35 turas / Lap 05 , Vilnius
36 turas / Lap 12 , Kaunas
36 turas / Lap 12 , Marijampolė
36 turas / Lap 12 , Šiauliai
36 turas / Lap 12 , Panevėžys
36 turas / Lap 12 , Vilnius
2022-03-20 | 4 turas | „Sportima“ | Teisėjas: Manfredas Lukjančukas | Žiūrovai: 710

Sekmadienį „Optibet A lygos“ 4-ajame ture įvyko pirmasis sezono Vilniaus derbis. Titulą ginantis „Žalgiris“ po nelengvos kovos palaužė „Riterius“ 2:0 (1:0).

Rungtynių pradžioje „Riteriai“ buvo aktyvesni ir sukūrė pirmą pavojingą progą. 4 minutę standartinėje situacijoje kamuolys rikošetu nuo Gusto Jarusevičiaus kūno vos neįkrito į vartus, bet „Žalgiris“ sugebėjo neutralizuoti pavojų.

Žaidimo ritmą pamažu atradę „žaliai balti“ auksinę progą turėjo 28 minutę, bet patys sau pakišo koją. Kontratakoje G. Jarusevičiaus smūgiuotas kamuolys jau riedėjo į vartus, o Mathias Oyewusi papildomai kamuolį prilietė. Teisėjas įvarčio neįskaitė, nes „žaliai baltų“ legionierius buvo nuošalėje.

Kėlinio pabaigoje Vladimiro Čeburino auklėtiniams visgi pavyko pralaužti varžovų vartus. M. Oyewusi krūtine atmetė kamuolį prie baudos aikštelės prieigų tykojusiam Marko Miličkovičiui, kuris paleido galingą ir tikslų šūvį į viršutinį vartų kampą. „Žalgirio“ naujokas įsirašė antrąjį įvartį šiame sezone.

Po pertraukos „Riteriai“ sustiprino pajėgas puolime. 60 minutę svečiams trūko labai mažai, kad išlygintų rezultatą – į baudos aikštelę įkirtęs Dmytro Bilonogas galva pataikė kamuolį į virpstą. Vėliau Artūro Dolžnikovo smūgį atrėmė Edvinas Gertmonas.

Savo ruožtu „Žalgiris“ taip pat turėjo geras galimybes padvigubinti pranašumą. 73 minutę kontratakoje „Riterių“ vartininkas Armantas Vitkauskas puikiai atrėmė du iš eilės sekusius Fabieno Ourega ir Donato Kazlausko smūgius.

Gero A. Vitkausko žaidimo neužteko, kad jo komanda nepraleistų antrojo įvarčio. 87 minutę vartininkas buvo beginklis prieš technišką ir tolimą Francio Kyeremeh smūgį į viršutinį dešinį kampą. Taip „Žalgiris“ padėjo tašką šiose rungtynėse.

Lietuvos čempionai su 10 surinktų taškų pakilo į pirmą turnyro lentelės vietą, o „Riteriai“ (7 tšk.) patyrė pirmąją nesėkmę ir rikiuojasi ketvirti.

Mathias Oyewusi
15'
Petar Mamič
23'
Marko Miličkovič
(Mathias Oyewusi)
45' +1
Pirmojo kėlinio pabaiga
46'
Mindaugas Grigaravičius
(Akseli Kalermo)
55'
Dmytro Bilonog
(Gytis Paulauskas)
60'
Felipe Brisola
(Rokas Filipavičius)
60'
Lucas Dias
(Matas Ramanauskas)
Fabien Ourega
(Gustas Jarusevičius)
65'
Donatas Kazlauskas
(Mathias Oyewusi)
65'
Joel Bopesu
(Petar Mamič)
84'
Ovidijus Verbickas
(Mantas Kuklys)
84'
86'
Tomaš Vestenicky
(Plamen Dimov)
Francis Kyeremeh
(Saulius Mikoliūnas)
87'
Mario Pavelič
(Marko Miličkovič)
90'
Rungtynių pabaiga
57%
Kamuolio kontrolė
43%
17
Smūgiai
6
8
Smūgiai į vartų plotą
3
9
Smūgiai šalia vartų
3
3
Vartininkų atremti smūgiai
6
139
Atakos
110
99
Pavojingos atakos
64
7
Kampiniai
8