjimo į priekį, šviežumo. Turėjome viena diena daugiau poilsio ir turėjome būti šviežesni nei varžovai, bet mus varžovai pranoko. Atidavėme jiems žaisti pirmu numeriu, kadangi žinojome, kad negalime palikti erdvių nei A.Rimkevičiui, nei N.Mačiuliui, nei jų kraštams ir stengėmės aikštės viduryje perėmę kamuolį išeiti į greitą ataką. Manyčiau, kad vaikinai dar psichologiškai neatsigavo po „Trakų“, nes tos rungtynės buvo tiek fiziškai, tiek morališkai sunkios. Vaikinai viską darė „per negaliu“. Įmušėme gražuolį įvartį. Žaidėjams akcentuodavome, kad įmušus įvartį, penkias minutes - didžiausia koncentracija, nes priešininkų komanda bėgs, norės išlyginti. Praėjo trys minutės - kartojasi tas pats scenarijus kaip su „Atlantu“. Viskas - nuo galvos.“

Aurimas Tručinskas („Utenis“): „Du lygiaverčiai varžovai, sunkios rungtynės. Pirmą kartą žaidėme tokiame karštyje. Abi komandos norėjo laimėti, gavosi kovingos rungtynės. Dabar buvo toks maratonas: žaidėme su „Sūduva“, visas jėgas atidavėme, taip pat ir su „Trakais“. Dabar reikėjo imti pergalę, bet taip susiklostė. Kovingos lygiosios. Galvojome, kad duosime „Stumbrui“ žaisti pirmu numeriu, patys atsitrauksime, vėl bandysime išeiti i greitas atakas. Jei nesugebėjome laimėti, svarbu, kad bent tašką paėmėme“.