2019-06-14 | 14 turas | Klaipėdos m. centrinis stadionas | Teisėjas: Gediminas Mažeika | Žiūrovai: 300

Lietuvos futbolo A lygoje Vilniaus „Riteriai“ pakilo į trečią turnyro lentelės vietą.

14-ojo turo susitikime išvykoje sostinės klubas likvidavo dviejų įvarčių deficitą ir rezultatu 3:2 (0:2) palaužė pirmame rate neįveiktą Klaipėdos „Atlantą“.

Akistata šeimininkams prasidėjo idealiu scenarijumi. Po kelių tikslių perdavimų kamuolys baudos aikštelėje 5-ąją minutę pasiekė Titą Vitukyną, kuris tiksliu smūgiu vienu lietimu išvedė savo komandą į priekį ir džiaugėsi pirmuoju įvarčiu šiame sezone.

Vis dėlto jau 12-ąją minutę „Atlantas“ nusvilo savo aikštės pusėje. Vidurio gynėjas Klimas Gusočenka atliko paskutinės vilties pražangą prieš staigųjį puolėją Teremą Moffį ir, prieš save išvydęs raudoną kortelę, paliko aikštę. Netrukus Donatas Kazlauskas galingu baudos smūgiu sudrebino vartų konstrukciją.

Dvikova ir toliau klostėsi netikėtu scenarijumi: 23-iąją minutę daug laisvės baudos aikštelėje sulaukęs Devidas Dobrecovas neatremiamai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.

Tai buvo trečiasis latvio įvartis šiame sezone.

„Riterių“ strategas Aurelijus Skarbalius atliko du ankstyvus keitimus, tačiau antro kėlinio pradžioje svečius galėjo palaidoti T. Vitukynas. „Atlanto“ atstovas atliko pavojingą smūgį ir privertė Tomą Švedkauską parodyti visą savo meistriškumą.

Šeimininkai sėkmingai gynėsi, bet 58-ąją minutę įvykusi klaida baudos aikštelėje kainavo įvartį. „Atlanto“ žaidėjas nesėkmingai išmušė kamuolį ir tuo pasinaudojęs D. Kazlauskas tiksliai smūgiavo iš arti.

79-ąją minutę „Riterių“ spaudimas davė vaisių: po keitimo aikštėje pasirodęs Dovydas Virkšas kampinio metu perdavė kamuolį Ričardui Šveikauskui, kuris nepriekaištingai mušė galva bei pelnė trečią sezono įvartį.

Netrukus „Atlantą“ nuo įvarčio po D. Kazlausko smūgio išgelbėjo vartininkas Krišjanis Zviedris, visgi, 86-ąją minutę Justinas Januševskis laimėjo oro dvikovą šalia oponentų vartų ir padovanojo savo komandai svarbią pergalę.

Septintasis šio sezono laimėjimas leido „Riteriams“ su 25 taškais pakilti į trečią turnyro lentelės vietą, savo ruožtu, „Atlantas“ su 11 taškų žengia šeštas.