35 turas / Lap 05 , Vilnius
36 turas / Lap 12 , Kaunas
36 turas / Lap 12 , Marijampolė
36 turas / Lap 12 , Šiauliai
36 turas / Lap 12 , Panevėžys
36 turas / Lap 12 , Vilnius
2022-04-02 | 5 turas | „Žemynos“ progimnazijos stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 650

„Optibet A lygoje“ tęsiasi puikus „Panevėžio“ sezono startas. Valdo Urbono auklėtiniai savo tvirtovėje po sunkios kovos 5-ajame ture palaužė Marijampolės „Sūduvą“ 2:1 (0:0) ir šventė jau ketvirtą pergalę iš eilės.

Dvikovoje aktyviau startavo Aukštaitijos komanda, kuri 10 minutę sukūrė pirmą ambicingą progą įmušti. Rokas Stanulevičius stipriu smūgiu į kairįjį vartų kampą privertė paplušėti marijampoliečių vartininką Tomą Švedkauską.

Pirminį spaudimą atlaikę svečiai kitame aikštės gale taip pat pradėjo regzti atakas. Kampinio situacijoje aukštai pašokęs Justinas Januševskis paleido kamuolį į vartų kampą, bet puikiai sužaidė „Panevėžio“ vartininkas Rafaelis Broetto, blokavęs šį smūgį.

Antrojoje kėlinio dalyje vyravo lygybė, bet kėlinio pabaigoje „Panevėžys“ neišnaudojo geros galimybės išsiveržti į priekį. Po Wandersono perdavimo į baudos aikštelę, ten patogią poziciją smūgiui išsikovojęs Ariagneris Smithas neįveikė T. Švedkausko.

Iš karto po pertraukos šeimininkai atsidarė įvarčių sąskaitą. Standartinėje situacijoje Joshua Akpudje galva atmetė kamuolį baudos aikštelės kairėje buvusiam Linui Klimavičiui, o šis tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.

„Sūduva“ po šio smūgio atsigavo ir 65 minutę išlygino rezultatą. Kule Mbombo baudos aikštelėje atliko perdavimą J. Januševskiui, kuris kyštelėjo koją sėkmingai ir surado kamuoliui vietą vartų tinkle.

Visgi paskutinėje rungtynių atkarpoje produktyviau sužaidė panevėžiečiai. 81 minutę T. Švedkauskas priešais save atmušė R. Stanulevičiaus smūgiuotą kamuolį, o tuo pasinaudojęs Ulysse'as Diallo nesunkiai pelnė įvartį. Legionierius iš Malio pelnė pirmąjį įvartį šiame sezone.

Ketvirtą pergalę iš penkių galimų iškovojęs „Panevėžys“ (13 tšk.) bent laikinai pakilo į turnyro lentelės viršūnę. Toliau stringanti „Sūduva“ (5 tšk.) rikiuojasi šešta.

Pirmojo kėlinio pabaiga
Ernestas Veliulis
(Nasko Milev)
46'
Linas Klimavičius
(Joshua Akpudje)
48'
64'
Marko Pavlovski
(Vaidas Slavickas)
64'
Levan Mačarašvili
(Matas Miškinis)
66'
Justinas Januševskij
(Kule Mbombo)
Tautvydas Eliošius
(Jeffrey Sarpong)
73'
Ulysse Diallo
(Ariagner Smith)
78'
Ulysse Diallo
81'
89'
Joao Pedro Sacramento da Silva
(Giedrius Matulevičius)
89'
Jevgen Protasov
(Aleksandar Živanovič)
Matijus Remeikis
(Linas Klimavičius)
90'
Rungtynių pabaiga
48%
Kamuolio kontrolė
52%
15
Smūgiai
7
9
Smūgiai į vartų plotą
2
6
Smūgiai šalia vartų
5
1
Vartininkų atremti smūgiai
7
109
Atakos
143
69
Pavojingos atakos
73
9
Kampiniai
6