2015-09-27 | 29 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Vijūnas Vasiliauskas | Žiūrovai: 600

Po pralaimėjimo „Trakams“ titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ atsitiesė ir iškovojo pergalę savo žiūrovų akivaizdoje. Žalgiriečiai „SMScredit.lt A lygos“ 29-ojo turo rungtynėse rezultatu 2:0 (0:0) palaužė „Klaipėdos granito“ futbolininkus.

Valdo Dambrausko treniruojama ekipa laimėjo 24-ąjį kartą ir atstatė penkių taškų persvarą prieš antroje vietoje žengiančius „Trakus“. Granitiečiai pralaimėjo penkioliktą kartą ir turnyro lentelėje užima aštuntą poziciją, atsilikdami nuo Utenos „Utenio“ dviem taškais.

Pirmame kėlinyje „Žalgiris“ surengė ne vieną pavojingą ataką, tačiau šeimininkams nepavyko nuginkluoti puikiai žaidusio vartininko.

Po kelių pavojingais smūgiais pasibaigusių vilniečių išpuolių kėlinio pabaigoje ryškiausiai žibėjo Franko Laličius. Vartų sargas puikiai atrėmė Andro Švrljugos bei Darvydo Šerno bandymus išvesti „Žalgirį“ į priekį.

F. Laličius puikiai sužaidė ir po pertraukos, atmušdamas Donovano Slijngardo smūgiuotą kamuolį, tačiau 54-ą minutę puikiai komandą gelbėjęs vartininkas buvo priverstas kapituliuoti. Klaipėdiečiams suklydus savo aikštės pusėje, „Žalgiris“ surengė rezultatyvią ataką, kurios autorius – tiksliai į vartų kampą kaire koja spyręs Mantas Kuklys.

Netrukus „Klaipėdos granitą“ išgelbėjo sėkmė, kai po ilgo Sauliaus Klevinsko perdavimo D. Šernas pabėgo prieš vartininką ir galingu smūgiu sudrebino skersinį. Visgi netrukus svečių vartuose kamuolys atsidūrė dar kartą.

F. Laličius atmušė iš toli varžovo spirtą kamuolį šalia Lino Pilibaičio, kuris 69-ą minutę pasinaudojo varžovų gynėjų pozicine klaida ir be vargo padvigubino rezultatą.

Dvikovos pabaigoje „Klaipėdos granitas“ bene vienintelį kartą pavojingiau pagrasino S. Klevinsko ginamiems vartams, kai Pavle Sušičiaus smūgiuotas kamuolys skriejo arti virpsto.

Svečiai kovojo garbingai ir ne kartą gana užtikrintai rengė atakas aikštės viduriu, tačiau priartėjus prie „Žalgirio“ baudos aikštelės Gedimino Jarmalavičiaus kariaunai gerokai trūkdavo aštrumo.

„Žalgiris“ užtikrintai kontroliavo situaciją, o nuo eilinio smūgio, kurį atliko Deividas Šemberas, uostamiesčio komandą išgelbėjo F. Laličius.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Antrame kėlinyje išnaudojome progas – tiktai to ir tetrūko. Neužtenka rankos pirštų suskaičiuoti, kiek pirmame kėlinyje galėjome įmušti, o kai neįmuši – atsiranda nervingumas. Antrame kėlinyje sukūrėme momentus, pora sykių pasisekė įmušti, realizacija vėl nebuvo aukščiausio lygio. Kova, noras, užsivedimas – visa tai turėjome ir tai padėjo pasiekti rezultatą. Tai yra sezono pabaiga ir kiekviena komanda kaunasi iš paskutiniųjų. Mes nesitikime, kad komandos atvažiuos čia ir atiduos mums taškus. Esame pasiruošę kautis patys ir kovingumu mes niekam nenusileidome.“

Vytautas Lukša („Žalgiris“): „Pirmame kėlinyje neišsprendėme problemų, antrame – įmušėme ir laimėjome. Svarbiausia šiame etape – trys taškai. Kiekvieną kartą išeidamas į aikštę turi įrodyti savo vertę ir stengiesi tą daryti. Kartais gaunasi, kartais nesigauna. Su Darvydu Šernu nuo mažų dienų užaugę – jaučiame vienas kitą, gal yra ryšys. Stengiesi, kad tik komanda laimėtų.“

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Reikia pasveikinti „Žalgirį“ su pelnyta pergale. Rungtynės sukeliančios daug minčių vien dėl to, kad tą, ką „Žalgiris“ turėjo sukūręs, neišnaudojo. Turėjome sėkmės, o įvarčius „atsivežėme“, ypatingai pirmą. Nesinorėtų, kad jie būtų įkritę, tas truputį liūdina. Į rungtynes žiūrime pozityviai, turėjome gerą varžovą. Pasimatė, ką mes galime, ko negalime, kur reikia dirbti, ką reikia taisyti. Manau, kad tai buvo nuostabus sparingas. Nepaisant to, kad rezultatas neigiamas, rungtynėse matau gana nemažai pozityvo.“