28 turas / Rug 14 , Šiauliai
29 turas / Rug 19 , Alytus
29 turas / Rug 19 , Vilnius
29 turas / Rug 21 , Panevėžys
29 turas / Rug 21 , Kaunas
29 turas / Rug 21 , Gargždai
Tiesiogiai 24 turas / Rug 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 34 turas / Rug 26 18:30 , Gargždai
Tiesiogiai 34 turas / Rug 27 16:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 34 turas / Rug 29 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 34 turas / Spa 01 19:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 34 turas / Spa 01 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 30 turas / Spa 04 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 30 turas / Spa 04 20:00 , Vilnius
2018-02-25 | 1 turas „Sportima“ | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 1200

Pirmasis Lietuvos A lygos turas sekmadienį baigėsi Vilniaus „Žalgirio“ ir „Kauno Žalgirio“ futbolininkų akistata sostinės „Sportimos“ manieže.

Prie „Žalgirio“ vairo oficialiose rungtynėse debiutavusiam treneriui Aurelijui Skarbaliui pavyko sirgaliams padovanoti pergalę – jo auklėtiniai oponentus įveikė rezultatu 2:0.

Nuo mačo pradžios šeimininkai perėmė iniciatyvą ir kamuolio kontrolę, vis tik varžovų aikštės pusėje kurti progas jiems sekėsi nelengvai. Pirmosiomis minutėmis po tikslios kombinacijos atakos smaigalyje atsidūrė Jeremy Manzorro, bet vicečempionų naujoko smūgį blokavo varžovų gynėjai.

Vilniaus žalgiriečiai 32 minutę uždirbo baudos smūgį prie pat baudos aikštelės linijos. Visgi slovako Tomašo Šimkovičiaus bandymas pasižymėti baigėsi smūgiu tiesiai į varžovų žaidėjų „sienelę“.

Nelengvai, bet savo tikslą „Žalgiris“ pasiekė kėlinio pabaigoje. 40 minutę kaunietis Karolis Gvildys baudos aikštelėje į kamuolį sužaidė ranka ir teisėjai skyrė 11 m baudinį. Tačiau slovakui Tomašui Malecui įmušti nepavyko – jo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs vartininkas Martynas Matuzas. Visgi po pakelto kampinio be priežiūros paliktas „Žalgirio“ serbas Marko Tomičius nubaudė varžovus nukreipdamas kamuolį į vartus.

54 minutę atsitiesė baudinio nerealizavęs T. Malecas. Aukštaūgis puolėjas po T. Šimkovičiaus perdavimo tiksliu smūgiu galva perkėlė kamuolį per M. Matuzą į vartus – 2:0.

Po kelių minučių puikų solo reidą surengė Donovanas Slijngardas – „Žalgirio“ gynėjas iš Olandijos pergudravo kelis varžovus, bet paskutinę akimirką jo smūgį blokavo varžovai.

Turėdami saugią persvarą, „Žalgirio“ futbolininkai vėliau nurimo, o žaidimo sparta sulėtėjo. O „Kauno Žalgirio“ bandymai atakuoti šeimininkų vartus nebuvo sėkmingi. Tuo metu paskutinėmis dvikovos akimirkomis po kontratakos pasižymėti galėjo 17-metis vilniečių saugas Dominykas Kodzis, bet smūgiavo netiksliai ir M. Matuzas pagriebė kamuolį.

A lygos vicečempionai laimėjo rungtynes rezultatu 2:0 ir į savo sąskaitą įsirašė pirmuosius 3 taškus.

40'
Karolis Gvildys
Marko Tomič
(Tomaš Šimkovič)
41'
Tomaš Malec
41'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Tomaš Malec
47'
Serge Nyuiadzi
(Jeremy Manzorro)
49'
Tomaš Malec
(Tomaš Šimkovič)
54'
Marcus Vinicius Marquinhos
(Slavko Blagojevič)
58'
67'
Gratas Sirgėdas
(Jurij Mamajev)
68'
Linas Pilibaitis
Linas Klimavičius
71'
Dominyk Kodz
(Daniel Romanovskij)
73'
75'
Matas Popiera
(Povilas Malakas)
Rungtynių pabaiga