2020-11-14 | 20 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Vitalijus Spasjonnikovas

2020 metų Lietuvos futbolo A lygoje triumfavo lemiamas rungtynes dėl aukso laimėję Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai.

Sostinės ekipa 20-ojo turo akistatoje namuose rezultatu 3:0 (2:0) įveikė Marijampolės „Sūduvą“, kuri Lietuvos čempionate triumfavo per ankstesnius tris sezonus.

Dvikova svečiams prasidėjo itin nedėkingu scenarijumi. 13-ąją minutę Saulius Mikoliūnas išprovokavo Aleksandro Živanovičiaus pražangą baudos aikštelėje, o teisėjo skirtą baudinį realizavo Hugo Videmontas.

Maža to, po „Sūduvos“ gynėjų klaidų arti savo vartų dėkingą šansą 17-ąją minutę išnaudojo Andrija Kaludžerovičius.

Marijampoliečiai antroje pirmojo kėlinio pusėje atkuto – kamuolį po Semiro Kerlos perdavimo į vartus pasiuntė Thomasas Salamonas, tačiau teisėjas baudos aikštelėje užfiksavo pražangą Mihretui Topčagičiui.

Pirmojo kėlinio pabaigoje pasižymėti galėjo H. Videmontas, tačiau prancūzo ir Ivano Kardumo akistatoje pranašesnis buvo vartininkas iš Kroatijos.

Vis dėlto 63-iąją minutę rezultatyviausias čempionato žaidėjas pasižymėjo 13-ąjį kartą, galutinai palaidodamas sūduviečių šansus pakovoti dėl reikalingų lygiųjų.

„Žalgiris“ mačo pabaigoje turėjo dar kelias dėkingas progas pelnyti įvartį, tačiau jomis pasinaudoti nepavyko.

Sostinės ekipa sezoną baigė su 45 taškais ir 2 taškais aplenkė 2-oje vietoje likusią „Sūduvą“.