2019-04-27 | 8 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Gediminas Mažeika | Žiūrovai: 350

Pergalių seriją iki trijų Lietuvos futbolo A lygoje pratęsė titulą ginanti Marijampolės „Sūduva“.

Šalies čempionė 8-ojo turo susitikime išvykoje tokiu pačiu rezultatu kaip ir ir pirmame rate 2:1 (1:0) nugalėjo Vilniaus „Riterius“.

Sūduviečiai nuo pat rungtynių pradžios ėmėsi atakuoti oponentų vartus, tačiau Aurelijaus Skarbaliaus treniruojama komanda nuo pirmosios išpuolių bangos apsigynė.

18-ąją minutę kamuolys baudos aikštelėje dėkingai atšoko Andro Švrljugai, kuris smūgiavo galingai ir privertė Tomą Švedkauską parodyti visą savo meistriškumą.

Kiek vėliau T. Švedkauskas efektingai atrėmė Sandro Gotalo baudos smūgį, tačiau 35-ąją minutę niekuo savo komandai padėti nebegalėjo. Vaidas Slavickas atliko perdavimą iš kairiojo krašto, o daug laisvės baudos aikštelėje sulaukęs Povilas Leimonas tiksliai smūgiavo vienu lietimu.

Tuo A. Skarbaliaus galvosūkiai nesibaigė: kėlinio pabaigoje dėl traumos buvo pakeistas svarbus vidurio saugas Lajo Traore.

55-ąją minutę „Riteriams“ tapo dar sunkiau – „Sūduva“ pasižymėjo antruoju įvarčiu. Aleksandras Živanovičius galva numetė kamuolį link Eligijaus Jankausko, kuris savo šanso nepaleido ir džiaugėsi įvarčiu antrame mače iš eilės.

Kėlinio viduryje čempionai galėjo padėti tašką, tačiau nuo Semiro Kerlos smūgio galva fantastiškai savo komandą išgelbėjo T. Švedkauskas. Netrukus kitoje aikštės pusėje krito įvartis – 72-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Mindaugas Grigaravičius pasinaudojo Valdemaro Borovskio perdavimu bei pasižymėjo pirmą kartą šiame sezone.

Likusi rungtynių atkarpa „Sūduvai“ nebuvo lengva. „Riteriai“ metėsi į priekį, kur labai aktyvus buvo puolėjas Teremas Moffi. Porą oponentų geltonų kortelių išprovokavęs futbolininkas dvikovos pabaigoje surengė puikų reidą, kurio atomazgoje virš vartų iš geros situacijos mušė Valentinas Jeriomenka.

Ši pergalė leido 18 taškų turinčiai „Sūduvai“ iki minimumo sumažinti atsilikimą nuo Vilniaus „Žalgirio“.

„Riteriai“ patyrė trečią pralaimėjimą šiame sezone ir su 9 taškais turnyro lentelėje žengia penkti.