2021-05-03 | 12 turas | „Žemynos“ progimnazijos stadionas | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovai: 150

„Panevėžiui“ dešimtuoju bandymu pavyko nutraukti nelaimėtų rungtynių prieš „Kauno Žalgirį“ seriją.

Aukštaitijos sostinės klubas tikrame nervų kare 12-ojo turo dvikovoje namuose 2:1 (1:0) įveikė trečią nesėkmę patyrusį „Kauno Žalgirį“.

Kauniečiai jau ketvirtame mače iš eilės praleido įvartį per pirmąsias 15 minučių. Šį kartą tolimo Pijaus Širvio perdavimo sulaukęs Jeffrey Sarpongas įsiveržė į baudos aikštelę – po saugo smūgio ir rikošeto kamuolys atsidūrė vartuose.

J. Sarpongas įvarčiu džiaugėsi antrose rungtynėse iš eilės.

Antroje pirmojo kėlinio pusėje „Kauno Žalgiris“ perėmė iniciatyvą – darbo turėjo ir porą smūgių atrėmęs vartininkas Danas Šimkevičius. Po pertraukos „Kauno Žalgiris“ įjungė dar aukštesnę pavarą, o komandą į priekį bandė vesti puikiai rungtyniavęs Gratas Sirgėdas.

Žalgiriečių saugas atliko net keletą pavojingų smūgių. Kai kurie bandymai skriejo arti tikslo, o poroje situacijų apsigynė D. Šimkevičius. Svečiai buvo arti išlyginamojo įvarčio, tačiau 90-ąją minutę gavo smūgį „Panevėžio“ kontratakos metu.

Po puikaus Tautvydo Eliošiaus perdavimo į akistatą su Deividu Mikelioniu iššokęs Ignas Kružikas taikliai smūgiavo pažeme ir džiaugėsi pirmuoju įvarčiu šiame sezone. Tiesa, tai šeimininkams ramios mačo pabaigos negarantavo.

Antrą pridėto laiko minutę po G. Sirgėdo perdavimo pirmą įvartį Lietuvos čempionate įmušė Rudinilsonas Silva, maža to, futbolininkas iš Bisau Gvinėjos netrukus galėjo tapti akistatos herojumi – po smūgio kamuolys atsimušė į virpstą.

Netrukus „Panevėžiui“ dar kartą nusišypsojo sėkmė: Martyno Dapkaus spirtą kamuolį nuo vartų linijos atmušė Matheusas Bissi.