2015-10-25 | 32 turas | „Utenio“ stadionas | Teisėjas: Ian Mcnabb | Žiūrovai: 152

Nuo pirmųjų mačo minučių buvo aišku, kad pagrindinė „Utenis“ užduotis buvo apsaugoti savo vartus, todėl aikštės šeimininkai gynėsi didžiulėmis pajėgomis, kone visa komanda dažnai susiburdavo aplink baudos aikštelę, o riteriams prasibrauti pro sutankintas gynybines užtvaras nesisekė.

Pirmąją progą įmušti „Trakai“ sukūrė kėlinio viduryje, kai kampinio metu smūgiu galva į skersinį pataikė Vaidotas Šilėnas. Kampinių bei standartinių situacijų po taisyklių pažeidimų prie uteniškių vartų netrūko, tačiau jomis pasinaudoti svečiams taip pat nepavyko.

27-ą minutę Pavelas Leusas aplenkė Davidą Aršakianą ir sugriebė kamuolį, kai po pražangos „Utenio“ baudos aikštelėje kilo nemažas gaisras. Dar po kelių minučių kampinio metu legionierius iš Rusijos atsidūrė kamuolio kelyje po Edvardo Gaurilovo smūgio, jo nepraleido, bet pakeisti jo skriejimo krypties bei nukreipti į vartus taip pat nesugebėjo.

Kėlinio pabaigoje porą pavojingų išpuolių sukūrė ir aikštės šeimininkai. Iš pradžių po gero Lino Savasto perdavimo iš gilumos prieš vartus iššoko gynėją aplenkęs Robertas Freidgeimas, bet smūgiuoti nesugebėjo. Po to standartinės situacijos metu pavojingai į vartus mušė Edgaras Mastianica, kai galva link vartų pasiųstas kamuolys praskriejo šalia virpsto, o netoliese buvęs Julius Aleksandravičius jo nepasiekė.

Netrukus po pertraukos į „Utenio“ vartus buvo skirtas baudinys, kai baudos aikštelėje buvo nugriautas į ją pro varžovus pranėręs Jurijus Mamajevas. Prie kamuolio stojęs D.Aršakianas šaltakraujiškai išvedė svečius į priekį, pelnydamas savo 21-ąjį įvartį čempionate.

Persvara riteriai džiaugėsi vos 8 minutes. Greitos „Utenio“ atakos metu Jevgenijus Zasavickis baudos aikštelėje į nugarą nustūmė Jurijų Vereščiaką. Teisėjas antrąsyk rungtynėse parodė į 11 m. žymą, o R.Freidgeimas stipriu smūgiu į apatinį vartų kampą išlygino rezultatą.

Senosios sostinės komandos toks rezultatas netenkino. Ji vėl užgulė varžovų vartus. J.Mamajevas baudos aikštelėje gražiai paguldė gynėją ir atliko tikslu perdavimą link vartų, bet D.Aršakianas smūgiu galva į vartus nepataikė.

Kėlinio viduryje „Trakai“ į aikštę metė Sergejų Ševčiuką ir pakeitė savo išsidėstymą, į puolimą perstumdami Nerijų Valskį. Tai pagyvino svečių puolimą ir jau netrukus puolėjas sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, suklaidino jį prižiūrėjusį gynėją, bet į vartus nepataikė.

Senkant laikui, svečiai ėmė vis daugiau pajėgų mesti į priekį, atverdami savo užnugarį. 81-ą minutę tik laiku vartus palikęs Marius Rapalis neleido įmušti prieš jį atsidūrusiam Linui Savastui. Kitos atakos metu atrodė, kad E.Mastianica pabėgs nuo trijų jį prižiūrėjusių varžovų, bet paskutiniu momentu kamuolį iš po uteniškio kojų krisdamas sugebėjo išmušti Linas Klimavičius.

Visos „Trakų“ viltys iškovoti pergalę galutinai sudužo 90-ą minutę, kai už smūgį alkūne Linui Savastui iš aikštės buvo pašalintas riterių kapitonas Deividas Česnauskis. Per teisėjo pridėtą laiką kamuolį kontroliavo „Utenis“, neleisdamas surengti paskutinio šturmo.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Svabu, kad žaidėme savo žaidimą. Stengėmės žaisti futbolą. Kažkokiuose momentuose nepasisekė, bet svarbiausia nepamesti to kelio. Rezultatas yra svarbu, bet šiandien kažkur trūko tos sėkmės. Sudėtingiausia komentuoti įvarčius. Pagal žaidimą pirmą kėlinį tikrai judėjimas ir žaidimas buvo vykę. Turėjome situacijų ir šiaip valdėme žaidimą. Antrajame tie įvarčiai prasidėjo ir nuovargis atsirado. Truputį išsiderinome. Kai rezultatas tapo 1:1, pritrūko ramumo, šviežumo išpildyt tas situacijas, kurias turėjome. Scenarijus dėl raudonos kortelės pasikartojo, bet „Utenis“ daug kam neparanki komanda, kadangi turi savo stilių, didelį kovingumą. Jiem to užtenka, jie tuo didžiuojasi, to trokšta. Toks jų žaidimo stilius, bet aš žinau, kad toks stilius niekur neveda.“

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Labai sunku buvo nuteikti komandą po tos pertaukos, kai sekė du pralaimėjimai tiek taurėje, tiek čempionate su „Sūduva“. Šiandien žaidėme prieš komandą stipria individualiais žaidėjais ir stiprią kaip komandą. Žaidėjams prieš rungtynes minėjau, kad vienas iš faktorių bus kompaktiška gynyba. Daugiau koncentravomės į savo namų saugumą ir, kai turėjome momentų, išeidinėti į greitas atakas. Antrajame kėlinyje daugiau ėmėme galvoti apie priekį. Vaikinai atidavė daug valinių ir fizinių jėgų. Rungtynės vyksta kas trys dienos, todėl sveikinu komandą iškovojus tašką prieš stiprų varžovą.“

Mantas Fridrikas („Utenis“): „Rungtynės buvo kovingos, teisėjavo šiaurės airiai. Tai davė kietą žaidimą. Žaidimas nebuvo grubus, bet kietas, davė žaisti ir man tokį žaidimą žaisti buvo malonu, nes jų puolėjai aukštesni. Manau, viskas pavyko. Aišku, jie dominavo, bet mes labai puikiai kontratakavome ir galėjome labiau „Trakus“ nubausti. Visą savaitę dirbome, kaip žaisti kontratakomis, atiduoti žaidimo vadžias jiems. Puikiai gynėmės, nesudarėme tarpų ir labai puikiai išeidavome į priekį.“