Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
2015-08-01 | 21 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Jurij Paškovskij | Žiūrovai: 600

Titulą ginantys „SMScredit.lt A lygos“ čempionai Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai iškovojo septynioliktą pergalę šiame sezone. Valdo Dambrausko treniruojama komanda namuose be vargo 5:0 (2:0) sutriuškino turnyro autsaiderius „Šiaulius“.

Žalgiriečiai atotrūkį nuo antroje vietoje žengiančių „Trakų“ padidino iki vienuolikos taškų, tačiau už šią ekipą vilniečiai yra sužaidę trejomis rungtynėmis daugiau. Savo ruožtu „Šiauliai“ pralaimėjo jau keturioliktą sykį.

„Žalgirio“ ekipoje „SMScredit.lt A lygoje“ pirmą kartą pasirodė brazilas Eliandro. Kitas puolėjas – Lucasas Gaucho – 82-ąją minutę susižeidė ir paliko aikštę.

Pirmasis dvikovos įvartis krito jau 4-ąją minutę: nesėkmingai sužaidus centro gynėjams, Povilas Valinčius buvo priverstas atmušti kamuolį, kuris atšoko tiesiai Darvydui Šernui. Patyręs žaidėjas atsidūrė visiškai laisvas bei savo proga pasinaudojo.

Saulės miesto futbolininkai neturėjo galimybių ilgiau kontroliuoti kamuolio, tad šiauliečiams teko iš paskutiniųjų plušėti prie savo vartų. P. Valinčius ne kartą buvo priverstas rodyti meistriškumą, bet keletą sykių „Šiaulius“ gelbėjo sėkmė.

Po Vytauto Lukšos perdavimo kamuolys atsimušė į skersinį ir atšoko tiesiai Serge‘ui Nyuiadziui. Saugas tuoj pat smūgiavo į vartus, pataikydamas į virpstą. Netrukus Donovanas Slijngardas pakėlė kampinį, o baudos aikštelėje varžovo globos išvengęs Linas Pilibaitis mušė galva. Nuo garantuoto įvarčio šiauliečius išgelbėjo Ramūnas Radavičius, išmušęs kamuolį nuo vartų linijos.

D. Šernas galėjo pasiekti dublį, bet „Žalgirio“ naujoko smūgį atrėmė P. Valinčius. Visgi 38-ąją minutę vilniečių futbolininkas pasižymėjo antrą kartą. V. Lukša įsiveržė į baudos aikštelę ir perdavė kamuolį link pirmo įvarčio autoriaus, kuris aplenkė varžovą ir smūgiavo tiksliai.

43-ąją minutę D. Šernas turėjo galimybę pasiekti „hetriką“, bet žalgiriečiui pritrūko tik kelių centimetrų, tam, kad kamuolys vėl suspurdėtų vartų tinkle.

Vis dėlto 48-ąją minutę „Žalgiris“ dar kartą privertė varžovus nuleisti galvas. Kamuolys palankiai atšoko Jurijui Kendyšui, kuris tiksliu tolimu smūgiu kaire koja nuginklavo P. Valinčių.

Likęs dvikovos laikas buvo tik formalumas: aikštės šeimininkai dominavo, leisdami Deivio Kančelskio auklėtiniams tik retkarčiais įsikurti vilniečių aikštės pusėje.

Per likusį laiką krito dar du įvarčiai. 58-ąją minutę jaunasis „Šiaulių“ vidurio gynėjas Simonas Jurgilas apmaudžiai nukreipė kamuolį į savo vartus, o po trylikos minučių savo šansą išnaudojo L. Pilibaitis, pasinaudojęs puikiu D. Šerno perdavimu.

Dvikovos pabaigoje du kartus puikiai sužaidė P. Valinčius. Vartininkas efektingai atrėmė tiek L. Pilibaičio, tiek D. Šerno pavojingus smūgius.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Darvydas Šernas („Žalgiris“): „Rezultatas parodo rungtynių eigą ir baigtį. Rungtynes palengvino greitas įvartis. Planavome spausti, greitai įmušti ir tada bus lengviau – planą įvykdyti pasisekė. Kai pradedi pirmauti, greičiai sulėtėja. Rezultatas mus tenkina, aišku, treneris norėjo dar ir dar – normalu. Antrame kėlinyje pridėjome. Džiaugiuosi, kad dabar gaunu daug laiko aikštėje. Maloniau šiuo metu žaisti priekyje, bet čia trenerio sprendimai – jis sprendžia, kur žaidėjus statyti, kad vykdytų nurodymus.“

Treneris Andrius Skerla (‚Žalgiris“): „Šitos rungtynės, lyginant su „Klaipėdos granitu“, buvo iš esmės visiškai kitokios. Būtent po tų rungtynių padarėme išvadas, buvome nepatenkinti puolėjų žaidimu ir jų neišnaudotomis progomis, tad visą savaitę treniravomės ties šituo aspektu. Šiandien matėsi: puolėjai yra aikštėje ir gali sukurti progas, mušti įvarčius. Praradus kamuolį, nesvarbu kur, ar aikštės viduryje, ar priekyje, buvo užduotis nuo pat pirmų minučių spausti, vėl atimti kamuolį ir kurti progas. Būtent taip ir įvyko.“

Treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Šiai dienai rezultatas atspindi komandų jėgų santykį. Antrame kėlinyje mums buvo labai sunku fiziškai, kadangi šią savaitę nemažai padirbėjome, galbūt žaidėjai nėra visiškai atsigavę, optimalios fizinės formos. „Žalgiris“ pasimokė, kad prieš tai rungtynėse su autsaideriais negalima juokauti, taip kad šiandien žaidė susikaupę, aukšta sparta, kontroliavo visas žaidimo situacijas. Gaila, mums nepavyko daug dalykų, kuriuos planavome įgyvendinti.“