11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė
2015-06-27 | 19 turas | „Utenio“ stadionas | Teisėjas: Darius Petraška | Žiūrovai: 650

Praėjusio sezono „SMScredit.lt A lygos“ čempionai Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai trečiąjį kartą šiame sezone nugalėjo Utenos „Utenį“. Devynioliktojo turo akistatoje sostinės ekipa išvykoje 3:0 (1:0) palaužė Mindaugo Čepo treniruojamą komandą. „Žalgiris“ iškovojo penkioliktą pergalę ir šešiais taškais atitrūko nuo antroje vietoje žengiančių „Trakų“. Savo ruožtu uteniškiai patyrė dešimtąjį pralaimėjimą ir turnyro lentelėje užima šeštąją poziciją.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis šeimininkai kartas nuo karto įsiverždavo į žalgiriečių aikštės pusę, tačiau gynėjai neutralizuodavo bet kurią atakos užuomazgą.

10-ąją minutę svečiai pasinaudojo pirma „Utenio“ gynybos klaida ir netrukus išsiveržė į priekį. Lucasas Gaucho vienu lietimu perdavė kamuolį link Elivelto, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliai mušė iš arti.

Po pirmo įvarčio svečiai akivaizdžiai perėmė iniciatyvą ir rengė ilgas pozicines atakas. Aktyviai dešiniajame krašte rungtyniavo „Žalgirio“ naujokas Jorge Chula, ne kartą vertęs iš peties plušėti šeimininkų gynėjus.

Įpusėjus kėliniui, uteniškiai turėjo retą progą smūgiuoti į vartus. Kontratakos metu Linas Savastas perdavė kamuolį link Povilo Krasnovskio, kurio bandymas buvo itin nesėkmingas.

Antroje kėlinio dalyje žaliai balti turėjo dvi neblogas progas padvigubinti rezultatą. Sykį Elivelto smūgiavo tiesiai į vartininką, o Andro Švrljugos muštas kamuolys skriejo virš vartų.

Netrukus po pertraukos „Žalgirio“ futbolininkai vėl pasinaudojo šeimininkų klaida ir pelnė antrą įvartį. 50-ąją minutę Andrius Arlauskas prarado kamuolį savo aikštės pusėje, o jį perėmęs Linas Pilibaitis suteikė progą Mantui Kukliui mušti iš toli. Saugas nedelsdamas smūgiavo ir nepaliko Ignui Plūkui jokių vilčių.

Po kelių minučių Elivelto galėjo pasiekti dublį, bet brazilo kelyje paskutinę akimirką atsidūrė „Utenio“ vartininkas, nutraukęs itin pavojingą išpuolį.

Kėlinio viduryje vyravo gana atviras futbolas, tad šeimininkai nevengdavo didelėmis pajėgomis bėgti į priekį. Visgi visi uteniškių smūgiai buvo nepavojingi ir vartininkui problemų nesukėlė.

Kartą savo baudos aikštelėje suklydo Aurimas Tručinskas, suteikdamas progą Vytautui Lukšai pelnyti trečiąjį įvartį. Saugas puikiai suklaidino varžovą, bet iš kelių metrų smūgiavo virš vartų.

Vis dėlto svečiams dar kartą pavyko pasižymėti: per teisėjo pridėtą laiką po keitimo aikštėje pasirodęs Paulius Janušauskas sulaukė Egidijaus Vaitkūno perdavimo ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. Žalgiriečiai šventė užtikrintą pergalę ir neleido suabejoti savo pranašumu.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Sveikinu „Žalgirį“ su pelnyta pergale, jie šiandien dominavo. Mes, savo ruožtu, pasirinkome tokį planą: atidavėme jiems aikštę žaisti pirmu numeriu. Stengėmės sutirštinti aikštės vidurį, neleisti varžovui sudaryti kiekybinės persvaros kraštuose, kur pas juos daugiausia vyksta atakos. Šiandien išstatėme tokią sudėtį, kad nebuvo nė vieno puolėjo, buvo šeši nominalūs saugai. Perėmus kamuolį, stengėmės išeiti į greitas kontratakas. Gaila, kad praleidome greitą įvartį, ką ir akcentavome. „Žalgiris“ stengiasi kuo greičiau pelnyti greitą įvartį, kad atslėgtų įtampa ir galėtų sau ramiai žaisti.“

Mantas Fridrikas („Utenis“): „Žaidėme antru numeriu, stengėmės kontratakuoti, labiau susiburti gynyboje, juos pasitikti, laukti jų klaidų ir bandyti kontratakuoti. Momentais išėjo, bet padarėme kelias klaidas, kurių „Žalgiris“ šiai dienai nedovanoja. Mes prieš rungtynes buvome kalbėję, kad jeigu netyčia praleisime greitą įvartį, nepanikuosime, toliau žaisime ir laikysimės savo plano. Manau, pirmame kėlinyje tas planas tikrai išėjo. Įvartis antrame kėlinyje labiau išmušė iš vėžių, bet stengėmės, kovojome, žaidėme. Bandėme laikytis plano, bet momentais to padaryti neišėjo.“

Treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Juokavome, kad „Uteniui“ daugiau dviejų įvarčių negalime įmušti. Šiandien pavyko paskutinę minutę – 3:0 – geras rezultatas. Matėme, kad „Utenis“ turėjo planą neduoti erdvės, gintis gana kompaktiškai ties baudos aikštele, bet kai komanda prie tokio plano praleidžia įvartį, būna labai sunku pereiti į atakuojančią stadiją. Įmušėme anksti įvartį, pirmame kėlinyje buvo truputį per daug broko, tačiau antras kėlinys – ankstyvas įvartis, žaidimas su kamuoliu, kontroliavome rungtynes nuo pradžios iki pabaigos.“

Paulius Janušauskas („Žalgiris“): „Manau, trenerio užduotis įgyvendinome. Važiavome pergalės, ruošiamės Malmei. Viskas tvarkingai susidėliojo ir buvome verti pergalės šiandien. Kai įmuši ankstyvą įvartį ir ypač jeigu praleidi prieš „Žalgirį“, manau, sunku kažką atsakyti tuo pačiu. Manau, „Žalgiris“ ir „Utenis“ – skirtingo kalibro komandos. Buvo nurodyta spausti gynėjus, leido po puolėjais, sakė įmušiu įvarti ir įmušiau.“