Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
2015-09-19 | 28 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Saulius Karka | Žiūrovai: 600

Utenos „Utenis“ čempionams atseikėjo net tris įvarčius, tačiau taškų Vilniuje neiškovojo. „Žalgiris“ pasiekė eilinę pergalę „SMScredit.lt A lygoje“, kai 28-ojo turo akistatoje namuose rezultatu 4:3 (3:1) įveikė uteniškius.

„Žalgiris“ susigrąžino aštuonių taškų persvarą prieš antroje vietoje žengiančius „Trakus“. Savo ruožtu „Utenio“ ekipa pralaimėjo keturioliktą kartą šiame sezone ir užima septintą poziciją.

Jau viena pirmųjų žalgiriečių atakų galėjo baigtis įvarčiu. Po aštraus perdavimo iš dešiniojo krašto Lucasas Gaucho smūgiavo galva, priversdamas Pavelą Leusą rodyti visą savo meistriškumą.

Netrukus pavojus kilo ir prie „Žalgirio“ vartų. Standartinės padėties metu Jurijus Vereščiakas atitrūko nuo oponento bei galva mušė į tolimą vartų kampą. Nuo tikslo ukrainietį skyrė vos keliolika centimetrų.

8-ą minutę Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione susirinkę Vilniaus klubo gerbėjai nuščiuvo. Nepadairiai susidūrus Sauliui Klevinskui ir Deividui Šemberui, kamuolys nukrito po kojomis Edgarui Mastianicai, kuris be vargo pelnė įvartį į savo buvusios komandos vartus.

Iki kėlinio vidurio uteniškiai užtikrintai gynėsi bei išsiskyrė dar viena pavojingesne ataka, kai J. Vereščiako iš toli į vartų kampą spirtą kamuolį sugavo S. Klevinskas.

Sykį „Utenį“ nuo įvarčio išgelbėjo P. Leusas, atrėmęs Darvydo Šerno smūgį, tačiau 28-ą minutę vartininkas buvo bejėgis. Puikiai iš toli spyręs Andro Švrljuga privertė patyrusį vartų sargą traukti kamuolį iš ginamų vartų tinklo.

Iki pertraukos „Žalgiriui“ pavyko dar du kartus pasižymėti. 30-ą minutę Danelio Romanovskio perdavimą įvarčiu pavertė D. Šernas, o 41-ą minutę ilgai lauktas triumfo akimirkas išgyveno L. Gaucho. Brazilą baudos aikštelėje suradęs Algis Jankauskas galėjo tik stebėti, kaip puolėjas pelno pirmą įvartį, gindamas Vilniaus klubo garbę.

Antro kėlinio pradžioje jau ketvirtą dublį šiame sezone įformino D. Šernas. Patyręs futbolininkas 54-ą minutę baudos aikštelėje suklaidino varžovą ir tiksliu smūgiu nuginklavo vartininką.

Visgi netrukus rungtynės pakrypo gana netikėtu scenarijumi. Jau 55-ą minutę E. Mastianica, taip pat įmušęs antrą įvartį, rezultatą sušvelnino, o 64-ą minutę po pakelto kampinio savo šansą išnaudojo Julius Aleksandravičius.

„Žalgiris“ galėjo įtvirtinti pranašumą, tačiau tiek L. Gaucho, tiek D. Šerno, tiek po keitimo aikštėje pasirodžiusio Lino Pilibaičio smūgiuoti kamuoliai skriejo arba tiesiai į P. Leusą arba šalia vartų.

„Utenio“ komandai lemiamo šturmo surengti nepavyko: šeimininkai užtikrintai gynėsi ir tik kartą lengviau atsiduso, kai per pridėtą laiką standartinės padėties metu į baudos aikštelę pasiųstas kamuolys skriejo arti vartų.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Svarbiausia – trys taškai, svarbiausia – pergalė. Dėl praleistų įvarčių nesidžiaugiame, ypatingai prie rezultato 4:1 truputį atsipalaidavome, palinksminome žiūrovus. Manau, rungtynės turėjo jiems patikti, galėjome dar patys įmušti, tačiau šioje sezono stadijoje svarbiausia trys taškai. Duodame šansą kitiems, kažkas pailsėjo, kažkas praleido rungtynes dėl kortelių. Turime gana didelį žaidėjų spektrą, kuriuo galime varijuoti. Žiūrime į trečiadienį, į vienas svarbiausių čempionato rungtynių, kurios yra šitoje stadijoje. Manau, kad tam būsime pasiruošę visu šimtu procentų ir pasieksime rezultatą.“

Lucasas Gaucho („Žalgiris“): „Žaidėme sunkias rungtynes, neturėjome kelių žaidėjų dėl diskvalifikacijų, traumų. Nežaidėme be penkių žaidėjų ir parodėme, koks stiprus yra „Žalgiris“. Esu labai laimingas, jog įmušiau pirmą įvartį A lygoje, nes žaidžiau devyneriose rungtynėse ir neįmušiau. Ačiū Dievui, už dar vieną galimybę žaisti, ir treneriui, kuris pasitikėjo mano darbu. Kiekvieną dieną dirbu sunkiai, jog gaučiau šią galimybę.“

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Persirengimo kambaryje iš mūsų komandos matėsi daug noro. Matėsi, kad komanda yra motyvuota, susikaupusi, žinanti, ką nori pasiekti. Ruošėmės šiom rungtynėm, turėjome savo planą. Sąmoningai ruošėmės jiems atiduoti aikštės vidurį, kad jie žaistų „pirmu“ numeriu. Mes ieškojome laimės greitose kontratakose. Pelnėme greitą įvartį, po to bėgome mušti antrą, trečią ir dėl to praleidome nereikalingus įvarčius.“

Julius Aleksandravičius („Utenis“): „Mūsų komandai nėra nė vienerių lengvų rungtynių, su visomis komandomis reikia žaisti ir kovoti iki galo. Rungtynės buvo sunkios, žaidėme prieš čempionus, bet noriu padėkoti visai komandai, kad atsidavė šimtu penkiasdešimt procentų ir sukovojo iki galo. Tokioms rungtynėms motyvacijos nereikia, kiekvienas žino šitų rungtynių vertę ir visi išeina užsivedę, nori įrodyti, kad šiai dienai esame geriausi. Smagu, kad pelnėme tris įvarčius – tai daugiausiai per visas rungtynes.“