11 turas / Bal 27 , Telšiai
11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė
2015-05-01 | 11 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Manfredas Lukjančukas | Žiūrovai: 500

Vilniaus „Žalgiris“ „SMScredit.lt A lygos“ 11-ojo turo dvikovoje sukūrė tikrą spektaklį. Žalgiriečiai savų žiūrovų akivaizdoje iškovojo didžiausią pergalę šiame sezone, sutriuškindami „Klaipėdos granitą“ rezultatu 6:0 (2:0). Praėjusių metų čempionai nugalėjo devintą sykį ir pakilo į pirmąją turnyro lentelės poziciją.

Per pirmąsias dvidešimt minučių šeimininkams nepavyko rimčiau pagrasinti granitiečių vartams. Akivaizdi kamuolio kontrolės persvara apčiuopiamos naudos nedavė.

Klaipėdiečiai ne tik patikimai gynėsi, bet ir aštriai kontratakavo. Beveik visose atakose dalyvaudavo aktyviai žaidęs Marius Papšys, tačiau pavojingų ir akcentuotų smūgių svečiams pritrūko.

Vis dėlto „Žalgiris“ nutraukė tylą ir per trumpą atkarpą sukūrė tikrą atakų škvalą. Tadas Simaitis atrėmė keletą pavojingų varžovų smūgių, tačiau du kartus buvo priverstas traukti kamuolį iš vartų tinklo.

27-ąją minutę puikaus perdavimo sulaukęs Linas Pilibaitis atsidūrė visiškai laisvas ir šaltakraujiškai nuginklavo vartininką.

Po beveik dešimties minučių kamuolį į vartus pasiuntė Jakubas Wilkas. Lenkas sulaukė V.Lukšos perdavimo ir užtikrintai padvigubino rezultatą.

Antrame kėlinyje „Žalgiris“ ir toliau dominavo. „Klaipėdos granitas“ mažai skyrė dėmesio gynybai ir žaidė pakankamai atvirą futbolą.

Prastas svečių žaidimas prie savųjų vartų leido žalgiriečiams kurti progas ir lengvai mušti įvarčius.

59-ąją minutę J.Wilkui dublio pelnyti nepavyko – lenko smūgį atrėmė T.Simaitis, tačiau šalia buvęs Elivelto galva nukreipė kamuolį į tuščius vartus. Tai buvo šeštasis brazilo įvartis šiame sezone.

Šeimininkai mėgavosi žaidimu ir dar tris kartus siuntė kamuolį į vartų tinklą. Dublį atliko po keitimo aikštėje pasirodęs Paulius Janušauskas, tiksliai pasinaudodavęs komandos draugų perdavimais.

Sykį P.Janušauskui buvo dėkojama ir už gerą aikštės matymą. Po saugo perdavimo antrą iš eilės įvartį „SMScredit.lt A lygoje“ pelnė Andro Švrljuga.

Svečiai atrodė visai ne to kalibro komanda ir išsiskyrė tik pavojingu Tito Vitukyno smūgiu, tačiau patikimai sužaidęs Armantas Vitkauskas nukreipė kamuolį į kampinį.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Smagu, kad galėjome nudžiuginti savo gerbėjus ir save. Toks rezultatas nekelia abejonių. Smagu, kad pagaliau skiname tuos vaisius dėl kurių sunkiai dirbome kiekvieną dieną. Mes dirbame savo darbą. Stengiamės, kad „Žalgiris“ žaistų tokį futbolą, kuris būtų pergalingas. Ar įmuši šešis įvarčius, ar vieną, ir laimi 1:0, ar 6:0 – turnyrinė lentelė pasipildo tik trimis taškais. Už įvarčius niekas neduoda taškų. Svarbiausia, kad komandos žaidimas būtų solidus, turėtų tam tikrą bazę – „Žalgiris“ būtų labai sunkiai įveikiama komanda.“

Paulius Janušauskas („Žalgiris“): „Norėčiau padėkoti žiūrovams, kurie šiandien taip gausiai susirinko. Noriu dar kartą pasveikinti trenerį Andrių Skerlą su gimtadieniu ir ši pergalė yra skirta jam. Malonu taip pasirodyti aikštėje, bet to nesureikšminu. Dirbsime toliau. Sunkiu darbu viską atiduodu treniruotėse ir po truputį gaunu daugiau žaidybinio laiko.“

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Pats skaudžiausias pralaimėjimas šiemet. Reikia pasveikinti „Žalgirį“. Turbūt jie buvo truputį pyktelėję ant savęs po pralaimėjimo „Trakams“. Mes pasitaikėme jų kelyje, jie išliejo visą įniršį. Reikia pripažinti, kad „Žalgiris“ šiandien buvo visuose aspektuose visa galva geresnis. Jeigu Lukošius pirmame kėlinyje būtų įkrapštęs įvartį, nežinau kaip viskas būtų pasisukę. Šiandien neabejotinai „Žalgiris“ geresnė komanda, su tuo ją ir sveikinu. Mums daug minčių, ateities galvosūkių. Reikia dirbti toliau.“