2022-05-29 | 14 turas | Jonavos m. stadionas | Teisėjas: Donatas Šimėnas | Žiūrovai: 150

Sekmadienį „Optibet A lygoje“ sužaistos paskutinės 14-ojo turo rungtynės. Vilniaus „Riteriai“ sugrįžo į pergalių kelią ir svečiuose po sunkios kovos 1:0 (1:0) nugalėjo „Jonavos“ futbolininkus.

Čempionato rungtynėse pirmą kartą komandoms vadovavo nauji treneriai – „Jonavai“ dirigavo ukrainietis Petro Kušlykas, o „Riterių“ vairą perėmė ispanas Pablo Villaras.

Dvikovą aukšta nata pradėjo svečiai iš sostinės. Ketvirtą minutę po pakelto kampinio jonaviečiams nepavyko neutralizuoti pavojaus, o atšokusio kamuolio sulaukęs Plamenas Dimovas galingai smūgiavo į vartus ir įmušė pirmąjį savo įvartį šiame sezone.

„Riteriai“ toliau vystė atakas prie varžovų vartų. 19 minutę po puikaus Choco perdavimo į baudos aikštelę, Valdemaras Borovskis nesugebėjo pataikyti į vartus galva. Vėliau Gytis Paulauskas turėjo kelias progas baudos aikštelėje netoli vartų, bet puikią reakciją pademonstravęs Martynas Matuzas išgelbėjo šeimininkų vartus.

Pirmajame kėlinyje „Jonava“ daug progų neturėjo, tačiau pavojingiausiose atakose išsiskyrė Denysas Vasinas. Ukrainietis kelis kartus smūgiavo į vartus, bet problemų vartininkui Armantui Vitkauskui nesukėlė.

Po pertraukos šeimininkai pradėjo spausti varžovus ir kelis kartus vos neišlygino rezultato. 55 minutę Tadas Eliošius pašoko aukščiau varžovų ir galva smūgiavo kamuolį į kairįjį virpstą, o prabėgus kelioms minutėms Sebastianas Vazquezas baudos aikštelėje smūgiavo į vartus, bet A. Vitkauskas fantastiškai išgelbėjo svečius.

Sostinės komanda į varžovų išpuolius taip pat turėjo atsakymų – Akseli Kalermo iš arti sudrebino vartų skersinį, o G. Paulausko pavojingą smūgį blokavo vartų sargas. Rungtynių pabaigoje „Jonava“ surengė paskutinį šturmą – S. Vazquezas klastingu baudos smūgiu pataikė į virpstą, o „Riteriai“ sėkmingai apsigynė.

Po pergalės „Riteriai“ (24 tšk.) pakilo į ketvirtą vietą. „Jonava“ (1 tšk.) toliau išlieka paskutinėje pozicijoje.